Styl życia

Eleganckie nakrycia stołu na ważną uroczystość

Eleganckie nakrycia stołu na ważną uroczystość

Grafika dostarczona przez partnera

Większości osób zdarza się przyjmować gości. Niektórzy czerpią z tego naprawdę ogromną radość i chętnie podejmują się organizacji mniejszych lub większych przyjęć. O ile luźne spotkanie przy herbacie w ulubionych kubkach nie wymaga od nas finezji, o tyle ważne uroczystości wymagają odpowiedniej oprawy. Jak o nią zadbać?

Organizując ważne przyjęcie, np. wieczerzę wigilijną, obiad okolicznościowy z okazji urodzin czy nawet małe przyjęcie ślubne w domu, skupiamy się zwykle na potrawach i dekoracjach. Chcemy, by było elegancko, z klasą i w najlepszym guście. Niestety zapominamy o tym, co jest absolutną podstawą – o pięknych, spójnych i wysokiej jakości nakryciach stołu. Przekonaj się, jak podjąć gości z jeszcze większą dbałością o detale.

Eleganckie przyjęcie w domu? Szereg trudności

Chyba wszyscy znamy z życia ten scenariusz: zbliża się czas rodzinnej kolacji. W całym domu unosi się zapach wykwintnych potraw – niektóre z nich przygotowane zostały według receptur przekazywanych w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Pani domu z pietyzmem układa na stole talerze, sztućce, kieliszki i szklanki… i odkrywa, że ma 9 identycznych szklanek, 7 kieliszków do białego wina, 8 kompletów najładniejszych sztućców ze sklepu z wyposażeniem wnętrz… Na szczęście przynajmniej liczba talerzy odpowiada liczbie osób przy stole: 11. Na obrusie pojawiają się awaryjne sztućce nie od kompletu, a dodatkowe szklanki i kieliszki zostają szybko pożyczone od sąsiadki. No i jeszcze zupa. W co można nalać zupę, skoro podczas przeprowadzki potłukła się waza? Cóż, trudno, można nalać prosto z garnka…

Zadbaj o elegancką zastawę

Powyższe sytuacje przydarzają się w większości polskich domów. I oczywiście przyjęcie się odbędzie, może być nawet najbardziej udaną uroczystością dekady – pyszne posiłki i cudowna rodzinna atmosfera są przecież najważniejsze. Zwykle jednak gospodarze w takiej sytuacji obiecują sobie, że następnym razem przygotują się lepiej, by oszczędzić sobie stresu – a porysowanym sztućcom i zdekompletowanym zestawom szkła i porcelany i tak przyda się wymiana na coś nowego.

Ważne, by nowe było zauważalnie lepsze i podnosiło jakość życia – zamiast zastawy z sieciówki wybierz produkty luksusowe: porcelanowe talerze i filiżanki, trwałe i piękne srebrne sztućce, szklanki i kieliszki z kryształu lub szkła najwyższej jakości.

Jeśli w Twoim kalendarzu zbliża się data przyjęcia, które organizujesz – jest to najlepszy moment, by przejrzeć zawartość kuchennego kredensu, szafek i szuflad i przygotować się na podjęcie gości przy elegancko zastawionym stole.

Luksus nie tylko od święta

Dobrze, gdyby za zmianą zawartości kuchennych mebli poszła również zmiana myślenia. Często oszczędzamy na sobie, wyjmując z szafy najlepsze srebrne sztućce i porcelanowy serwis do herbaty jedynie wtedy, gdy przychodzą do nas goście. To ogromny błąd! Każdego dnia zasługujesz na to, co najlepsze – możesz więc rozpieszczać swoje zmysły nawet podczas wtorkowej kolacji po pracy.

Dodaj komentarz