Affect Cosmetics Sweet Harmony

Karolina Matraszek jest makijażystką i wizażystką, która nawiązała współpracę z firmą Affect Cosmetics, co zaowocowało zaprojektowaniem przez nią dwóch paletek. Jedna z nich zawiera cienie, druga służy do konturowania twarzy. Dzisiaj omówimy tę pierwszą, postanowiliśmy poświęcić jej osobną notkę, ponieważ to dobra baza do większości makijaży. Na rynku nareszcie pojawiła się paletka cieni do powiek, która jest szalenie spójna i pozwala wyczarować nieco chłodniejsze i bardziej użytkowe makijaże. Jak nasze redaktorki oceniają paletkę Affect Cosmetics Sweet Harmony?

Kolory

Wiele z nas miało problem ze znalezieniem paletki cieni do powiek, która w pełni by nam odpowiadała. Niemal zawsze parę cieni nam pasowało, a reszta zupełnie nie odpowiadała naszym preferencjom. Tak naprawdę niewielu Polkom odpowiada bardzo ciepła kolorystyka cieni do powiek, a taka przez ostatnie sezony królowała w drogeriach. Affect Cosmetics Sweet Harmony to paletka, która została bardzo starannie przemyślana i zaprojektowana. Patrząc na nią po raz pierwszy, na usta cisnęły się słowa: idealna paletka ślubna do wykonania bezpiecznego, niezbyt ciemnego makijażu oczu. Mamy tutaj sporo chłodnych odcieni, a te, które są nieco cieplejsze, vide złote i brązowo-miedziane błyskotki nałożone w niewielkiej ilości na powiekę ruchomą, prezentują się bardzo korzystnie, delikatnie ocieplając makijaż, ale go nie dominując. Mamy tutaj do dyspozycji 12 cieni – beż wpadający w biel (Pillow), beż z różowymi tonami (Naked), koralowy róż (Blissful), przygaszony wrzos (Sweet Harmony), brąz z kapką różu (Goddess), ziemisty, niezbyt ciemny brąz (Mother Earth), ciemnoczekoladowy, chłodny brąz (Balance), brąz wpadający w grafitowe tony (Symphony), ciemnoniebieski cień (Island), morski odcień (Ocean), złoto (VIP) oraz miedziano-brązowy cień (Dreamer). Przy tak skomponowanych cieniach możemy wykonać zarówno bardzo chłodny makijaż, wykorzystując Ocean oraz Island, jak i nieco cieplejszy z dodatkiem VIP czy Dreamer.  Cienie zostały tak skomponowane, że są niezwykle spójne i łączą się z wieloma odcieniami zawartymi w paletce. Możemy przygotować zarówno dzienny, bardzo jasny makijaż, łącząc ze sobą Pillow ze Sweet Harmony, jak i wieczorowy z użyciem cieni Balance i Symphony.  Jest to niewątpliwie paletka bazowa, która otwiera przed nami całe spektrum możliwości. Jeśli chcesz kupić swoją pierwszą paletkę, to Affect Cosmetics Sweet Harmony stanowi świetny wybór.

 

 

Affect Cosmetics Sweet Harmony

Dolny rząd paletki pierwszy od lewej cień Pillow

 

Affect Cosmetics Sweet Harmony

Górny rząd, pierwszy od lewej cień VIP

 

Wykończenie

9 cieni ma wykończenie matowe, z metalicznym, połyskującym i mieniącym się w promieniach słońca mamy do czynienia tylko w przypadku trzech cieni – Ocean, VIP oraz Dreamer. Jeśli lubicie matowe makijaże, zależy wam na skorygowaniu opadającej powieki, stawiacie na klasykę, to Affect Cosmetics Sweet Harmony spełni wasze oczekiwania.

Affect Cosmetics Sweet Harmony

Pigmentacja

Cienie z paletki Affect Cosmetics Sweet Harmony charakteryzują się średnią pigmentacją. Oznacza to, że efekt końcowy można budować, dokładając kolejne warstwy produktu. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z makijażem, to lepiej postawić na paletkę o średniej pigmentacji, ponieważ nie zrobisz sobie nią krzywdy. Unikniesz powstania trudnej do roztarcia plamy.

Affect Cosmetics Sweet Harmony

Trwałość

Cienie z paletki Affect Cosmetics Sweet Harmony zawsze nakładamy na bazę pod cienie lub korektor w płynie. Tak zaaplikowane wyglądają nienagannie przez cały dzień, aż do wieczornego demakijażu. W tym czasie nie bledną, nie ścierają się, nie zbierają się w załamaniach powieki.

Blendowanie

Zaletą cieni z paletki Sweet Harmony jest łatwość, z jaką można je ze sobą połączyć, sięgając po puchaty pędzel do rozcierania. Poszczególne odcienie gładko przechodzą w siebie, tworząc przepiękne, barwne chmurki.

Konsystencja

Affect Cosmetics Sweet Harmony to paletka cieni, które mają pośrednią formułę – coś między kremową a bardziej suchą konsystencją. To wpływa na ich pigmentację, która jest średnia i dobra dla osób mających mniejsze doświadczenie w makijażu. Są to cienie, którymi nie wyrządzimy sobie krzywdy.

Opakowanie

Piękne, utrzymane w kolorystyce brudnego różu i wrzosu, w środku zawiera lusterko, przy pomocy którego możemy wykonać makijaż oczu.

Affect Cosmetics Sweet Harmony

Cena i dostępność

Paletka Sweet Harmony kosztuje ok. 149 zł i jest dostępna w drogeriach internetowych. Więcej informacji nt. kosmetyków Affect Cosmetics znajdziesz na stronie internetowej marki.  Paletkę Sweet Harmony kupisz m.in. tutaj.