Miłość i związki

Dlaczego niektóre kobiety udają głupiutką blondynkę?

Dlaczego niektóre kobiety udają głupiutką blondynkę

Strategia na blondzię ma bogatą i długą historię. Kobiety często zostały wychowane w przeświadczeniu, że poprzez swoją autodeprecjację, czyli pomniejszanie własnej wartości, można więcej ugrać. Wychowuje się dziewczynki na szyję kręcącą głową mężczyzny, zamiast na szczerą i prostolinijną osobę. Dlaczego niektóre kobiety udają głupiutką blondynkę?

Udawanie głupiej blondynki ma przynieść korzyść

Udawanie głupiutkiej blondynki to zwykła manipulacja, która ma nam przynieść konkretny efekt. Np. chcemy, aby mężczyzna nam w czymś pomógł. Ewentualnie chcemy z niego wyciągnąć pieniądze na sfinansowanie swoich zachcianek. Kobiety zauważyły, że mężczyźni lubią czuć się najmądrzejsi, dlatego wybierają na swoje partnerki osoby, które same pomniejszają swoją wartość. Czują, że są od nich lepsi, mocniejsi i mogą się nimi zaopiekować. Taka głupiutka blondynka nie wydaje się dla nich żadnym przeciwnikiem. Tymczasem pod maską bezmyślnej dziuni kryje się często sprytna manipulantka, która nie chce wypowiedzieć swoich oczekiwań wprost, ale chce tak zmanipulować mężczyznę, aby zrobił to, czego pragnie.

Atrakcyjne kobiety wykorzystują swoją urodę

Kobiety nauczyły się, że jeśli są atrakcyjne, to mają w ręce silny atut. Mogą dowolnie manipulować mężczyzną, ukazując mu swoją seksualność oraz bezradność. Prawda jest taka, że takiej blondzi panowie szybko spieszą z pomocą. Ona zatem widzi, że strategia przekazana jej przez matkę przynosi oczekiwane rezultaty. Można na facecie wymusić pomóc przy wymianie koła w samochodzie, zakup nowego wozu, ślub,  zakup drogiej sukienki.

Szukaj faceta doceniającego kobiecą inteligencję

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że postępując w ten sposób, uprawia rodzaj nowoczesnej prostytucji. O wiele lepiej jest powiedzieć wprost, czego się oczekuje od mężczyzny. Wbrew pozorom dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć lepszego partnera. Bo skoro mężczyzna, aby poczuć się dobrze, musi mieć przy sobie głupiutką partnerkę, to w rzeczywistości nie nadaje się do związku. Jeśli trafiasz na faceta, który jest w stanie docenić inteligencję kobiety, ale też zaakceptować jej słabości, to będzie ci się z nim żyło dużo lepiej. Osiągniesz pełnię szczęścia i spełnienia. Możesz bowiem pracować, rozwijać się intelektualnie, ale też poprosić go o pomoc w rzeczach, które cię przerastają.

Matki powinny wpajać córkom pewność siebie

Matki, zamiast uczyć córki kupczenia swoją seksualnością i manipulacji, powinny wyposażyć je w pewność siebie, dzięki której nie będą odczuwały strachu przed odrzuceniem. Niestety, wiele pań ma problem z komunikacją wprost swoich potrzeb. Boją się one wyśmiania, zlekceważenia etc.  A ten lęk przed odrzuceniem w rezultacie zatruwa ich życie i czyni je nieszczęśliwym.

Dodaj komentarz