Dworek w Miłosnej

Podejmowanie decyzji to prawdziwa sztuka, często bowiem się zdarza, że nasz nieprzemyślany wybór kogoś rani i unieszczęśliwia. Często zapominamy o dobru najbliższych, w tym dzieci. Dworek w Miłosnej to pierwsza część trylogii autorstwa Agnieszki Olejnik.

Dworek w Miłosnej – miejsce z przeszłością

Grube, stare mury dworku znają niejedną historię z przeszłości. To właśnie w owej malowniczej posiadłości ludzie odczuwali wielką, nieopisaną wręcz radość, ale też doświadczali cierpienia.  To kolejna powieść Agnieszki Olejnik, która stanowi świetną odskocznię od codzienności, zwłaszcza tej trudnej, w której przychodzi nam zmierzyć się z problemami. Książki tej autorki zawsze niosą ze sobą mądrość życiową.

Od samego początku poznajemy głównych bohaterów i przeszłość mieszkańców malowniczego dworu, w tym losy Bogny Rytter. To właśnie ta 80-letnia pani zapisuje swój majątek najbliższym. Ada i Monika będą musiały się dogadać ws. włości, które przypadły im w udziale.

Czy miłość może być zła?

Czy miłość może być zła i brudna? Agnieszka Olejnik w powieści Dworek w Miłosnej pochyla się nad tym trudnym zagadnieniem. Jednocześnie ukazuje, jak konflikt małżeński, jaki zrodził się między Igorem a Moniką, przyczynia się do zrujnowania ich związku.  Bardzo często bowiem tracimy miłość ukochanej osoby przez niechęć do odbycia szczerej rozmowy. Wolimy zamiatać problemy pod dywan i udawać, że one nijak nas nie dotyczą.  Osoby, które nie pielęgnują swojej miłości każdego dnia, muszą się liczyć z tym, że ta w końcu uschnie, pozostawiając pustkę w ich sercu.

W powieści Dworek w Miłosnej nie brakuje również powiewu przeszłości. Poznajemy historię dwóch braci z czasów wojny. Lesław i Iwo wykazywali wielkie zamiłowanie do kwiatów,  a w sposób szczególny do róż.

Dworek w Miłosnej to powieść, która intryguje i sprawia, że po zakończeniu lektury nie możemy doczekać się drugiej części trylogii. Agnieszka Olejnik pozostawia czytelnika z wieloma pytaniami, które kłębią się w głowie. To piękna, mądra i wartościowa pozycja literacka, z którą warto zapoznać się w wiosenne popołudnie spędzane na łonie przyrody.