Andropauza Męska Strefa Profilaktyka mężczyzny

Fitoandrogeny – moc natury dla dojrzałych mężczyzn

fitoandrogeny-moc-natury-dla-dojrzalych-mezczyzn

Od stuleci znane jest dobroczynne znacznie roślin dla zdrowia człowieka. Ludzie doceniający te właściwości i potrafiący w odpowiedni sposób je wykorzystać cieszą się lepszym zdrowiem oraz samopoczuciem. Również na bolączki wieku średniego natura dała nam rozwiązanie.

Fitoandrogeny to rośliny o dużej zawartości naturalnych androgenów, witamin
i innych związków pobudzających pracę układu hormonalnego mężczyzn. Konsekwentne spożywanie takich substancji już po 3 miesiącach może zaowocować wzrostem poziomu wolnego testosteronu i prawidłową zmianą stosunków androgenów do estrogenów.

Nazwa “fitoandrogeny” jest stosunkowo nowa, zaliczane są one do grupy fitosteroli, czyli roślinnych substancji wywierających korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Dużo popularniejsze są fitoestrogeny – substancje o działaniu podobnym do estrogenów, stosowanych przez kobiety w okresie menopauzy w celu złagodzenia objawów. Fitoandrogeny są tymczasem ich odpowiednikami, dostarczającymi naturalne androgeny i tym samym mogą służyć mężczyzną.

Rośliny te mogą działać na kilka sposobów: bezpośredni dostarczając androgeny, pobudzając ich naturalną produkcję, hamując przemianę androgenów do estrogenów. Do najpopularniejszych fito androgenów zaliczamy:

  • pyłek sosnowy – źródło androgenów, w tym znacznych ilości testosteronu,
  • żeń-szeń – pobudza biosyntezę androgenów,
  • buzdyganek (tribulus) – również charakteryzuje się pobudzeniem biosyntezy androgenów,
  • pokrzywa – zapobiega przemianie testosteronu do estrogenów.

Jak widać przyroda pomaga również męskiej części populacji przy problemach wieku średniego. Istnieje jeszcze więcej roślin mających dobroczynne dla nas działanie, niemniej podałem tylko te najbardziej skuteczne i najłatwiej dostępne. Spośród nich najwięcej testosteronu znajduje się w pyłku sosny. Swoją drogą kto by przypuszczał, że tak pospolite w naszym klimacie drzewo może być źródłem tych cennych substancji?

Fitoandrogeny mogą być stosowane zarówno w formie bezpośredniej, jak również w nieco wygodniejszej postaci jako suplementy. Należy jednak pamiętać, że na rynku znajduje się mnóstwo preparatów o cudownym działaniu na poprawę ‘męskości’, z czego większość nie działa jednak w sposób zadeklarowany przez producenta.
Teraz będziesz mieć świadomość czego szukać w ich składzie, ponieważ omówione w artykule rośliny mają potwierdzone działanie nie przez mało znane certyfikaty lecz przez stosujących je od wieków mężczyzn.

Borys

Komentarze (4)

7-zyczen

12 lat temu

Maz odkad praktykuje wegetarianizm przyjmuje suplementy w postaci zen-szenia i pokrzywy.Chyba nieswiadomy jest tego,ze ma to zbawienny wplyw nie tylko na polepszenie witalnosci,ale i na problemy wieku sredniego…Przyjmuje je ze wzgledu na niedobor witamin,ktorych zasob jest ograniczony dla wegetarian.Pylek sosnowy jest dla mnie niezwykla innowacja!Aby do wiosny kochani!:):):)Ruszamy po pylek…

gwolska

12 lat temu

Żeń-szeń to od wieków znane panaceum na niemal wszelkie choroby, a o pyłku sosnowym słyszałam że jest bardzo zdrowy i leczniczy lecz tylko słyszałam, bo w mojej rodzinie używało się pączków sosnowych do sporządzania różnego rodzaju nalewek czy maceratów.
Co do pyłku to już sobie wyobrażam jak po przeczytaniu tego artykułu rzesza ludzi będzie go zbierać, bo oprócz wspomnianej pokrzywy jest bardzo popularny w formie żółtego proszku opadającego z drzewa.

Małgorzata

12 lat temu

Podejrzewałam żeń szeń o wszelakie właściwości (szczególnie dla mężczyzn), ale że „zwyczajny” pyłek sosnowy? Ciekawe w jakiej postaci dostanę go w moim sklepie zielarskim. Myślę że to dobry dodatek do prezentu na Walentynki dla męża. Trochę witalność 🙂 Żeby wiedział ze zależy mi na jego zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Zostaw komentarz