Dieta O dietach

Dieta Tombaka – poznaj jej założenia

dieta Tombaka

Dieta to dla niektórych przekleństwo, a dla innych sposób na wymarzoną figurę. Liczba diet, które mają sprawić, że będziemy wyglądały szczupło i atrakcyjnie stale rośnie. Na uwagę zasługuje dieta Tombaka – poznaj jej założenia.

Dieta Tombaka

Twórcą diety jest prof. Michał Tombak, znawca rosyjskiego leczenia naturalnego. Jego metody leczenia zaskarbiły sobie mnóstwo zwolenników na całym świecie. Dieta Tombaka opiera się na oczyszczaniu organizmu z toksyn. Podczas kuracji pije się określone napoje, które pomagają usunąć z organizmu zbędne substancje. Kuracja jest polecana osobom, które są zmęczone i zestresowane, miewają częste bóle głowy oraz zaparcia. Tego typu dieta sprawdzi się także przy wrzodach żołądka, chorób dwunastnicy czy hemoroidów.

Dieta Tombaka – poznaj jej założenia

Dieta Tombaka opiera się na piciu soków, które zdaniem profesora są najlepszym sposobem na oczyszczenie organizmu. Picie dużej ilości płynów zapobiega odwodnieniu i pomaga usunąć szkodliwe substancje. Podczas kuracji należy wypijać codziennie 4 litry świeżych soków z owoców cytrusowych, które dostarczają soli mineralnych i cennych witamin. Naturalne soki, wolne od konserwantów są najlepszą dawką zdrowych składników. Cała dieta trwa 6 dni, podczas których stawiamy na picie świeżych soków. Każdego dnia, na czczo należy wypijać szklankę ciepłej wody z łyżką gorzkiej soli. W ciągu pierwszych trzech dni diety, musimy przygotować mieszankę z grejpfrutów, pomarańczy, cytryn i wody, którą pijemy co 30 minut, po 100 ml. Jako przekąski, możemy zaserwować sobie pomarańcze lub grejpfruty. Przy kolejnych dwóch dniach, wprowadzamy do naszego menu owoce i warzywa. Zamiast cytrusowej mieszanki, pijemy sok z marchwi i jabłek. W szóstym dniu diety Tombaka, możemy zacząć jeść niewielkie ilości ryb, jajek i kaszy. Oczywiście wciąż pamiętamy o sokach ze świeżych owoców.

Zmiana nawyków

Kilka dni diety Tombaka to nie wszystko. W celu uzyskania pożądanych efektów zaleca się zmianę nawyków żywieniowych. Kuracja jest więc tylko wstępem do zdrowszego trybu życia. Profesor zaleca odstawienie na 2miesiace słodyczy, cukru, mąki i produktów konserwowych. Ograniczenie spożycia tłustych i smażonych potraw równie korzystnie zadziała na nasze zdrowie. W przypadku nabiału, dozwolony jest tylko biały ser lub zsiadłe mleko. Podstawą diety wciąż pozostają świeże soki, sałatki, warzywa i owoce.

sokiDieta Tombaka może wydawać się dość restrykcyjna, ponieważ opiera się głównie na wypijaniu soków. Krótki czas jej trwania pozwala na dobre oczyszczenie organizmu z zalegających toksyn. Dieta sokowa wzmocni nie tylko nasz organizm ale także samopoczucie. Osoby, które pragną poprawić pracę jelit i którym brakuje witamin, powinny spróbować takiej formy odżywiania.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Tess

6 lat temu

Chyba nie wszyscy mogą pić soki i jeść surowe owoce i warzywa. Lepiej iść do lekarza i spytać o poradę.

pati25

8 lat temu

Zdecydowanie jest to zdrowa dieta.Idealna przy wielu problemach.Mogłabbym ją s tosować ,aby ocvzyścić organizm z toksyn.

Mindi

8 lat temu

KIlka lat temu zainteresowała mnie dieta Tombaka, kupiłam nawet dwie jego książki, niestety odłożyłam je na półkę i zapomniałam. Gdy przeczytałam ten artykuł to postanowiłam najpierw zacząć od prostych kroków i picia wody z cytruną. Później zamierzam robić i i pić soki z owoców i warzyw. Ale w międzyczasie sięgnę po książki i zaponam się z filozofią życia tego autora, już wyciągnęłam książki na wierzch.

dulcynea

8 lat temu

Ta dieta mi się podoba , być może jest dosyć restrykcyjna.
Raz w roku mogłabym ją zastosować aby oczyścić organizm z toksyn.
By wzmocnić organizm i poprawić samopoczucie 🙂

Zostaw komentarz