fitoandrogeny-moc-natury-dla-dojrzalych-mezczyzn

Od stuleci znane jest dobroczynne znacznie roślin dla zdrowia człowieka. Ludzie doceniający te właściwości i potrafiący w odpowiedni sposób je wykorzystać cieszą się lepszym zdrowiem oraz samopoczuciem. Również na bolączki wieku średniego natura dała nam rozwiązanie.

Fitoandrogeny to rośliny o dużej zawartości naturalnych androgenów, witamin
i innych związków pobudzających pracę układu hormonalnego mężczyzn. Konsekwentne spożywanie takich substancji już po 3 miesiącach może zaowocować wzrostem poziomu wolnego testosteronu i prawidłową zmianą stosunków androgenów do estrogenów.

Nazwa “fitoandrogeny” jest stosunkowo nowa, zaliczane są one do grupy fitosteroli, czyli roślinnych substancji wywierających korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Dużo popularniejsze są fitoestrogeny – substancje o działaniu podobnym do estrogenów, stosowanych przez kobiety w okresie menopauzy w celu złagodzenia objawów. Fitoandrogeny są tymczasem ich odpowiednikami, dostarczającymi naturalne androgeny i tym samym mogą służyć mężczyzną.

Rośliny te mogą działać na kilka sposobów: bezpośredni dostarczając androgeny, pobudzając ich naturalną produkcję, hamując przemianę androgenów do estrogenów. Do najpopularniejszych fito androgenów zaliczamy:

  • pyłek sosnowy – źródło androgenów, w tym znacznych ilości testosteronu,
  • żeń-szeń – pobudza biosyntezę androgenów,
  • buzdyganek (tribulus) – również charakteryzuje się pobudzeniem biosyntezy androgenów,
  • pokrzywa – zapobiega przemianie testosteronu do estrogenów.

Jak widać przyroda pomaga również męskiej części populacji przy problemach wieku średniego. Istnieje jeszcze więcej roślin mających dobroczynne dla nas działanie, niemniej podałem tylko te najbardziej skuteczne i najłatwiej dostępne. Spośród nich najwięcej testosteronu znajduje się w pyłku sosny. Swoją drogą kto by przypuszczał, że tak pospolite w naszym klimacie drzewo może być źródłem tych cennych substancji?

Fitoandrogeny mogą być stosowane zarówno w formie bezpośredniej, jak również w nieco wygodniejszej postaci jako suplementy. Należy jednak pamiętać, że na rynku znajduje się mnóstwo preparatów o cudownym działaniu na poprawę ‘męskości’, z czego większość nie działa jednak w sposób zadeklarowany przez producenta.
Teraz będziesz mieć świadomość czego szukać w ich składzie, ponieważ omówione w artykule rośliny mają potwierdzone działanie nie przez mało znane certyfikaty lecz przez stosujących je od wieków mężczyzn.

Borys