Chirurgia plastyczna Zmarszczki

Botoks spłyca zmarszczki

botoks-splyca-zmarszczki

Niestety, żadna z nas nie ma wpływu na to, jakimi genami obdarzyła nas natura. Jedyne co możemy zrobić, aby jak najdłużej zachować młodość, to opóźnić proces starzenia się skóry. Jak to zrobić?

Należy starać się prowadzić higieniczny tryb życia, zapewniający odpowiednią dawkę snu i minimalny kontakt ze szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Oprócz tego należy zapewnić skórze właściwą pielęgnację i strzec się przed szkodliwymi nałogami z paleniem papierosów na czele. Części z nas zabiegi te wystarczą. Akceptujemy powstające zmarszczki, a nawet jesteśmy zdania, że dodają nam uroku. Istnieje jednak grupa kobiet, która bardzo cierpi z powodu posuwającego się naprzód czasu i nie może się pogodzić z tym „nowym obliczem w lustrze”. Między innymi dla takich kobiet powstał zabieg wstrzykiwania botoksu.

Co to jest botoks?

To nic innego jak toksyna botulinowa, czy zapamiętany przez Ciebie z lekcji chemii- jad kiełbasiany. Brzmi mało estetycznie prawda? Przez wiele lat po jej odkryciu uważano ją wyłącznie za niebezpieczną broń biologiczną. Szybko rozwijająca się medycyna znalazła dla niej również zastosowanie terapeutyczne.

Początkowo w leczeniu zeza, kręczu karku i stopy szpotawo- koślawej, a później zabiegach medycyny kosmetycznej. Na świecie zabiegi z wykorzystaniem botoksu w gabinetach medycyny estetycznej pod koniec lat 80. W Polsce natomiast dopiero od 1996 roku. Dzisiaj korzystanie z botuliny jest tak popularne, że zabiegi takie przeprowadzane są przez lekarzy medycyny estetycznej nawet w domu klientek.

Anna J

Niestety, żadna z nas nie ma wpływu na to, jakimi genami obdarzyła nas natura. Jedyne co możemy zrobić, aby jak najdłużej zachować młodość, to opóźnić proces starzenia się skóry. Jak to zrobić?

Jak działa botoks?

Wstrzyknięty w niewielkiej dawce w tkankę mięśniową, trwale łączy się z płytką nerwowo- mięśniową, powodując tym samym jej lekki paraliż. Zabiegowi poddawane są strategiczne miejsca, narażone na oznaki starzenia jak czoło, okolice oczu czy lwia bruzda. Mięśnie odpowiedzialne do tej pory za ich marszczenie pod wpływem działania toksyny nie mogą się kurczyć, w związku z czym skóra przestaje się marszczyć i fałdować. W wyniku zabiegu przy użyciu botoksu paraliżowane są wyłącznie mięśnie, w które dokonano iniekcji. Uzyskany efekt pozwala się cieszyć niezmienionym wyrazem twarzy, pozbawionym zmarszczek na około 6 miesięcy. Po upływie tego czasu porażenie mięśni stopniowo zanika, a zmarszczki pogłębiają się. Wówczas, możesz ponownie przystąpić do zabiegu.

Przebieg zabiegu i rekonwalescencjaa

Wiele z was zastanawia się pewnie czy zabieg wstrzykiwania botoksu jest bolesny? Otóż ból jest minimalny – to raczej dyskomfort związany z użyciem strzykawki o cienkiej igle. Zabieg nie wymaga korzystania ze znieczulenia miejscowego. Ostrzykiwanie twarzy trwa zwykle około 15 minut, po upływie których pacjentka może podjąć codzienną aktywność życiową. W przypadku dużej liczby usuwanych zmarszczek, czas całej procedury wydłuży się.

Anna J

Niestety, żadna z nas nie ma wpływu na to, jakimi genami obdarzyła nas natura. Jedyne co możemy zrobić, aby jak najdłużej zachować młodość, to opóźnić proces starzenia się skóry. Jak to zrobić?

Przez pierwsze 4 godziny po zabiegu pacjentka powinna pozostać w pozycji stojącej, czyli unikać schylania się i leżenia. Ruchy takie grożą przemieszczeniu się toksyny do niższych partii twarzy. Natomiast w ciągu 1 godziny po zabiegu zaleca się ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach zastrzyku. Przez kolejny tydzień należy powstrzymać się od korzystania z sauny i basenu. Efekty ostrzykiwania zobaczysz już po upływie 2 do 3 dni po zabiegu, a pełny rezultat po upływie minimum 14 dni od dnia zabiegu.

Każde ponowne wstrzyknięcie “botoksu’:/content/show/5370.html, wydłuży czas cieszenia się odmłodzoną twarzą. Dzięki temu kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu bez zmniejszenia skuteczności terapii. Jednak jak przy każdej ingerencji w nasze ciało, tak i tu poddanie się zabiegowi może pociągnąć za sobą pewne skutki uboczne.

Do najczęściej spotykanych należą zasinienie w miejscu wstrzyknięcia i krótkotrwały ból głowy. Zdarzyć się również może, że toksyna podziała na sąsiadujące mięśnie i chwilowo osłabi ich pracę. Rzadkością jest niewielkie, odwracalne opadanie powieki i brwi, które może potrwać przez okres 1 do 2 tygodni.

Anna J

Komentarze (7)

Emilly27k

8 lat temu

Osobiście jestem przeciwna botoksowi. Nie lubię kiedy kobieta dodaje sobie takiego wyglądu w postaci dodatkowych elementów. Kobieta jest piękna sama w sobie.:)))

drobina

8 lat temu

Myślę, że mam całkiem niezłe geny:-X i nie mam parcia na botoks:-X (devil) Nigdy nie zdecyduję się na „ratowanie” skóry botoksem, ani łatanie złotymi nitkami:-X , a jak się spotkam
z „nowym obliczem w lustrze” to sobie z nim „pogadam”:P i po prostu zaprzyjaźnimy się:-X

elle@elle

9 lat temu

Teraz botox do lamusa przejdzie,kobiety nowoczesne sobie nici pod skore ze zlota montuja,takie jakby rusztowanie ,albo zlote maski sa hitem w gabinetach kosmetycznych

pati25

11 lat temu

Botoks jest coraz częściiej stosowany przez większość kobiet.Nawet stosują go mężczyźni.Niektórzy są już od tego botoksu uzależnieni.Przecież to jad kiełbasiany i żeby to sobie wstrzykiwać.Nigdy !

Annagata

11 lat temu

Może to i dobra metoda na pozbycie się zmarszczek,ale przecież to tylko chwilowe.Przecież botoks po jakimś czasie przestaje działać i trzeba powtórzyć zabieg.A potem kolejny i kolejny…Czy nie lepiej starzeć się z godnością,przyjmując to co przynosi czas?Można tak dywagować w nieskończoność.

pati25

12 lat temu

Nie zdecydowałabym się na żaden botoks.Gdzieś słyszałam,że botoks stosuje się w leczeniu migreny.Wykonuje się trzy zastrzyki:za uchem,w kark i trzeci chyba w okolice skroni

basikmac

13 lat temu

A ja normalnie boję się takich zabiegów… Jednak nie neguję, bo skoro ktoś czuje się dzięki temu lepiej.

Zostaw komentarz