Miłość i związki

Dlaczego nie podniecają mnie kobiety?

dlaczego nie podniecają mnie kobiety

Czasem się zdarza, że mężczyzna ma niskie libido i zwyczajnie nie czuje pociągu fizycznego do żadnej z płci. Gorzej, gdy sytuacja utrzymuje się nieco dłużej i nic nie wróży poprawy. Wtedy mężczyzna bardzo często zadaje sobie pytanie: dlaczego nie podniecają mnie kobiety?

Aseksualizm

Zdaniem seksuologów pojawiła się czwarta orientacja seksualna, jest nią aseksualizm, czyli brak pociągu fizycznego do którejkolwiek z płci. Takie osoby potrafią tworzyć związki romantyczne, oparte na wsparciu, dobrym słowu i przytulaniu. Nie uprawiają natomiast seksu, gdyż w ogóle nie czują takiej potrzeby. Aseksualizm nie jest chorobą, ale może utrudniać funkcjonowanie w społeczeństwie. Pozbawia nas bowiem szans na potomstwo. Wielu aseksualistów decyduje się na białe małżeństwa.

Problemy z libido

Czasem mężczyzna nie odczuwa podniecenia na widok kobiety, gdy jego libido spadło na łeb, na szyję. Przyczyny takiego stanu rzeczy bywają różne. Czasem niskie libido wynika z chorób przewlekłych, w tym cukrzycy i miażdżycy. Kiedy indziej winne są hormony – niedobór testosteronu i zaburzenia endokrynne tarczycy.  Problemy z libido pojawiają się też przy permanentnym stresie i depresji.

Odmienna orientacja seksualna

Bardzo często mężczyzny nie podniecają kobiety, ponieważ jest gejem. Tak naprawdę odczuwa silny pociąg fizyczny do innych facetów. Warto się zastanowić, czy to, czego brakuje przy pięknej kobiecie – erekcja, pożądanie, fascynacja jej ciałem, nie pojawia się przy koledze. Jeśli podświadomie ciągnie cię do jednego kumpla, lubisz się z nim obejmować na powitania i poklepywać, odczuwasz wtedy przyjemny dreszczyk podniecenia, to znak, że jesteś innej orientacji seksualnej. Homoseksualizm to nie choroba, lecz normalny stan rzeczy. Jeśli jesteś gejem, to powinieneś to zaakceptować. Zamiast mącić w głowie kobietom, które zaczynają do ciebie czuć coś więcej, czego nie jesteś w stanie odwzajemnić, zacznij się umawiać z mężczyznami. W końcu znajdziesz takiego, w którym się zakochasz i z którym zechcesz uprawiać seks. Wtedy odczujesz, jak ważna jest erotyczna sfera życia, którą dotąd traktowałeś po macoszemu. Nie ma co zmuszać się do małżeństwa z kobietą, aby zadowolić bliskim i konserwatywnych znajomych.  Swoje szczęście buduj z innym mężczyzną. Nie unieszczęśliwiaj kobiety, której nie jesteś w stanie dać ani uczucia, ani swojego pożądania. Nie ma sensu na siłę uprawiać z nią seksu, aby coś sobie udowodnić. To nie fair.

Dodaj komentarz