Uroda

Dlaczego makijaż się ściera?

Dlaczego makijaż się ściera

Nietrwały makijaż, który dość szybko się ściera, stanowi zmorę milionów kobiet na całym świecie. Istnieje kilka powodów, dla których make-up spływa z naszej twarzy. Dlaczego makijaż się ściera?

Podkład niedostosowany do potrzeb naszej cery

Bardzo często mamy problem nie tylko z doborem odpowiedniego odcienia podkładu, ale też jego formuły. Jeśli masz cerę mieszaną lub tłustą, unikaj kremów BB oraz lekkich, wodnistych podkładów. Nie oznacza to, że od razu musisz sięgać po ciężką artylerię i robić sobie na twarzy maskę. Znamy znacznie lepsze rozwiązanie. Po prostu, gdy masz cerę mieszaną lub tłustą, sięgaj po podkład mineralny, który ładnie stopi się z twoim sebum, zapewniając bardzo naturalny efekt.

Zapominanie o użyciu pudru

Wiele kobiet nakłada na twarz sam podkład i notorycznie zapomina o użyciu pudru. Tymczasem oprószenie nim twarzy nie tylko zapewnia efekt matowej cery, ale też scala makijaż, zwiększając jego trwałością. Nawet podkład mineralny wymaga zagruntowania odpowiednim pudrem sypkim.

Nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak

Bardzo często makijaż twarzy nie chce się trzymać, ponieważ cera jest zbyt sucha. Dzieje się tak, gdy nakładamy makijaż, a całkowicie pomijamy pielęgnację. Na suchej cerze fluid nigdy nie rozłoży się równomiernie.  Bardzo wiele kobiet używa też zbyt tłustych kremów jako bazę pod makijaż. W rezultacie cały make up spływa.

Zbyt częste dotykanie twarzy

Czasem ścieramy makijaż w sposób mechaniczny, po prostu zbyt często dotykamy twarzy. W rezultacie podkład i puder zostaje na naszych dłoniach, zamiast na buzi.  Musisz unikać podpierania się ręką w ciągu dnia, jeśli chcesz cieszyć się nienagannym make upem.

Problemy hormonalne i nadprodukcja sebum

Duży problem stanowią także problemy hormonalne, które występują coraz częściej u dorosłych kobiet. W ich wyniku cera produkuje za dużo sebum, to tworzy poślizg i makijaż się ściera szybciej, niż byśmy sobie tego życzyły.

Dodaj komentarz