Natura i eko Naturalne piękno

Flawonoidy

flawonoidy

Flawonoidy to naturalne barwniki występujące w roślinach i nadające im kolor. Należą do grupy naturalnych przeciwutleniaczy utrudniających rozwój wolnych rodników.

Dzięki temu wzmacniają układ immunologiczny i krwionośny oraz przeciwdziałają procesom starzenia się skóry. Mimo, że flawonoidy występują w owocach i warzywach, człowiek nie dostarcza organizmowi ich odpowiedniej ilości. Zalecane jest zatem stosowanie koncentratów flawonoidów roślinnych. Stanowią one bowiem najlepszy sposób na zwalczanie objawów starzenia się skóry, które nasilają się w okresie menopauzy.

Wolne rodniki (powstające w procesie metabolizmu tlenu) niszczą naturalną barierę ochronną naskórka, przez co skóra staje się sucha i skłonna do podrażnień. Zmniejszona zostaje również jej elastyczność, co prowadzi do powstawania głębokich zmarszczek. W trakcie przekwitania, osłabiona skóra jest bardziej podatna na działanie wolnych rodników. Panie w tym okresie powinny częściej stosować terapię flowonoidami.

Aby przeciwdziałać wszelkim procesom związanym z oddziaływaniem na organizm wolnych rodników należy dostarczyć organizmowi wraz z dietą odpowiedniej ilości antyoksydantów. Należą nich m.in. flawonoidy. Najczęściej występują w ciemnych owocach z grupy jagodowych, a więc w winogronach, czarnej porzeczce, jagodzie.

Anna J

Flawonoidy to naturalne barwniki występujące w roślinach i nadające im kolor. Należą do grupy naturalnych przeciwutleniaczy utrudniających rozwój wolnych rodników.

Dzienna zapotrzebowanie na przeciwutleniacze zapewnia spożycie 1,5 kg świeżych owoców oraz 2,5 kg świeżych warzyw. Ponieważ nie jest to możliwe poleca się stosowanie rożnych preparatów zawierających naturalne flawonoidy.

W czasie klimakteriów niezwykle ważne jest utrzymanie odpowiedniej diety i dostarczanie organizmowi niezbędnych składników. Dzięki spożywaniu flawonoidów nie tylko poprawia się działanie układu odpornościowego i krwionośnego. Widoczne są zmiany przede wszystkim na skórze twarzy. Cera staje się jaśniejsza i bardziej promienista, znikają problemy z przebarwieniami, poprawia się jej elastyczność i jędrność.

Należy jednak pamiętać, że w okresie menopauzy organizm narażony jest nie tylko na działanie wolnych rodników, dlatego należy dbać o niego zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz.

Anna J

Komentarze (2)

pati25

12 lat temu

Flawonoidy to bardzo pożyteczne związki chemiczne występujące w roślinach.Mają korzystny wpływ na nasze zdrowie,skórę.Flawonoidy wchodzą między innymi w skład następujących roślin leczniczych:

o działaniu przeciwzapalnym:
jasnota biała
fiołek trójbarwny
arnika górska
o działaniu moczopędnym:
skrzyp polny
pietruszka zwyczajna
brzoza brodawkowata
nawłoć pospolita
o działaniu wzmacniającym na naczynia krwionośne:
miłorząb japoński
ruta zwyczajna

Annagata

13 lat temu

Bardzo dużo mówi się dzisiaj o flawonoidach i często wymienia się ten składnik w kosmetykach.Ale nie zdawałam sobie sprawy,że występują również w owocach i warzywach.Faszerujemy się witaminami w tabletkach nie zdając sobie sprawy ile naturalnych dobrodziejstw mamy dookoła siebie.

Zostaw komentarz