Czy warto kupować efektowne suknie
Khaled Ghareeb z Unsplash

Sezon uroczystości rodzinnych uważamy za otwarty. Obecnie spotykamy się w gronie najbliższych podczas komunii, chrzcin i wesel. Tego typu okazje wymagają wyjątkowej oprawy. Każda z nas pragnie wyglądać spektakularnie. W związku z tym stawiamy na efektowne suknie. Niektóre z nas sprowadzają je z zagranicznych sklepów internetowych, aby mieć pewność, że podobna kreacja nie pojawi się na żadnej z pozostałych uczestniczek uroczystości. Czy warto kupować efektowne suknie?

Spis treści:

  1. Elegancka stylizacja – marzenie każdej kobiety
  2. Elegancka sukienka dodaje pewności siebie
  3. Sukienki wizytowe to zazwyczaj poliester
  4. Czy warto kupować efektowne suknie?
  5. Sukienka na wesele marki premium. Kiedy sprawdzi się wypożyczalnia sukien wieczorowych?
  6. Sukienki wieczorowe z drugiej ręki
  7. Pożyczenie sukienki na wesele od przyjaciółki

Elegancka stylizacja – marzenie każdej kobiety

Oczywiście warto zaspokoić swoją potrzebę wyjątkowego wyglądu podczas ważnych rodzinnych uroczystości. Każda z nas pragnie czasem założyć coś innego niż zazwyczaj, ułożyć włosy u fryzjerki i wykonać mocniejszy makijaż. To sprawia nam ogromną przyjemność, której nie warto sobie odmawiać. Czasem po prostu trzeba zadbać o swój nastrój i zrobić coś dla siebie. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.

Elegancka sukienka dodaje pewności siebie

Efektowne suknie dodają pewności siebie i nierzadko przyczyniają się do oczarowania swoim wyglądem innych osób. Nic dziwnego, że każda z nas pragnie od czasu do czasu założyć takową kreację. Czy warto kupować efektowne suknie, biorąc pod uwagę, że często zakładamy ją tylko raz? Prawda jest taka, że jeśli nie posiadamy dużej rodziny lub nasz partner takowej nie ma, to nie pojawi się zbyt wiele okazji do hucznego świętowania. Wesela będą raczej stanowiły rzadkość.  Tymczasem efektowne suknie stanowią spory wydatek w naszym napiętym i tak budżecie.  Czasem za wyjątkową kreację musimy zapłacić nawet tysiąc złotych lub więcej. Ta inwestycja nam się nie zwraca, ponieważ nie nosimy jej zbyt często.

suknia wieczorowa

lucas mendes z Unsplash

Sukienki wizytowe to zazwyczaj poliester

Sukienki na wesele, mamy na myśli takie typowo wizytowe, na ogół są szyte z poliestru. Ich skład pozostawia zatem sporo do życzenia. Poliester to materiał syntetyczny, który nie najlepiej przepuszcza powietrze, przez co pocimy się w nim, a po pewnym czasie nieprzyjemnie pachniemy. Na dodatek bardzo długo rozkłada się na wysypisku. Ma jednak swoje zalety. Sukienki na wesele wykonane z poliestru trzymają formę i nie gniotą się podczas zabawy. Łatwo można je też wyprać, szybko schną i nie wymagają prasowania. Ponadto wykazują się ponadprzeciętną trwałością i odpornością mechaniczną.

Czy warto kupować efektowne suknie?

Jeśli często bywasz gościem większych uroczystości lub twoja praca wiąże się z udziałem w eventach, to warto zainwestować w efektowne suknie. Te stanowią bowiem ważny element twojej garderoby. Będziesz nosiła je stosunkowo często, dlatego poniesiony wydatek się zwróci. Można go potraktować jako swego rodzaju inwestycję. Jeśli jednak na co dzień rzadko wychodzisz z domu na większe uroczystości, to lepiej postawić na sukienkę, którą będziesz mogła także założyć do pracy czy na obiad z przyjaciółkami. Tutaj warto postawić na mniej strojny model, który został wykonany z bawełny, lnu, wiskozy czy lyocellu. Te włókna zapewniają bowiem prawidłową cyrkulację powietrza, przez co skóra w nich oddycha.

Sukienka na wesele marki premium. Kiedy sprawdzi się wypożyczalnia sukien wieczorowych?

Sukienka na co dzień, wykonana z naturalnych włókien wydaje ci się zbyt zwyczajna, aby założyć ją na wesele? Z drugiej strony nie chcesz wydawać majątku na kreację i przyczyniać się do zanieczyszczenia środowiska? Na szczęście sukienki na wesele i większe uroczystości można wypożyczyć. W wielu polskich miastach istnieją punkty stacjonarne, do których możemy wejść, przymierzyć różne kreacje i zarezerwować dla siebie tę, która najbardziej nam odpowiada. Wypożyczalnia sukien wieczorowych to także rozwiązanie ekologiczne, za każdym razem możesz postawić na inną kreację, a przy tym nie przyczyniasz się do zanieczyszczenia planety. Twoja szafa nie pęka też w szwach. Wiele z nas nie chce dwa razy pokazywać się w tej samej kreacji. Pragniemy zaskakiwać naszych bliskich i znajomych. W takiej sytuacji wypożyczalnia sukien wieczorowych stanowi idealne rozwiązanie. Podczas wesela możemy mieć na sobie kosztowną suknię i wydać na nią tylko ułamek tej kwoty.

Sukienki wieczorowe z drugiej ręki

Efektowne suknie warto kupować też z drugiej ręki. Serwisy internetowe, na których ludzie wystawiają różnego rodzaju przedmioty, często pękają w szwach od strojnych kreacji. Wiele osób miało je na sobie tylko raz, po czym te okazują się zbędne i lecą dalej w świat, aby służyć innym kobietom. To niewątpliwie dobre rozwiązanie, ponieważ z jednej strony za niewielkie pieniądze kupujemy sukienkę w dobrym stanie, w której oczarujemy innych. W ten sposób nie napędzamy też fast fashion.

Pożyczenie sukienki na wesele od przyjaciółki

Sukienka na wesele może też pochodzić z szafy naszej siostry czy przyjaciółki, jeśli nosimy ten sam rozmiar i mamy podobny typ sylwetki.  Często warto pożyczyć od kogoś kreację, aby niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy na rzecz, która później i tak będzie zalegała w naszej szafie. Oczywiście panie noszące sukienki na co dzień, jeśli postawią na taką o naturalnym składzie, bez cekinów czy cyrkonii, będą mogły ją wykorzystywać znacznie częściej. Jednak wśród Polek przeważają miłośniczki jeansów i T-shirtów.  W takiej sytuacji wypożyczalnia sukien wieczorowych czy szafa naszej przyjaciółki okazuje się świetnym rozwiązaniem.

Zapraszamy do lektury:

Jak wybrać idealną salę weselną? Garść porad dla nowożeńców z Warszawy