Menopauza

Infekcje intymne w okresie menopauzy

Infekcje intymne w okresie menopauzy

Menopauza, czyli ostatnia miesiączka w życiu kobiety, to czas gwałtownych zmian hormonalnych w organizmie kobiety. Zanim menstruacja całkowicie ustanie, czynność jajników stopniowo wygasa. Te żeńskie narządy płciowe nie tylko odpowiadają za dojrzewanie komórek jajowych, ale też wytwarzają hormony – estrogeny i progesteron. U pań w okresie przekwitania obserwuje się spadek stężenia tych związków chemicznych. Zmiany hormonalne wywierają duży wpływ na funkcjonowanie organizmu kobiety. Dlaczego infekcje intymne w okresie menopauzy występują tak często?

Zmiany hormonalne w okresie menopauzy a infekcje intymne

Estrogeny, które wytwarzają jajniki, regulują szereg procesów zachodzących w organizmie. Ich niedostateczna podaż skutkuje uderzeniami gorąca, nocnymi potami i huśtawkami nastroju. Ponadto zauważono, że estrogeny regulują wytwarzanie wydzieliny pochwowej, która pełni naturalną barierę ochronną. To właśnie w śluzie występują bakterie kwasu mlekowego, które w naturalny sposób zakwaszają środowisko pochwy i tym samym chronią ją przed namnażaniem potencjalnych patogenów, w tym drożdżaków z rodzaju Candida. U pań w okresie okołomenopauzalnym często obserwuje się spadek produkcji wydzieliny pochwowej, co przekłada się na suchość pochwy, bolesność podczas stosunku i zwiększoną zapadalność na infekcje intymne.

Jak zregenerować nabłonek pochwy i zapewnić jego prawidłowe nawilżenie?

Infekcje intymne w okresie menopauzy bywają niezwykle uciążliwe, ponieważ wykazują tendencję do nawrotów. Aby temu zapobiec, warto odbudować naturalne środowisko pochwy. Pomóc mogą w tym właściwie dobrane specyfiki stosowane wspomagająco.  Na uwagę zasługują globulki dopochwowe Chlorivag®, które wykazują działania przeciwzapalne. Wykazano, że dzięki obecności składników aktywnych takich jak kwas hialuronowy, bromelaina, witamina E i dichlorowodorek chlorheksydyny  wspomagają produkcję śluzu i tym samym zapewniają prawidłowe nawilżenie błon śluzowych pochwy. Ponadto globulki dopochwowe Chlorivag® przyspieszają także gojenie i regenerację mikrourazów nabłonka pochwy, co jest niezwykle istotne, ponieważ uszkodzenia mechaniczne sprzyjają nadkażeniom. Omawiany produkt chroni przed nawrotami  infekcji bakteryjnych błon śluzowych.

Kto powinien profilaktycznie stosować globulki dopochwowe Chlorivag®?

Globulki dopochwowe Chlorivag® mogą być stosowane profilaktycznie u kobiet po leczeniu przeciwzapalnym, narażonych na częste infekcje intymne wynikające z aktywności sportowej, pływania w basenie, częstych kąpieli w wannie, w okresie menopauzy i podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.  Udowodniono, iż omawiany produkt wykazuje działanie zapobiegawcze i lecznicze  w chorobach o podłożu zapalnym, infekcyjnym oraz u pań z nieprawidłowymi zmianami w obrębie nabłonka pochwy.  Globulki dopochwowe Chlorivag® wykazują działanie wielotorowe: przeciwdziałają nawrotom stanów zapalnych śluzówki pochwy, stabilizują wydzielanie śluzu, stwarzając tym samym dogodne warunki do odbudowy naturalnej mikroflory pochwy.

chlorivag

Stosowanie globulek dopochwowych Chlorivag® rekomenduje się  w przypadku zaczerwienienia, świądu, pieczenia i podrażnienia  pochwy o podłożu infekcyjnym.  Po omawiany produkt warto sięgnąć również przed i po planowanych zabiegach ginekologicznych.  Szczegółowe informacje nt. dawkowania  globulek dopochwowych Chlorivag® znajdziesz na stronie internetowej: https://www.kadefarm-zdrowie.pl/produkty/dla-kobiet/chlorivag/

Jak przywrócić prawidłową mikroflorę pochwy?

Nie tylko odbudowa nabłonka pochwy jest niezwykle ważna z punktu widzenia profilaktyki infekcji intymnych. Kluczową rolę odgrywa też przywrócenie właściwej mikroflory pochwy, która zakwasza jej środowisko i tym samym ogranicza namnażanie potencjalnych patogenów. W odbudowie prawidłowych stosunków mikrobiologicznych mogą pomóc kapsułki dopochwowe Medivag®, które zawierają probiotyczne bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus acidophilus.  Są to szczepy naturalnie występujące w środowisku pochwy. W składzie kapsułek dopochwowych Medivag® znajdziemy też substancje czynne takie jak kwas mlekowy i żurawina, które w naturalny sposób zakwaszają i stabilizują florę bakteryjną pochwy. Ich stosowanie zaleca się w przypadku świądu, pieczenia, suchości, podrażnień oraz upławów o nieprzyjemnym zapachu.medivag

Kapsułki dopochwowe Medivag® stosuje także podczas antybiotykoterapii, gdyż chronią przed wyjałowieniem pochwy i tym samym niekontrolowanym namnażaniem potencjalnych patogenów.  Stosowanie kapsułek dopochwowych Medivag® jest też wskazane w przypadku pań, które zdecydowały się na antykoncepcję hormonalną, która często sprzyja suchości pochwy i tym samym stwarza dogodne warunki dla mikroorganizmów potencjalnie chorobotwórczych.  Z kolei u kobiet w okresie okołomenopauzalnym omawiany specyfik powinien być aplikowany profilaktycznie przy hormonalnej terapii zastępczej. Kapsułki dopochwowe Medivag® ułatwiają bowiem normalizację wydzielania śluzu przez nabłonek pochwy.  Więcej informacji na ich temat znajdziesz na stronie internetowej: https://www.kadefarm-zdrowie.pl/produkty/dla-kobiet/medivag/

Komentarze (5)

Rosia58

12 miesięcy temu

Myślę, że te produkty mogą okazać się przydatne podczas wakacyjnych wyjazdów. Mnie zawsze wówczas łapią infekcje intymne.

Goplana

12 miesięcy temu

Muszę wypróbować te kapsułki Medivag, bo ostatnio ciągle mam grzybicę pochwy. To zapewne wina przyjmowanych przeze mnie antybiotyków przy anginie.

Zostaw komentarz