dojrzale-kobiety-nie-mowia-o

Hemoroidy są dość powszechną chorobą. Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych choruje na nie co najmniej 1/3 ludności. Możemy jedynie przypuszczać, że w Polsce statystyki są podobne.

Przyczyn choroby jest kilka i można ich uniknąć. Natomiast w przypadku wystąpienia hemoroidów można także się z nich wyleczyć. Niech dzisiejszy artykuł będzie podpowiedzią dla młodszych kobiet, jak uniknąć żylaków odbytu, a dla tych które już je mają – jak złagodzić objawy tej choroby i im przeciwdziałać.

Skąd się biorą hemoroidy?

Przyczyn, jak wcześniej wspomniałam może być wiele. A spadek hormonów płciowych w okresie okołomenopauzalnym jest tylko dolaniem oliwy do ognia, gdyż właśnie wtedy stany zapalne i krwawienia z odbytu zaostrzają się. Jednym słowem zaczyna brakować kluczowej w procesie leczniczym substancji a organizm pozostawiony sam sobie zostaje narażony na wiele chorób.

Jaka jest patogeneza tych krwawiących guzków rozwijających się wewnątrz bądź na zewnątrz odbytu? Otóż za główne przyczyny powstawania guzków krwawniczych odbytu uważa się wieloletnie siadanie na zimnym podłożu, otyłość (co łączy się z dietą bogatą w niezdrowe kwasy omega-6), długotrwałe zaparcia, brak ruchu (szczególnie siedzący tryb życia i brak ćwiczeń) ale także ciążę, której niekiedy nie sposób uniknąć, a raczej – z której nie sposób zrezygnować.

ALNG