domowe-sposoby-na-problemy-z-prostata

W zależności od płci, z wiekiem jesteśmy bardziej narażeni na różne choroby. W przypadku mężczyzn poważne zagrożenie zdrowia bezapelacyjnie stanowią problemy z prostatą.

Trzy najczęstsze zaburzenia związane z gruczołem krokowym, to łagodny przerost prostaty (BPH), zapalenie gruczołu krokowego oraz rak prostaty. BPH jest tak powszechne, że niektórzy lekarze uważają to za normalny proces starzenia się.

Gruczoł krokowy zaczyna powiększać swoje rozmiary w okresie dojrzewania i rośnie praktycznie do końca życia, dlatego niektórzy lekarze twierdzą, że dolegliwości związane z przerostem prostaty są naturalnym następstwem starzenia się. Łagodny przerost prostaty zazwyczaj nie powoduje żadnych dokuczliwych objawów nawet do 40-50 roku życia, a u niektórych mężczyzn nawet do 60-tki.

Powiększenie gruczołu krokowego jest problematyczne, ponieważ naciska na cewkę moczową, co powoduje trudności w oddawaniu moczu i osłabia ściany pęcherza moczowego. Nieleczone z czasem objawy się nasilają, staja się coraz bardziej bolesne, a w konsekwencji mogą doprowadzić do niebezpiecznych powikłań, takich jak zakażenie pęcherza moczowego lub nerek.
Zmiany w diecie mogą złagodzić niektóre problemy z prostatą, a nawet w niektórych przypadkach zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Co zatem serwować swojemu mężczyźnie?

Borys