Menopauza

Infekcje intymne w okresie menopauzy

Infekcje intymne w okresie menopauzy

Menopauza, czyli ostatnia miesiączka w życiu kobiety, to czas gwałtownych zmian hormonalnych w organizmie kobiety. Zanim menstruacja całkowicie ustanie, czynność jajników stopniowo wygasa. Te żeńskie narządy płciowe nie tylko odpowiadają za dojrzewanie komórek jajowych, ale też wytwarzają hormony – estrogeny i progesteron. U pań w okresie przekwitania obserwuje się spadek stężenia tych związków chemicznych. Zmiany hormonalne wywierają duży wpływ na funkcjonowanie organizmu kobiety. Dlaczego infekcje intymne w okresie menopauzy występują tak często?

Zmiany hormonalne w okresie menopauzy a infekcje intymne

Estrogeny, które wytwarzają jajniki, regulują szereg procesów zachodzących w organizmie. Ich niedostateczna podaż skutkuje uderzeniami gorąca, nocnymi potami i huśtawkami nastroju. Ponadto zauważono, że estrogeny regulują wytwarzanie wydzieliny pochwowej, która pełni naturalną barierę ochronną. To właśnie w śluzie występują bakterie kwasu mlekowego, które w naturalny sposób zakwaszają środowisko pochwy i tym samym chronią ją przed namnażaniem potencjalnych patogenów, w tym drożdżaków z rodzaju Candida. U pań w okresie okołomenopauzalnym często obserwuje się spadek produkcji wydzieliny pochwowej, co przekłada się na suchość pochwy, bolesność podczas stosunku i zwiększoną zapadalność na infekcje intymne.

Jak zregenerować nabłonek pochwy i zapewnić jego prawidłowe nawilżenie?

Infekcje intymne w okresie menopauzy bywają niezwykle uciążliwe, ponieważ wykazują tendencję do nawrotów. Aby temu zapobiec, warto odbudować naturalne środowisko pochwy. Pomóc mogą w tym właściwie dobrane specyfiki stosowane wspomagająco.  Na uwagę zasługują globulki dopochwowe Chlorivag®, które wykazują działania przeciwzapalne. Wykazano, że dzięki obecności składników aktywnych takich jak kwas hialuronowy, bromelaina, witamina E i dichlorowodorek chlorheksydyny  wspomagają produkcję śluzu i tym samym zapewniają prawidłowe nawilżenie błon śluzowych pochwy. Ponadto globulki dopochwowe Chlorivag® przyspieszają także gojenie i regenerację mikrourazów nabłonka pochwy, co jest niezwykle istotne, ponieważ uszkodzenia mechaniczne sprzyjają nadkażeniom. Omawiany produkt chroni przed nawrotami  infekcji bakteryjnych błon śluzowych.

Kto powinien profilaktycznie stosować globulki dopochwowe Chlorivag®?

Globulki dopochwowe Chlorivag® mogą być stosowane profilaktycznie u kobiet po leczeniu przeciwzapalnym, narażonych na częste infekcje intymne wynikające z aktywności sportowej, pływania w basenie, częstych kąpieli w wannie, w okresie menopauzy i podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.  Udowodniono, iż omawiany produkt wykazuje działanie zapobiegawcze i lecznicze  w chorobach o podłożu zapalnym, infekcyjnym oraz u pań z nieprawidłowymi zmianami w obrębie nabłonka pochwy.  Globulki dopochwowe Chlorivag® wykazują działanie wielotorowe: przeciwdziałają nawrotom stanów zapalnych śluzówki pochwy, stabilizują wydzielanie śluzu, stwarzając tym samym dogodne warunki do odbudowy naturalnej mikroflory pochwy.

chlorivag

Stosowanie globulek dopochwowych Chlorivag® rekomenduje się  w przypadku zaczerwienienia, świądu, pieczenia i podrażnienia  pochwy o podłożu infekcyjnym.  Po omawiany produkt warto sięgnąć również przed i po planowanych zabiegach ginekologicznych.  Szczegółowe informacje nt. dawkowania  globulek dopochwowych Chlorivag® znajdziesz na stronie internetowej: https://www.kadefarm-zdrowie.pl/produkty/dla-kobiet/chlorivag/

Jak przywrócić prawidłową mikroflorę pochwy?

Nie tylko odbudowa nabłonka pochwy jest niezwykle ważna z punktu widzenia profilaktyki infekcji intymnych. Kluczową rolę odgrywa też przywrócenie właściwej mikroflory pochwy, która zakwasza jej środowisko i tym samym ogranicza namnażanie potencjalnych patogenów. W odbudowie prawidłowych stosunków mikrobiologicznych mogą pomóc kapsułki dopochwowe Medivag®, które zawierają probiotyczne bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus acidophilus.  Są to szczepy naturalnie występujące w środowisku pochwy. W składzie kapsułek dopochwowych Medivag® znajdziemy też substancje czynne takie jak kwas mlekowy i żurawina, które w naturalny sposób zakwaszają i stabilizują florę bakteryjną pochwy. Ich stosowanie zaleca się w przypadku świądu, pieczenia, suchości, podrażnień oraz upławów o nieprzyjemnym zapachu.medivag

Kapsułki dopochwowe Medivag® stosuje także podczas antybiotykoterapii, gdyż chronią przed wyjałowieniem pochwy i tym samym niekontrolowanym namnażaniem potencjalnych patogenów.  Stosowanie kapsułek dopochwowych Medivag® jest też wskazane w przypadku pań, które zdecydowały się na antykoncepcję hormonalną, która często sprzyja suchości pochwy i tym samym stwarza dogodne warunki dla mikroorganizmów potencjalnie chorobotwórczych.  Z kolei u kobiet w okresie okołomenopauzalnym omawiany specyfik powinien być aplikowany profilaktycznie przy hormonalnej terapii zastępczej. Kapsułki dopochwowe Medivag® ułatwiają bowiem normalizację wydzielania śluzu przez nabłonek pochwy.  Więcej informacji na ich temat znajdziesz na stronie internetowej: https://www.kadefarm-zdrowie.pl/produkty/dla-kobiet/medivag/

Komentarze (5)

Rosia58

4 lata temu

Myślę, że te produkty mogą okazać się przydatne podczas wakacyjnych wyjazdów. Mnie zawsze wówczas łapią infekcje intymne.

Goplana

4 lata temu

Muszę wypróbować te kapsułki Medivag, bo ostatnio ciągle mam grzybicę pochwy. To zapewne wina przyjmowanych przeze mnie antybiotyków przy anginie.

Zostaw komentarz