Moda

Jak nosić sukienki jesienią?

Jak nosić sukienki jesienią

Jesień to tak samo dobra pora roku do noszenia sukienek jak każda inna. Oczywiście konieczne jest sięgnięcie po grubsze kreacje, te typowo letnie nie zdadzą bowiem egzaminu. Jak nosić sukienki jesienią?

Wybieraj sukienki z grubszego materiału

W związku z tym, iż za oknem zrobiło się chłodno, w poranki możemy doświadczyć nawet przymrozków, należy sięgać po sukienki z grubszego materiału. Do dyspozycji mamy zarówno te z dzianiny, jak i te z grubszej bawełny. Zadbaj o to, aby było ci ciepło w ciągu dnia, bo noszenie zbyt lekkich rzeczy może zakończyć się dokuczliwym przeziębieniem.

Postaw na sukienki z długim rękawem

Jesienią i zimą lepiej sprawdzą się sukienki z długim rękawem, ponieważ są stosunkowo ciepłe. Poza tym nie trzeba na nie zakładać w biurze grubego swetra. Można je nosić solo, co znacznie ułatwia pracę i zapewnia precyzję ruchów.

Grube rajstopy

Wprawdzie niektóre kobiety ubierają się dosyć oryginalnie, stawiając na przeźroczyste, cienkie rajstopy, to nie jest najlepsze rozwiązanie. Jesienią lepiej postawić na grubsze, kryjące rajstopy, które dobrze zatrzymują ciepło i chronią cię przez zmarznięciem.  W cieplejsze dni sięgaj po rajstopy 40 DEN, a w chłodniejsze, gdy temperatura w ciągu dnia nie przekracza 10 stopni, nawet po 80-100 DEN.

Sukienka w zestawie z botkami

W związku z tym, iż lato za nami, sukienkę zestawiamy z jesiennymi, ciepłymi botkami. Jeśli wybrałyśmy eleganckie obuwie, będzie pasowało nawet do najbardziej wyszukanych kreacji.

Ramoneska narzucona na sukienkę

Jesienią na ogół jest za zimno, by chodzić w samej sukience, dlatego coś na nią narzucamy. Może to być dopasowana ramoneska. W cieplejsze dni nosimy ją rozpiętą, natomiast w chłodniejsze zamykamy na zamek.

Sukienka pod kardigan

Możesz też narzucić na sukienkę dłuższy kardigan. Zadbaj jednak o to, aby jego kolor współgrał z odcieniem sukienki. Kardigany warto kupować w klasycznych kolorach – czerni, bieli, granacie, szarości, wówczas pasują nam nawet do najbardziej pstrokatej sukienki, która zdecydowanie wyróżnia się na ulicy.

Dodaj komentarz