Medycyna estetyczna Zmarszczki

Zabieg IPL – zapomnij o problemach skórnych!

zabieg-ipl-zapomnij-o-problemach-skornych

Pragniesz pozbyć się mankamentów urody w postaci popękanych naczynek, przebarwień i pierwszych zmarszczek? IPL, czyli technologia, która opiera się zastosowaniu intensywnego światła pulsacyjnego, pozwoli ci zapomnieć o defektach skóry.

Tradycyjne lasery wytwarzają jednolitą i spójną wiązkę promieni świetlnych, podczas gdy w przypadku IPL promienie są rozproszone i zróżnicowane pod względem długości, co przekłada się na ich szerokie spektrum działania. Mogą one wnikać na różne głębokości naszej skóry i usuwać wiele problemów skórnych.

Dlaczego IPL jest skuteczniejszy od tradycyjnych laserów?

Jeśli zmagasz się z problemem rozszerzonych naczynek, trądzikiem, bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami lub rumieniem, to zabieg z wykorzystaniem urządzenia IPL, jest właśnie dla ciebie! Ten nowoczesny aparat wykazuje szerokie spektrum działania, z jego pomocą pozbędziesz się również pierwszych oznak starzenia. Promienie świetlne emitowane przez IPL stymulują skórę do produkcji kolagenu i tym samym przywracają jej gładkość i elastyczność. Przy pomocy technologii intensywnego światła pulsacyjnego usuniesz także zbędne owłosienie.

Zabiegi IPL w sposób szczególny są polecane osobom o jasnej karnacji, w przypadku skóry śniadej i ciemniej istnieje ryzyko pojawienia się delikatnych poparzeń i odbarwień, które znikają w ciągu 2-3 tygodni, w tych częściach ciała, które zostały poddane działaniu promieniowania

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem IPL?

W trakcie zabiegu zarówno pacjent, jak i wykwalifikowany pracownik obsługujący urządzenie IPL musi mieć założone okulary ze specjalnymi filtrami, które chronią oczy przed negatywnym działaniem promieni emitowanych przez laser. Promieniowanie w pełnym zakresie światła widzialnego i części światła obejmującego podczerwień jest wytwarzane przez dedykowaną lampę.

Od wielkości obszaru, jaki poddajemy działaniu promieniowania, zależy czas trwania zabiegu, zazwyczaj waha się on od kilkunastu minut do pół godziny. IPL jest zabiegiem bezbolesnym, pacjent może punktowo odczuwać ciepło.

SkinClinic, artykuł sponsorowany

Pragniesz pozbyć się mankamentów urody w postaci popękanych naczynek, przebarwień i pierwszych zmarszczek? IPL, czyli technologia, która opiera się zastosowaniu intensywnego światła pulsacyjnego, pozwoli ci zapomnieć o defektach skóry.

O czym powinnaś pamiętać po zakończonym zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Konieczne jest stosowanie kosmetyków z wysokim filtrem, które chronią twarz przed promieniami UV. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry ewentualnie obrzęk, zmiany te powinny ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni, a nawet godzin.

W związku z tym, iż IPL charakteryzuje się szerokim spektrum działania, podczas jednego zabiegu możemy pozbyć się kilku problemów skórnych. Zabieg nie jest inwazyjny, toteż po wyjściu z gabinetu nic nie stoi na przeszkodzie, aby powrócić do codziennej aktywności.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu IPL?

Zabiegów laseroterapii, w tym IPL, nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Wśród przeciwwskazań wymienia się również choroby skóry: bielactwo, łuszczycę i choroby nowotworowe. IPL odradza się osobom ze świeżą opalenizną oraz tym, które kilka dni wcześniej korzystały z samoopalacza. Niezwykle istotną rolę odgrywa wywiad lekarski poprzedzający zabieg, podczas którego specjalista upewnia się, że pacjent nie stosuje kosmetyków z retinolem, leków światłouczulających i antykoagulantów.

Decydując się na zabieg oparty na technologiach laserowych, w tym IPL, warto sprawdzić, czy wykorzystywany sprzęt posiada certyfikaty bezpieczeństwa. W celu uniknięcia ewentualnych powikłań i poparzeń należy również zwrócić uwagę na kwalifikacje personelu. W trakcie zabiegu należy chronić oczy, a po jego zakończeniu zabezpieczać skórę kosmetykami z wysokim filtrem.

Więcej informacji nt. zabiegu IPL znajdziesz na stronie SkinClinic.

SkinClinic, artykuł sponsorowany

Komentarze (13)

pati25

9 lat temu

Ten zabieg IPL dla mnie byłby idealny.W końcu pozbyłabym się kilku niedoskonałości cery.Tylko te ewentualne powikłania.Obawiam się poparzeń i odbarwień

dulcynea

9 lat temu

Interesujący artykuł dla każdej z nas .
Przeczytałam i zapaliłam się na chwilę, ale cóż ja także mam przeciwskazania do zabiegu.
Ale muszę pogadać na ten temat z dermatolog;)

elle@elle

9 lat temu

ja mam naczynka na twarzy i pajczki na udach,chcialabym taki zabieg ale pewnie tylko jest prywatnie i drogo tak jak skleroterapia tez tylko prywatnie lekarze wykonuja w przychodniech zabieg nieosiagalny:)))

Mindi

9 lat temu

Zaciekawił mnie artykuł bo mam liczne problemy skórne. Niestety dowiedziałam się z artykułu, że mam przeciwwskazania do zastosowania tej metody leczenia. Szkoda ale lepiej wiedzieć niż sobie zaszkodzić.

karaffka

9 lat temu

Odkąd pamiętam, problemy z cerą były moją zmorą. Dzięki laserowi pozbyłam się blizn potrądzikowych.

panienka

9 lat temu

Przyłączam się do Rosi i kaczuszki, dla gładkiej cery na pewno nie poszłabym pod skalpel, ale zabiegom mało inwazyjnym nie mówię „nie”;)

Rosia58

9 lat temu

Dokładnie kaczuszka. Gdybym musiała podjąć się jakiegoś zabiegu na pewno zdecydowałabym się prędzej na laser niż na sklapel

kaczuszka

9 lat temu

Nie wiedziałam, że istnieje tyle zabiegów poprawiających urodę;) To dobrze, bo każda z nas ma wybór pomiędzy skalpelem a laserem;)

drobina

9 lat temu

Artykuł ciekawy, ale nie wiem czy odważyłabym się na taki zabieg. Wprawdzie nie mam śniadej cery – racze bladziutka jestem:-X, ale mimo wszystko obawiałałabym się ewentualnych poparzeń i odbarwień(woot)

Zostaw komentarz