Intymnie Panel eksperta HydroVag

Ekspert HydroVag® odpowiada na pytania użytkowniczek

ekspert-hydrovag-odpowiada-na-pytania-uzytkowniczek

Od lutego nasze użytkowniczki mogą zadawać ekspertowi pytania dotyczące produktu HydroVag®. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi specjalisty.

Dlaczego HydroVag warto stosować po chemio- i radioterapii?

Radio- i chemioterapia działa wyniszczająco na cały organizm, każdy z nas będzie inaczej reagował na leczenie. Chemioterapia będzie silnie wpływać na: układ pokarmowy, błony śluzowe jamy ustnej, szpik kostny, zmiany nastąpią we wszystkich zdrowych komórkach. Radioterapia działa miejscowo i jej efekty będą pojawiać się głównie w obszarze poddanym promieniowaniu. Skutki obu terapii dają o sobie znać po jakimś czasie od zakończenia leczenia. Kobiety, w szczególności w przypadku leczenia onkologicznego w obrębie narządów rodnych, będą odczuwać suchość pochwy – pierwszy sygnał atrofii pochwy, czyli choroby polegającej na ścieńczeniu i/lub zupełnym zaniku błony śluzowej pochwy. Konsekwencją czego jest uczucie napięcia, dyskomfortu w okolicach intymnych, skłonność do krwawień przy wykonywaniu podstawowych czynności higienicznych, ból podczas stosunku, powracających stanów infekcyjnych. Stosowanie HydroVag po zakończeniu leczenia onkologicznego, nawet gdy objawy jeszcze się nie pojawiły, lub są mało uciążliwe, zapobiega suchości pochwy i chroni przed rozwojem infekcji intymnych. W sytuacji, gdy atrofia pochwy już występuje, HydroVag znacząco łagodzi jej objawy i chroni przed infekcjami intymnymi.

Czy globulki HydroVag różnią się rozmiarem i są dostosowane do zróżnicowanej budowy anatomicznej kobiet?

Globulki HydroVag zostały tak skonstruowane, aby ich rozmiar nie powodował bólu podczas zakładania w pochwie nawet przy bardzo dużych zmianach atroficznych, kiedy aplikacja leku jest bardzo uciążliwa. Dlatego też są jednymi z mniejszych z dostępnych obecnie w aptekach. Dodatkowo ich kształt i odpowiednio skomponowane podłoże sprawia, że są naturalnie dopasowane do fizjologicznej budowy kobiecego ciała, dzięki czemu natychmiastowo nawilżają wysuszoną śluzówkę i nie powodują dodatkowych, nikomu niepotrzebnych, otarć podczas aplikacji.

Ile czasu powinna trwać kuracja z wykorzystaniem globulek HydroVag?

Jeśli zjawisko suchości pochwy jest „chwilowe” spowodowane np. antybiotykoterapią, mechanicznymi środkami antykoncepcyjnymi czy stresem wystarczająca powinna być miesięczna kuracja w schemacie 7dni x 1 globulka na noc – dawkowanie podstawowe, a następnie dla utrzymania efektu 2 – 3 razy w tygodniu przez 3 tygodnie – kuracja podtrzymująca. W przypadku kobiet, u których ze względu na zmianę gospodarki hormonalnej, suchość/ atrofia pochwy będzie „stanem stałym” lub nawracającym warto jest regularnie sięgać po HydroVag. Oznacza to, że po zastosowaniu kuracji podstawowej HydroVag należy stosować 2 – 3 razy w tygodniu w celu trwałego utrzymania efektu. Warto przy tym pamiętać, że po 3 miesiącach stosowania można zrobić dłuższą przerwę (7 dni), aby zwyczajnie pozwolić błonie śluzowej odpocząć od permanentnego podawania leku.

Jak należy przechowywać globulki HydroVag? Czy powinnam umieścić je w lodówce?

HydroVag jest produktem, który nie wymaga przechowywania w lodówce. Optymalnie jest przechowywać go w tzw. temperaturze pokojowej. Kiedy jednak zechcemy zabrać produkt ze sobą na wakacje i przeleży dłuższą chwilę w wysokich temperaturach (powyżej 30 stopni Celsjusza) może dojść do jego stopienia w blistrze (miękka globulka). Jest to związane z tym, że produkt naturalnie rozpuszcza się w temp ciała (36 – 37 stopni Celsjusza), uwalniając substancję czynną. Stan taki nie wpływa jednak na jakość produktu, przed założeniem należy go blistrze włożyć na chwilę do lodówki, lub do zimnej wody, aby wrócił do naturalnego kształtu. Po tym czasie można produkt bezpiecznie stosować.

Ekspert HydroVag, artykuł sponsorowany

Od lutego nasze użytkowniczki mogą zadawać ekspertowi pytania dotyczące produktu HydroVag®. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi specjalisty.

Czy globulki HydroVag mogę stosować w trakcie hormonalnej terapii zastępczej?

HydroVag może, a nawet powinien być stosowany przy HTZ. Jednym ze skutków ubocznych HTZ jest suchość pochwy!!! Sytuacja taka występuję u ok 40% kobiet stosujących ogólnoustrojowe leczenie hormonalne. W takich sytuacjach lekarz zaleca dopochwowe stosowanie estrogenów, czyli kolejnych hormonów. Jak pokazują badania przeprowadzone na kobietach z atrofią pochwy HydroVag jest skuteczną i dużo lepiej tolerowaną alternatywą w przypadku suchości pochwy niż dopochwowe stosowanie hormonów.

Na ile czasu przed stosunkiem należy użyć preparatu HydroVag?

HydroVag należy zastosować min. 1 – 12 h przed stosunkiem, aby produkt się rozpuścił i uwolnił substancje czynne (lecznicze). Globulka topi się w ciele kobiety (w pochwie) w ok 1 h ale dla uzyskania pożądanego efektu warto ten czas przedłużyć. Bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie przy systematycznym stosowaniu (gdy widoczny jest efekt nawilżenia), jest zastosowanie HydroVag po stosunku.

Czy podczas stosowania maści z antybiotykiem (leczenie infekcji intymnych) mogę stosować HydroVag?

HydroVag nie posiada badań na korelacje z innymi lekami podawanymi dopochwowo. Jeśli maść jest stosowana zewnętrznie, czyli na wargi sromowe, nie ma przeszkód w jednoczesnym stosowaniu HydroVag, gdy jednak leczenie innym preparatem jest prowadzone w systemie dopochwowym, kurację produktem HydroVag należy wprowadzić po zakończeniu kuracji.

Czy aplikacja globulek jest komfortowa?

Kształt HydroVag został tak dobrany, aby jego zastosowanie było komfortowe dla kobiet nawet z intensywnymi zmianami atroficznymi, kiedy to wejście do pochwy jest bardzo małe, a błona śluzowa tak wysuszona, że nawet proste czynności higieniczne powodują ból. Część, która wprowadzany jest produkt do pochwy jest delikatnie zaokrąglona i nieco węższa niż reszta globulki aby ułatwić moment wejścia do przedsionka pochwy, globulka kończy się natomiast niewielkim zagłębieniem – miejsce na palec, aby można było swobodnie umieścić produkt w głębi narządu.

Pytanie ekspertowi HydroVag® możesz zadać za pośrednictwem formularza.

Ekspert HydroVag, artykuł sponsorowany

Komentarze (11)

Aneczka2015

8 lat temu

Bardzo ważne pytania i jeszcze ważniejsze odpowiedzi, czytając ma się wrażenie, że już wie się wszystko 🙂

syrenka321

8 lat temu

wlasnie ostatnio zastanawialam sie jaki powinien byc odstep pomiedzy aplikacja Hydrovagu a stosunkiem, fajnie ze akurat znalazlam na to odpowiedz:) Globulki daja swietny efekt, jestem bardzo zadowolona, wiec ostatnio kupilam je tez mojej siostrze na urodziny, bo wiem, ze miewa problemy z suchoscia pochwy

Mindi

8 lat temu

Spora dawka informacji na temat globulek. Ważne pytania i odpowiedzi dotyczące przechowywania i stosowanie.

karaffka

8 lat temu

Zawsze bałam się wkładać do pochwy jakiekolwiek globulki, ale ostatnio musiałam i wcale nie było tak źle, jak sobie to wyobrażałam;) Mam nadzieję, że panele eksperckie pomogą odczarować wiele tematów tabu, które nas ograniczają. Ostatnio czytałam badania, że dla kobiet najbardziej wstydliwe są infekcje intymne, a przecież większość z nas prędzej czy później doświadczy tego problemu.

Redakcja

8 lat temu

mejgosiu, chwilowo nie ma dostępu do forum, nasi informatycy pracują nad nową wersją forum, która ma być ciekawsza i atrakcyjniejsza od obecnej.

mejgosia

8 lat temu

Koleżanki! GDZIE JEST FORUM? JA MAM CAŁY CZAS BŁĄD STRONY, A DOJRZAŁA KOBIETA SIĘ TAK ZMIENIŁA,ŻE NIE MOGĘ SIĘ ODNALEŹĆ! pOMOCY! :'(

panienka

8 lat temu

Zawsze myślałam, że globulki dopochwowe należy bezwzględnie przechowywać w lodówce, a tu niespodzianka;)

Rosia58

8 lat temu

Widzę, że reszta użytkowniczek ma podobne właściwości do moich, szczególnie jesli chodzi o kwestię przechowywania. zawsze warto poznać opinie eksperta na tak ważne tematy

Zostaw komentarz