Czy zwiewna sukienka nadaje się na wesele
Jonathan Borba z Unsplash

Sezon weselny trwa w najlepsze. Lato to czas, kiedy wiele osób chętnie bierze ślub i wyprawia huczną imprezę. Jako goście zaproszeni na tego typu uroczystość chcemy wyglądać jak najlepiej. Często sięgamy po szykowne stroje, te jednak nie należą do szczególnie praktycznych. Czy zwiewna sukienka nadaje się na wesele?

Spis treści:

  1. Sukienka na wesele – czy musi być z poliestru?
  2. Czy zwiewna sukienka nadaje się na wesele?
  3. Letnia sukienka na wesele – postaw na odpowiedni materiał!
  4. Sukienka weselna – co zrobić, aby posłużyła nam także na co dzień?
  5. Czy letnia sukienka z bawełny nadaje się na wesele?
  6. Sukienka z gołymi plecami – czy to dobre rozwiązanie na wesele?
  7. Jaka sukienka na wesele?

Sukienka na wesele – czy musi być z poliestru?

Zwiewna sukienka to najlepsza propozycja na upalne dni, gdy żar leje się z nieba. Utarło się jednak,  że sukienka na wesele powinna być niezwykle strojna, szykowna, a zarazem nie powinna się gnieść, lecz pięknie układać na naszej sylwetce. W rezultacie na ślubach królują kreacje z poliestru. Te nie wymagają prasowania, zazwyczaj trzymają fason i prezentują się efektownie. Mają jednak pewną istotną wadę. Nie przepuszczają powietrza, przez co okropnie się w nich pocimy. Czy warto tak się męczyć przez kilkanaście godzin, tańcząc i śpiewając? Naszym zdaniem lepiej postawić na zwiewną sukienkę.

Czy zwiewna sukienka nadaje się na wesele?

Zwiewna sukienka pasuje na wesele w plenerze, które ma bardziej nieformalny charakter. Na plaży czy w ogrodzie możemy pozwolić sobie na więcej. Z drugiej strony coraz więcej osób zmierza w kierunku wygody i nikogo to nie gorszy. Dziś obserwuje się też wzrost świadomości ekologicznej. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, jak długo rozkłada się sukienka z poliestru, która zapewne posłuży nam tylko raz, podczas tej wyjątkowej imprezy. W związku z tym warto postawić na naturalne włókna i kroje, które możemy też nosić na co dzień. W ten trend doskonale wpisuje się zwiewna sukienka.

Letnia sukienka na wesele – postaw na odpowiedni materiał!

Czy zwiewna sukienka nadaje się na wesele? Jak najbardziej warto ją założyć, ponieważ zapewnia swobodę ruchów. Jest mniej sztywna, przez co dopasowuje się do naszego ciała podczas tańca. Na ogół posiada też miejsce na obiad, deser i kolację. Możemy w niej swobodnie tańczyć i uczestniczyć w zabawie weselnej. Sukienki z naturalnych włókien – lnu, bawełny czy jedwabiu, doskonale przepuszczają powietrze, przez co ciało się w nich nie poci.

Sukienka weselna – co zrobić, aby posłużyła nam także na co dzień?

Decydując się na letnie sukienki, zyskujemy gwarancję, że te posłużą nam na więcej niż jedna okazja. Np. jeśli kupimy kreację maxi z wiskozy w piękne kwiaty, założymy ją na wesele, do pracy, na spotkanie z koleżanką i na urlop. Inwestujemy zatem w rzecz o rozłożonej na kilka lat amortyzacji. Jest to rozwiązanie racjonalne z punktu widzenia ekonomii i zwykłej funkcjonalności.

Czy letnia sukienka z bawełny nadaje się na wesele?

Letnia sukienka z bawełny, lnu czy wiskozy to dobre rozwiązanie na wesele. Ważne jednak, aby nie była zbyt sportowa czy dresowa. Sukienki T-shirtowe nie są tutaj mile widziane, natomiast sukienka bawełniana o lekko rozkloszowanym dole, która posiada haft angielski, ma już nieco bardziej strony charakter. Naszym zdaniem jest wystarczająco efektowna na wesele. W końcu to panna młoda ma tutaj odgrywać pierwsze skrzypce, nie powinnyśmy jej przyćmiewać ani odwracać uwagi od jej sukni ślubnej.

Sukienka z gołymi plecami – czy to dobre rozwiązanie na wesele?

Letnia sukienka na wesele nie powinna też być zbyt wyzywająca. Gołe plecy wymagają samoprzylepnych staników. Gdy sukienka jest jasna i wykonana z przewiewnej wiskozy, nasze brodawki bez biustonosza mogą się zanadto odznaczać i to nie wygląda dobrze. Unikajmy też sukienek, w których przy pochyleniu czy obrocie w tańcu wszystko widać. Zadbajmy o to, aby nasza kreacja prezentowała się z klasą i nie była zbyt wyzywająca.

Jaka sukienka na wesele?

Sukienka na lato nadaje się także na wesele pod warunkiem, że nie sięgamy po któryś z niemile widzianych kolorów. Uważa się, że biel, écru oraz jasne beże są zarezerwowane dla panny młodej. Natomiast czerń wymaga jej zgody, ponieważ ma dość smutny i nieco żałobny charakter.  Nieważne, na jaką kreację się zdecydujesz, ta powinna pasować do twojego typu urody pod kątem kolorystycznym. Powinna też podkreślać atuty twojej sylwetki, jednocześnie tuszując jej ewentualne mankamenty.

Zapraszamy do lektury:

Zostań prawdziwą damą – uzupełnij swój letni look stylową torebką!