Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Czy istnieje idealny kochanek?

czy-istnieje-idealny-kochanek

Dobry w łóżku, szczodrze obdarzony, a może czuły, delikatny i zmysłowy? Jaki powinien być idealny kochanek i czy w ogóle da się takiego znaleźć?

Zdaniem seksuologa, profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza, kobiety mają znacznie większe wymagania względem swoich partnerów niż mężczyźni. Na dodatek aż 65% badanych pań stwierdziło, że nie są zadowolone ze swojego życia seksualnego! Tylko niewielka liczba ankietowanych odpowiedziała, że ich partner to kochanek idealny. Czy zatem kobiety stawiają panom aż tak wysoką poprzeczkę?

Cechy super-kochanka

Każda z nas ma własny obraz wymarzonego partnera, jego cielesności i charakteru. Mimo to niektóre z cech pożądanych u kochanka wymieniane są znacznie częściej, niemal przez każdą zapytaną kobietę. Na tej podstawie można stworzyć obraz mężczyzny doskonałego. Na pierwszym miejscu niemal zawsze wymieniana jest czułość i opiekuńczość – ceniona nie tylko w sypialni. Panie równie mocno oczekują od partnerów, by potrafili odkryć ich pragnienia. Nie chodzi jednak o telepatię lecz o umiejętność wyczuwania nastrojów i czytania z mowy ciała. Adorowanie partnerki i okazywanie uczuć przez cały okres trwania związku jest bardzo wysoko w rankingu. Kobiety lubią także, gdy kochanek nie myśli tylko o sobie, stara się o odpowiedni nastrój, długą grę wstępną i dąży do zaspokojenia potrzeb partnerki. Powinien też lubić seks i nie popadać w rutynę ani monotonię. Musi być w swoich zachowaniach erotycznych autentyczny i spontaniczny, ale też nie może przekraczać granic, których nie życzy sobie partnerka. Nieco niżej wymieniane są takie cechy jak poczucie humoru, dystans do siebie i sprawność fizyczna oraz potencja. Co ciekawe – idealny kochanek wcale nie musi być super przystojny ani mieć imponującego przyrodzenia! Tylko niektóre kobiety zwracają na to uwagę, są to cechy zaliczane do predyspozycji indywidualnych.

Czy ideały istnieją?

Mówi się, że idealni kochankowie są dziełem idealnych kochanek. Czy więc istnieją? Owszem, ale nie możemy zapominać, że związek to dzieło dwojga ludzi. Seks będzie idealny tylko wówczas, jeśli dwoje kochanków będzie nad tym pracować. Kobiety marzą o czułości, odgadywaniu ich pragnień czy długiej grze wstępnej. Ale nie wiedzą, że będzie to możliwe dopiero wtedy, kiedy partner dowie się o tych pragnieniach i nauczy się jak je zaspokajać. Trzeba szczerze rozmawiać i otwarcie mówić o swoich oczekiwaniach. Być może kochanek również ma swoje wyobrażenia o super-kochance, które chciałby zrealizować?

Niewielu mężczyzn ma w genach zapisaną doskonałą sztukę miłosną, niczym Don Juan czy Casanova. Jednak nic straconego – kochankowie mogą wspólnie doskonalić łóżkowe umiejętności. Dzięki temu czeka ich nie tylko wiele ekscytujących przeżyć, ale będzie to też szansa na zbliżenie się do siebie. Wówczas porozumienie bez słów naprawdę będzie możliwe.

M. Borowik

Komentarze (6)

elle@elle

4 lata temu

tak nikt nie jest doskonaly,ale jak jestesmy zakochane to widzimy swiat przez rozowe okulary i nawet troche idealizujemy partnera,wtedy milosc niedoskonalosci przyslania:)))

drobina

7 lat temu

Tak! W filmach, albo w książkach!;) W życiu, można go chyba…między bajki włożyć 😉 No cóż! Nikt nie jest doskonały! 🙂

summer

9 lat temu

To, że dla jednej kobiety jest idealny, nie oznacza, że jest idealny dla wszystkich! Przecież każda kobieta ma swoją definicję idealnego kochanka! A poza tym człowiek posiadający wady wydaje się taki bardziej ….. ludzki z tymi swoimi słabościami!

Meguszka

9 lat temu

Eeee nie wierzę w takie bajki. Są rózne typy mężczyzn. Faceta nie ma się akceptować, należy go kochać, pożądać, pragnąć. I sam musi wierzyć w to, że jest męski. Jedyny. Itp.

bess22

9 lat temu

Najważniejsze,aby zaakceptować mężczyznę takim jakim on jest.On musi uwierzyć,że jest jedyny,niezastąpiony i wyjątkowy.To działa.

Meguszka

9 lat temu

Doskonalenie doskonaleniem. Jak nie zaiskrzy to żadne ćwiczenia, cudowanie nie pomoże. Jeśli np facet nie jest namiętny, nie nauczy się tego. To musi być instynkt.

Zostaw komentarz