Uroda

Błędy w aplikacji podkładu, przez które wyglądasz nienaturalnie

Błędy w aplikacji podkładu

Podkład dla wielu kobiet stanowi drugą, lepszą skórę. Niestety, nie zawsze potrafimy go dobrze nałożyć. Przedstawiamy błędy w aplikacji podkładu, przez które wyglądasz nienaturalnie.

Brak kremu jako bazy

Wiele kobiet nie nakłada pod podkład żadnego kremu nawilżającego. W  rezultacie ich skóra jest sucha, szorstka i mało elastyczna. Na takiej cerze każdy podkład wygląda dużo gorzej i ciężko. Fluid wchodzi w zmarszczki mimiczne i eksponuje suche skórki.

Źle dobrany odcień

Choć mamy XXI wiek i półki w sklepach uginają się pod ciężarem podkładów, to wiele z nas nie umie znaleźć właściwego odcienia fluidu. Albo na siłę chcemy się opalić, albo ukryć różowy odcień skóry pod grubą warstwą żółtawego podkładu. Część z nas testuje też podkład na ręce, zamiast na linii żuchwy. Pamiętaj, że twoja skóra na twarzy może mieć zupełnie inny odcień niż reszta ciała.

Nie nakładasz podkładu na szyję

W rezultacie twoja skóra twarzy wygląda inaczej niż ta na szyi, wyraźnie się odcina, a to nie prezentuje się zbyt estetycznie. Pamiętaj, aby zawsze przeciągnąć fluid także na szyję. To zajmuje chwilę, a efekt końcowy jest dużo bardziej naturalny.

Podkład niedopasowany do twojej cery

Wiele kobiet kieruje się modą lub promocją, gdy wybiera podkład dla siebie. Tymczasem powinnyśmy raczej uwzględnić aktualny stan swojej cery. Jeśli ta jest sucha, nie wybieraj podkładów matujących. Jeśli jest tłusta, nie używaj fluidów rozświetlających.

Aplikujesz podkład jak krem

Tymczasem w ten sposób uzyskujesz smugi, a rozszerzone pory i krostki nie zostają przykryte. Pamiętaj, że fluid wygląda najlepiej, gdy aplikujesz go ruchem stemplującym.

Dodaj komentarz