Uroda

Jak dbać o dłonie jesienią?

Jak dbać o dłonie jesienią

W trakcie jesieni stan naszych dłoni bardzo często ulega pogorszeniu. Wszystkiemu winne są wiatry, pierwsze przymrozki i centralne ogrzewanie. Skóra rąk wymaga zintensyfikowanej pielęgnacji, aby wyglądała nienagannie. Jak dbać o dłonie jesienią?

Peeling dłoni

Warto pamiętać o tym, że skóra rąk podobnie jak twarzy czy nóg wymaga regularnego złuszczania. W związku z tym musisz zaprzyjaźnić się z peelingiem i regularnie wykonywać masaż tej części ciała. W przypadku skóry rąk najlepiej sprawdzą się peelingi mechaniczne, które zawierają drobinki powodujące tarcie i tym samym przyczyniające się do usunięcia martwego naskórka. Możesz kupić gotowy peeling do dłoni lub wykorzystać scrub do ciała. Jeśli nie dysponujesz tego typu kosmetykami, przygotuj domowy kosmetyk. Wystarczy zmieszać cukier z oliwą z oliwek i uzyskujesz naturalny peeling o działaniu regenerującym.

Regularne stosowanie kremów do rąk

Jesienią nie powinnaś zapominać o regularnym stosowaniu kremów do rąk. Miej go zawsze przy sobie. Jedną tubkę włóż do torebki, z którą chodzisz do pracy, drugą zostaw w domu. Staraj się regularnie nawilżać suchą skórę rąk.

Bawełniane rękawiczki na noc

Bawełniane rękawiczki zakładane na noc tuż po aplikacji kremu do rąk wzmacniają jego działanie. W związku z tym warto sobie taki sprawić, aby cieszyć się nienaganną skórą dłoni.

Maseczka do dłoni

Raz w tygodniu dostarcz swoim dłoniom skoncentrowaną porcję składników odżywczych. W tym celu nałóż na dłonie nawilżającą maseczkę. Może to być np. saszetka z maseczką do twarzy, w tym wypadku wykorzystasz ją nieco inaczej. Pamiętaj, że skóra rąk też się starzeje i bardzo często to ona zdradza nasz prawdziwy wiek.

Dodaj komentarz