dlaczego-seks-osob-dojrzalych-wciaz-stanowi-temat-tabu

Prawo do miłości i namiętności ma każdy. Jednak wciąż trudno nam wyobrazić sobie seks osób dojrzałych, który nie powinien być tematem tabu.

Zaściankowe wychowanie

Temat seksu jest dla wielu osób kwestią, która nie była bądź nie jest poruszana w rodzinnych domach. Takie podejście do temtu sprawia, że nie jesteśmy oswojeni z życiem seksualnym. Nie potrafimy o tym rozmawiać i często wstydzimy się tego tematu. Miłość starszych osób jest dla nas trudnym zagadnieniem. Nasze myślenie jest typowe do dawnych czasów. Jednak wciąż podejście do osób, które po raz kolejny związały się z kimś w dojrzałym wieku budzi kontrowersje i poruszenie wśród społeczeństwa. Być może wiąże się to także z zazdrością o szczęście innych osób.

Seks osób dojrzałych, czyli dojrzała miłość

Spacerując ulicami miast można dostrzec nie tylko zakochane młode pary, ale również te starsze, trzymające się za ręce i siedzące na ławkach. To niesamowity i wzruszający widok ludzi, którzy się kochają i mimo upływu lat wciąż się nie rozstają. Takie osoby też mają prawo do miłości i życia intymnego. W takich uczuciach nie liczą się lata, a emocje. Powinniśmy brać przykład właśnie z takich osób jak seniorzy, którzy nie wstydzą się pokazywania uczuć i wzajemnej bliskości.

Sposób na drugą młodość

Miłość potrafi odmłodzić, a osoby w dojrzałym wieku mogą cieszyć się udanym seksem i wspaniałymi chwilami spędzonymi we dwoje. Powinniśmy zaakceptować ten fakt i pozwolić na tak pozytywne uczucia. Seniorzy często spotykaja na swojej drodze odpowiednich partnerów dopiero na emeryturze. Dlaczego nie mieliby stworzyć pięknych związków i korzystać wspólnie z życia? Starsi ludzie mogą korzystać z dobrodziejstw medycyny, która wspomaga utrzymanie sprawności seksualnej. Wszystko jest dla ludzi, więc seniorzy również mogą korzystać z udanego seksu.

Osoby w dojrzałym wieku pokazują nam, że miłość nie patrzy na wiek. A namiętność i pożądanie nie gasną wraz z wiekiem. Szczęśliwe pary na ulicach nie powinny dziwić a dobry seks to coś, na co zasługują wszyscy, nawet seniorzy.

Katarzyna Antos