Sukienka dla mamy na wesele
damacouture.pl

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Każda z nas chce w tym dniu wyglądać pięknie i olśniewać najbliższych, rodzinę, przyjaciół. To zrozumiałe. Jak wybrać sukienkę adekwatną do naszej aktualnej figury? Doradzamy!

Sukienka na wesele dla mamy pani/pana młodego — na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Ślub dziecka to bez wątpienia jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego rodzica. Każdy chce, by jego pociecha mogła cieszyć się wspaniałą imprezą. Warto pamiętać o tym, że w tym wyjątkowym dniu, świetnie musi wyglądać nie tylko para młoda, ale i rodzice.

Świetne, najwyższej jakości suknie, można kupić na przykład w sklepie Dama Couture. Czym powinny wyróżniać się takie kreacje? Przede wszystkim trzeba podejść do nich w sposób całościowy. Sukienka musi idealnie współgrać zarówno z biżuterią, jak i nakryciem głowy, odzieniem wierzchnim czy butami.

Dopiero taka, skrojona idealnie pod potrzeby konkretnej osoby, kreacja, na pewno zachwyci gości. Zawsze warto skonsultować się z przyszłą panną młodą i upewnić się, że sukienka na wesele dla mamy będzie wykonana w tym samym (lub podobnym stylu) do tej, jaką ma na sobie przyszła synowa.

Jakie dodatki rozświetlą każdą kreację?

Na rynku można znaleźć wiele świetnych akcesoriów. Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie z nich są uniwersalne. W praktyce oznacza to, że nie każda kreacja zagra na przykład z długą suknią wieczorową lub – wręcz przeciwnie – zestawem, który kończy się nieco za kolanami. 

Można jednak wskazać na kilka akcesoriów, które powinny zagrać ze zdecydowaną większością strojów dla mam pary młodej, jakie są dostępne na rynku. Uniwersalnym, ponadczasowym dodatkiem na pewno jest złoty łańcuszek, kolia czy kolczyki. 

Warto pamiętać tu o tym, by poświęcić wyborowi tych akcesoriów sporo uwagi, a najlepiej omówić je ze specjalistami, na przykład z Dama Couture. Krótkie kolczyki z założenia są przeznaczone dla pań, które mają krótkie włosy. Jeśli mama panny młodej lub pana młodego ma długie, bujne włosy, to warto rozważyć zamianę kolczyków na dużą bransoletkę, która będzie o wiele lepiej widoczna, aniżeli biżuteria znajdująca się na uszach.

Czy kolor sukienki dla mamy na wesele ma znaczenie

damacouture.pl

Czy kolor sukienki dla mamy na wesele ma znaczenie?

Tak, zdecydowanie. W naszej kulturze przyjęło się, że to bardzo radosna ceremonia, a takie wydarzenia idą w parze z jasnymi kolorami. To między innymi dlatego sukienka panny młodej jest biała, a nie na przykład szara, czy utrzymana w ciemnej tonacji kolorystycznej.

Dokładnie ten sam klucz kolorystyczny obowiązuje mamy pary młodej. One – w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy doskonale odnajdą się w czarnym garniturze lub fraku – również powinny unikać ciemnych barw. Jeśli te są preferowane, lub dana osoba po prostu dobrze w nich wygląda, trzeba szukać kompromisów.

Jednym z nich może być na przykład jasny odcień granatu lub beżu. W niektórych sytuacjach doskonale sprawdzi się też intensywna zieleń. Warto jednak pamiętać o tym, by przełamywać takie tonacje kolorystyczne biżuterią ze złota lub ewentualnie srebra.