Kultura Styl życia

Drive – Kate Stewart

Drive Kate Stewart

Drive to powieść obyczajowa, w której miłość do muzyki łączy się z fascynacją damsko-męską. Dlaczego warto sięgnąć po książkę Kate Stewart? Co urzekło nas w jej powieści, która w marcu ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia?

Muzyka największą pasją w życiu

Stella zawsze pasjonowała się muzyką, która dawała jej szczęście i spełnienie. Główna bohaterka miała też ogromną słabość do muzyków, którzy jednak nie zawsze podzielali jej miłość do tego, co tworzyli.  Gdy przyjeżdża do nowego miasta, poznaje w nim Reida.  Mężczyzna od razu zapada jej w pamięć, a to za sprawą walorów wizualnych i niedostępności. Reid na co dzień gra jako perkusista w zespole Martwi Sierżanci.

Reid – mężczyzna targany przez demony przeszłości

Mężczyzna miewał chwiejne nastroje i nigdy nie było wiadomo, kiedy wybuchnie gniewem i z jakiego powodu.  U źródeł zachowania Reida leżało jego dzieciństwo.  Nie mógł on nigdy liczyć na wsparcie i opiekę rodziców. W jego domu brakowało perspektyw i pieniędzy, wszystko wskazywało na to, że Reid także spadnie na samo dno.

Gdy mężczyzna łamie serce kobiety, rzekomo kierując się jej dobrem

Stella zmieniła jego życie na lepsze, ofiarowując mu swoje 7 minut. Po rozmowie z nią mrok, który zamieszkiwał jego duszę, zaczął się rozświetlać.  Niestety, Reid mocno skrzywdził kobietę, która go pokochała i ją porzucił, wracając do domu.  Stelli udaje się jednak dostać pracę dziennikarki muzycznej, właścicielem jej czasopisma był Nate Butler. Obydwoje połączyła wspólna pasja. Butler był też postawny i onieśmielający. Swoją postawą oczarował Stellę.

Czy możliwy jest powrót do dawnego uczucia?

Dzięki recenzji młodej dziennikarki Martwi Sierżanci podpisali korzystny dla siebie kontrakt muzyczny i stali się prawdziwymi gwiazdami.  Stella potrafiła wyszukiwać młode talenty i pomagać im się wybić na rynku muzycznym.  Muzyka była dla niej przedmiotem kultu. Jej uporządkowane życie zmieniło się o 180 stopni, gdy pojawił się w nim Reid. Mężczyzna w przeszłości chciał ją chronić przed własnym destrukcyjnym zachowaniem. Czy teraz okaże się silniejszy i pokona demony przeszłości, by dać Stelli miłość, na jaką ta zasługuje?

Drive to świetnie skonstruowana powieść o miłości, która nie zawsze jest prosta. Gdy mężczyzna, którego kochamy całym sercem, odsuwa nas od siebie, rzekomo kierując się naszym dobrem, serce pęka na milion kawałków. Na szczęście na zmianę nigdy nie jest za późno.

Komentarze

Zostaw komentarz