Psychologia

Dlaczego warto pozbyć się telewizora ze swojego mieszkania?

zalety nieoglądania telewizji

Telewizor to podstawowy element wyposażenia wielu polskich domów. Najlepiej, żeby był duży, płaski i nadążał za wszystkimi nowoczesnymi technologiami. Niektórzy lubią przed nim przesiadywać. Inni korzystają z niego okazjonalnie. Dlaczego warto pozbyć się telewizora ze swojego mieszkania?

 

Mniej stresu

Oglądanie telewizji to dzisiaj dość stresujące zajęcie. Włączasz odbiornik, a tam kolejny zamach terrorystyczny, kolejna kłótnia na szczytach władzy, kolejna dzieciobójczyni, kolejne rozszerzone samobójstwo. Odnosisz wrażenie, że świat to niebezpieczne miejsce, wszędzie czai się zło, przemoc i zagrożenie. Telewizja wszystko wyolbrzymia, na dodatek przeważają negatywne komunikaty. Koniec końców dochodzisz do wniosku, że na wakacje najlepiej zostać w Polsce, inaczej zginiesz z rąk terrorystów. Poza tym szykuje się wielki kryzys gospodarczy i utrata miejsc pracy. Osoby, które nie oglądają telewizji, żyją w realu, nie przejmują się kasandrycznymi wizjami dziennikarzy. Nie tracą niepotrzebnie nerwów na przepychanki między politykami.

Mniej ogłupiania

Telewizja ogłupia. Na każdym kanale lecą seriale paradokumentalne. Do tego dorzućmy jeszcze głupsze programy o randkach, gdzie ludzie pobierają się podczas pierwszego spotkania, rozpoczynają znajomość od rozmów w łóżku lub mamusie szukają synkom narzeczonych. Celebrytki mające służbę uczą kobiety sprzątania i prowadzenia domu. Jedna stacja wyzywa nieco grubsze kobiety od pasztetów nienadających się na wybieg, a druga dla odmiany twierdzi, że prawdziwa kobieta zaczyna się od rozmiaru XL. Jesteś szczupła, nie jesteś kobietą.

Mniej nienawiści

Zauważyłaś, że w serwisach informacyjnych dziennikarze napuszczają widzów na opcję polityczną wrogą ich stacji? Każda stacja z kimś sympatyzuje, co widać i słychać. Jest to tak niesmaczne, gdy obie strony obrzucają się błotem od rana do nocy, że lepiej sobie oszczędzić tej żenady i po prostu pozbyć się telewizora.

Więcej czasu dla znajomych

Nie oglądasz durnowatych seriali, nagle okazuje się, że masz więcej czasu dla znajomych. Możesz z nimi wyjść na koncert, kolację do nowo otwartej restauracji, porozmawiać, zagrać w scrabble. Zaczynasz wykorzystywać wolny czas na pielęgnowanie więzi międzyludzkich i stajesz się szczęśliwa.

Więcej czasu na pasje

Zamiast oglądać durne seriale i programy możesz w tym czasie przeczytać coś wartościowego, obejrzeć w internecie ciekawy thriller lub dobrą komedię, wyskoczyć do parku na jogging lub zrobić wycieczkę rowerową za miasto. Telewizor to największy zjadacz czasu.

Lepsze zdrowie i kondycja

Przesiadywanie przez telewizorem sprzyja nadwadze, wadom wzroku, braku kondycji i bezsenności. Im dłużej wpatrujesz się w ekran, tym trudniej zasypiasz i gorzej śpisz.

Dodaj komentarz