anna ficner ogonowska

Wydawać by się mogło, że życie Julki jest poukładane i nie ma w nim miejsca na niespodzianki. W trudnych chwilach zawsze może liczyć na wierną przyjaciółkę Nelę i bliskich, choć jej rodzinie nie brak wad.

Jednak wystarczy jedno uderzenie serca i chwila namiętności, by wszystko się zmieniło. W tej historii nic nie jest takie, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka.

Życie pokazuje, że prawdziwe uczucia wymagają wielkich poświęceń. Czy Julka znajdzie w sobie dosyć siły i odwagi by podążyć za głosem serca? Jakich wyborów dokona? Czy znajdzie szczęście i spełnienie u boku ukochanego?

Czas pokaże…

Wygraj powieść Anny Ficner-Ogonowskiej pt. Czas pokaże!

Jeśli zaintrygował cię opis powieści Anny Ficner-Ogonowskiej pt. Czas pokaże, weź udział w naszym konkursie. Dzięki uprzejmości Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak mamy do rozdania 3 egzemplarze tej wyjątkowej książki. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczyło w sposób kreatywny odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Jakich poświęceń wymaga od Julii prawdziwe uczucie?

Czas pokaże wędruje do:

  • ona_czyli_ja: Prawdziwe uczucie wymaga od Julki przeprowadzki na drugi koniec świata. Jej ukochany na co dzień mieszka w Australii, gdzie pracuje jako ambasador Polski. Jeśli Julka chce z nim być musi wyjechać za granicę, pozostawiając przyjaciół i krewnych. Nie jest to dla niej łatwe, ponieważ w jej życiu relacje międzyludzkie zawsze odgrywały niezwykle istotną rolę.  Jednocześnie Julka musiałaby nauczyć się etykiety, która obowiązuje żony ambasadorów i dostosować się do niej.
  • prokrastynacja: Julka będzie musiała podjąć niezwykle trudną decyzję.  Mężczyzna, w którym się zakochała, jest poszukiwanym przez mafię świadkiem koronnym. Ze względów bezpieczeństwa ukochany Julki musi zerwać ze swoim dotychczasowym życiem i przeprowadzić się za granicę, gdzie zaplanowano operację plastyczną jego twarzy.  Kobieta zdaje sobie sprawę, że znalazła się w niezwykle trudnym położeniu. Z jednej strony pragnie być z Mariuszem, z drugiej nie chce rozstawać się z rodziną i Nelą. Zdaje sobie sprawę, że jeśli zdecyduje się na związek z mężczyzną, może wiele stracić.  Zrywanie kontaktów z bliskimi wydaje jej się dość ryzykownym posunięciem, zważywszy na fakt, że zbyt słabo zna Mariusza. Co zrobi, jeśli po pewnym czasie ich drogi po prostu się rozejdą? Jak wytłumaczy krewnym swój nagły wyjazd? Jeśli zostawi rodzinę bez słowa, ta będzie cierpieć…
  • mentirosa: Gdy w życiu Julki zjawia się Mateusz, jej świat obraca się do góry nogami.  Kobieta zakochuje się w nim bez pamięci. Niestety, jej szczęście nie trwa długo. Okazuje się, że Mateusz ma wiele na sumieniu.  Mężczyzna od lat nie płaci alimentów na swoje dorastające dzieci, przez co grozi mu komornik. Wprawdzie ukochany Julki tłumaczy się, że nie miał złych zamiarów i bardzo chciał wspierać finansowo swoje pociechy, ale nie było mu to dane. Jakiś czas temu stracił pracę i od tego czasu nie potrafi nic znaleźć. W rezultacie utrzymuje się z tego, co zarobi, udzielając korepetycji dwa razy w tygodniu. Mimo iż Mateusz wydaje się bardzo przekonujący, Julce coś nie pasuje w jego opowieści.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Tekst sponsorowany