Seks Seksualna dojrzałość

Dlaczego seks osób dojrzałych wciąż stanowi temat tabu?

dlaczego-seks-osob-dojrzalych-wciaz-stanowi-temat-tabu

Prawo do miłości i namiętności ma każdy. Jednak wciąż trudno nam wyobrazić sobie seks osób dojrzałych, który nie powinien być tematem tabu.

Zaściankowe wychowanie

Temat seksu jest dla wielu osób kwestią, która nie była bądź nie jest poruszana w rodzinnych domach. Takie podejście do temtu sprawia, że nie jesteśmy oswojeni z życiem seksualnym. Nie potrafimy o tym rozmawiać i często wstydzimy się tego tematu. Miłość starszych osób jest dla nas trudnym zagadnieniem. Nasze myślenie jest typowe do dawnych czasów. Jednak wciąż podejście do osób, które po raz kolejny związały się z kimś w dojrzałym wieku budzi kontrowersje i poruszenie wśród społeczeństwa. Być może wiąże się to także z zazdrością o szczęście innych osób.

Seks osób dojrzałych, czyli dojrzała miłość

Spacerując ulicami miast można dostrzec nie tylko zakochane młode pary, ale również te starsze, trzymające się za ręce i siedzące na ławkach. To niesamowity i wzruszający widok ludzi, którzy się kochają i mimo upływu lat wciąż się nie rozstają. Takie osoby też mają prawo do miłości i życia intymnego. W takich uczuciach nie liczą się lata, a emocje. Powinniśmy brać przykład właśnie z takich osób jak seniorzy, którzy nie wstydzą się pokazywania uczuć i wzajemnej bliskości.

Sposób na drugą młodość

Miłość potrafi odmłodzić, a osoby w dojrzałym wieku mogą cieszyć się udanym seksem i wspaniałymi chwilami spędzonymi we dwoje. Powinniśmy zaakceptować ten fakt i pozwolić na tak pozytywne uczucia. Seniorzy często spotykaja na swojej drodze odpowiednich partnerów dopiero na emeryturze. Dlaczego nie mieliby stworzyć pięknych związków i korzystać wspólnie z życia? Starsi ludzie mogą korzystać z dobrodziejstw medycyny, która wspomaga utrzymanie sprawności seksualnej. Wszystko jest dla ludzi, więc seniorzy również mogą korzystać z udanego seksu.

Osoby w dojrzałym wieku pokazują nam, że miłość nie patrzy na wiek. A namiętność i pożądanie nie gasną wraz z wiekiem. Szczęśliwe pary na ulicach nie powinny dziwić a dobry seks to coś, na co zasługują wszyscy, nawet seniorzy.

Katarzyna Antos

Komentarze (10)

pati25

8 lat temu

Seks jest dla każdego.Jak starsi ludzie mają ochotę,siły to dlaczego mają sobie odmawiać tej przyjemności.Piękne podsumowanie artykułu „Osoby w dojrzałym wieku pokazują nam, że miłość nie patrzy na wiek. A namiętność i pożądanie nie gasną wraz z wiekiem.”

Tess

8 lat temu

Prawo do miłości i namiętności ma każdy. Ale przecież nie o wszystkim trzeba mówić. Z problemem idzie się do lekarza. Oczywiście, że para ma ochotę na bliskość ale chociaż młodych to ciekawi to wzbudza niesmak. Przypomnijmy sobie jak w młodości z niedowierzaniem słuchaliśmy starszych małżeństw 😉

drobina

8 lat temu

Masz rację Sireno, zakochać się można w każdym wieku. To było ulubione stwierdzenie mojej mamy:-X:-)
Przy okazji tego artykułu przypomniał mi się pewien reportaż sprzed wielu lat. Byłam wtedy jeszcze nastolatką, ale ten reportaż do dziś utkwił mi w pamięci. Reporterka odwiedziła dom staruszków, którzy przeżyli ze sobą 70 lat. Tak pięknie opowiadali o swojej miłości jakby dopiero się zaczęła:-)
Na koniec reporterka zapytała jakie jest ich największe marzenie. Odpowiedzieli, że chcieliby umrzeć razem. Trzy miesiące później, ich marzenie się spełniło.

sirena46

8 lat temu

Zakochać się można w każdym wieku. Ludzie teraz żyją dłużej niż kiedyś i takich par będzie więcej.
Myślę, że wiele osób nie wyobraża sobie aby para staruszków uprawiała seks. Często tacy ludzie kojarzą się z chorobami , niedołężnością, a nie z seksem i wigorem. Jak ktoś ma formę i ochotę, a wiadomo, że teraz są „wspomagacze” to niech uprawia seks, jego sprawa 🙂

karma

8 lat temu

Moim zdaniem temat jak każdy inny…wszystko zależy od tego na jakim poziomie kultury osobistej poruszany, jeśli rozmawiamy taktownie , to można o wszystkim.Odniosę się trochę do wypowiedzi Mindi…, sprawy intymne nie muszą być tematem tabu, no bo przecież , jeśli zamieciemy temat pod dywan, to jak w takim razie korzystać z porad ? Dobrze,że pojawiają się artykuły na różne tematy.Pozdrawiam 😛

Mindi

8 lat temu

Pewne sprawy są tematem tabu bo powinny być skoro to sprawy intymne 🙂 Nie wszystko jest na pokaz i do opowiadania. Problemy w tej sferze są takie same, niezależnie od wieku, więc można korzystać z porad.

dulcynea

8 lat temu

Może , rzeczywiście, duże znaczenie ma w tej kwestii wychowanie.
Ale sądzę , że pomału to się już zmienia, wydaje mi się , że idzie już w dobrym kierunku;)

Emilly27k

8 lat temu

Jeśli ktoś kocha prawdziwie to niech nie wstydzi tematu tabu. Miłość dla wszystkich przeznaczona w stopniu pozytywnym:)

Danusiate

8 lat temu

Cieszę się, że pojawiają się na naszym portalu takie artykuły – bo kiedy ogląda się telewizję albo czyta kobiece magazyny można odnieść wrażenie, że seks i erotyka to sfery zarezerwowane dla dwudziesto- i trzydziestolatków, a osoby nieco starsze powinny zajmować się szydełkowaniem i pielęgnowaniem działki 🙂 Tymczasem – tak jak napisała pani Katarzyna – dojrzałe osoby także potrafią cieszyć się seksem.

Zostaw komentarz