Styl życia

Dlaczego warto postawić na lampy drewniane?

lampy drewniane

Bogatewnetrza.pl

Oświetlenie odgrywa niezwykle istotną rolę przy projektowaniu wnętrz. Niezależnie od tego, czy urządzasz biuro, mieszkanie czy sklep, musisz zadbać o to, aby spełniało funkcje użytkowe, a przy tym prezentowało się estetycznie. Lampy powinny odpowiednio oświetlać wybrane miejsce, jednocześnie korespondując z charakterem wnętrza.  W naszym artykule podpowiadamy, jak spośród licznych modeli dostępnych na rynku wybrać rozwiązanie skrojone na miarę swoich potrzeb. Uzasadniamy też, dlaczego warto postawić na lampy drewniane.

Spis treści:

 1. Ekologiczne lampy drewniane jako wybór świadomych konsumentów
 2. Niepowtarzalne lampy o ciekawym designie
 3. Zastosowanie lamp drewnianych w aranżacji wnętrz
 4. Lampy personalizowane odpowiedzią na potrzeby wymagających klientów
 5. Lampy z drewna wykonane w polskich stolarniach
 6. Drewniane lampy z darmową dostawą pod wskazany adres

Ekologiczne lampy drewniane jako wybór świadomych konsumentów

W ostatnich latach obserwuje się wzrost świadomości ekologicznej. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, czy podejmowane decyzje zakupowe mają racjonalne uzasadnienie i są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Zdajemy sobie bowiem sprawę, iż nadmierna konsumpcja dóbr uzyskanych z syntetycznych tworzyw przyczynia się do zanieczyszczenia planety. W rezultacie coraz bardziej doceniamy produkty uzyskane z naturalnych materiałów takich jak szkło, papier czy drewno. Tego typu tworzywa nie tylko ulegają biodegradacji, ale też stosunkowo łatwo można je poddać recyklingowi. Lampy drewniane posiadają wiele zalet, jednak na pierwszym miejscu warto wymienić ich proekologiczny charakter. Jeśli postawimy na takie, które zostały wyprodukowane ze starego drewna, wiszą na konopnej linie i posiadają przeszklenie, przyczynimy się do redukcji zużycia tworzyw sztucznych.

Ekologiczne lampy drewniane

Fot. Bogatewnetrza.pl

Niepowtarzalne lampy o ciekawym designie

Wybierając lampy drewniane, zyskujemy też oświetlenie o unikatowym designie. Wiele z nas urządzając wnętrza, stara się nadać im wyjątkowy charakter, który wyróżnia je na tle innych mieszkań, lokali biurowych czy sklepów. Jeśli pragniesz mieć niepowtarzalną lampę, postaw na tę wykonaną z drewna. Tworzywo, z którego została wyprodukowana, charakteryzuje się tym, iż posiada unikalny układ słojów i sęków. W związku z tym, iż ten nigdy nie jest taki sam, nie musimy się obawiać, że identyczne oświetlenie zobaczymy u swojej koleżanki czy kuzynki. Lampy drewniane mają ponadczasowy, a zarazem naturalny design.

Niepowtarzalne lampy

Fot. Bogatewnetrza.pl

Zastosowanie lamp drewnianych w aranżacji wnętrz

Rozpatrując zalety lamp drewnianych, nie sposób nie wspomnieć o tym, iż pasują one do wielu wnętrz. Można je umieścić w salonie utrzymanym w stylu skandynawskim. Mieszkańcy północy Europy cenią sobie naturalne materiały, w tym jasne drewno, które dodatkowo rozświetla ich mieszkanie w te dni, gdy wpada do niego niewiele promieni słonecznych. Jednocześnie Skandynawowie stawiają na bliski kontakt z naturą, który pozwala im rozładować stres i poprawić nastrój, mimo niesprzyjającej aury. Ponadto drewniane lampy docenią również miłośnicy wnętrz w stylu industrialnym. Ich prostota sprawia, iż pasują one także do nowoczesnych biur i salonów. Można je bowiem zestawić na zasadzie kontrastu z niezwykle nowoczesnymi meblami.

lampy z drewna

Fot. Bogatewnetrza.pl

Lampy personalizowane odpowiedzią na potrzeby wymagających klientów

Decydując się na lampy z drewna oferowane przez sklep internetowy Bogatewnętrza.pl, zyskujesz dużą możliwość personalizacji oświetlenia. Możesz dobrać takie cechy produktu, dzięki którym uzyskasz rozwiązanie skrojone na miarę swoich potrzeb. Modyfikacji podlegają takie kwestie jak:

 • rozmiar lampy;
 • materiał, z którego została wykonana – do wyboru mamy dąb, stare deski szczotkowane, jesion, łódkę flisacka oraz buk;
 • zawieszenie – lina konopna lub stalowa;
 • ilość żarówek;
 • kolorystyka lamp – w celu dostosowania ich do wnętrza mogą zostać poddane bieleniu, przecieraniu lub malowaniu bejcą.

Lampy personalizowane

Fot. Bogatewnetrza.pl

Lampy z drewna wykonane w polskich stolarniach

Lampy drewniane dostępne w sklepie internetowym Bogatewnetrza.pl są sprzedawane wraz ze wszystkimi elementami niezbędnymi do ich montażu. W związku z tym nie musisz samodzielnie kompletować akcesoriów, tracąc czas na wizytę w sklepach z elementami oświetleniowymi. Na dodatek wyżej wspomniane lampy powstały z miłości do drewna. Zostały wykonane ręcznie w polskich stolarniach, które kładą silny nacisk na dbałość o detale.

polskie lampy

Fot. Bogatewnetrza.pl

Drewniane lampy z darmową dostawą pod wskazany adres

W sklepie online Bogatewnetrza.pl znajdziemy 4 modele lamp z drewna, które można dowolnie modyfikować, dostosowując je do swoich oczekiwań. W zależności od potrzeb możemy wybrać lampą świecącą w dół lub w górę i w dół. W pierwszym przypadku oświetlamy konkretne miejsce – np. biurko, przy którym pracujemy lub czytamy. W drugim natomiast wypełniamy światłem całe pomieszczenie. Jeśli zdecydujesz się na zakup lampy drewnianej oferowanej przez sklep Bogatewnetrza.pl, zostanie ona bezpłatnie dostarczona pod wskazany przez ciebie adres. Każda przesyłka jest należycie zabezpieczona na czas transportu, aby dotarła bez jakiegokolwiek uszczerbku do rąk klienta.

unikatowe lampy

Fot. Bogatewnetrza.pl

 

Dodaj komentarz