Czy angielski dla dzieci może dawać satysfakcję
Shutterstock.com, grafika dostarczona przez partnera

Angielski dla dzieci nauczany jest w przedszkolach i szkołach już od najmłodszych lat. Nic dziwnego – nie da się przecenić tej niezwykle cennej umiejętności. Znajomość angielskiego jest przydatna zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i, co oczywiste, także dla dorosłych. W tym języku mówią nawet niemal 2 miliardy ludzi na całym świecie! Oczywiście nie wszystkie te osoby są native speakerami, wiele z nich posługuje się językiem w bardzo podstawowym stopniu. Nie zmienia to jednak faktu, że angielski jest królem międzynarodowej komunikacji

Zanim jednak opanujemy płynne konwersacje na każdy temat, najpierw czeka nas długi okres nauki. Który nie dla wszystkich jest przyjemnym czasem. Na szczęście są sposoby na to, by nie kojarzyć edukacji jedynie z przykrym i nudnym obowiązkiem. Nowoczesne metody nauczania zakładają, że wprowadzanie do procesu zabawy, gier i przyjemności poprawia zdolności uczniów w kontekście zapamiętywania.  Jest to szczególnie istotne w przypadku tych najmłodszych. 

Z lekcji angielskiego można czerpać satysfakcję. Oczywiście dorosłym czy młodzieży może pomagać w tym konkretny cel. Zdobycie dobrej pracy, wyjazd za granicę czy na studia będzie z pewnością dobrą motywacją, a osiągnięcie celu – da satysfakcję. 

angielski dla dzieci

Grafika dostarczona przez partnera

Jak powinny wyglądać lekcje angielskiego, aby dzieci czerpały z nich satysfakcję?

Nowoczesne szkoły angielskiego pracują w oparciu o nowoczesne metodologie i najnowsze wyniki badań. Wskazują one jednoznacznie, że stare modele nauki, oparte o negatywne motywacje (strach przed złą oceną, karą) są często mniej skutecznie, niż pozytywna motywacja. Choć zastraszenie może dać efekt, to jest on zazwyczaj chwilowy. Jeśli natomiast pokażemy dziecku, że edukacja to coś pozytywnego, co może mu się dobrze kojarzyć – z pewnością opanowany materiał zostanie z nim na dłużej. Sprawiamy też, że dziecko chętnie sięgnie po podręcznik, także samo z siebie. 

lekcje angielskiego dla dzieci online

Grafika dostarczona przez partnera

Podstawą zatem, aby angielski dla dzieci przyniósł efekty i dał satysfakcję, jest to, aby nauczyciele wprowadzali pozytywną atmosferę. To od nich zależy sukces! Jeśli osoba nauczająca będzie empatyczna, wyrozumiała, a jednocześnie tryskająca pomysłami – to dobry znak! Oczywiście nie chodzi o to, by pozwalać dzieciom na wszystko, na co mają ochotę. Dyscyplina musi zostać zachowana. Zbalansowanie wydaje się najtrudniejszym oraz najbardziej wymagającym zdaniem. Ale dobry nauczyciel wie, jak to osiągnąć! 

Na polskim rynku rodzice mogą wybrać Novakid, szkołę, w której pracują zarówno nauczyciele lokalni, jak i native speakerzy. Ich podejście do najmłodszych uczniów robi wrażenie! Wprowadzają radosną atmosferę. Dzięki temu, że nauka odbywa się online, dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo. Darmowa lekcja próbna pozwala w sprawdzeniu szkoły, przed podjęciem finalnej decyzji. Angielski dla dzieci w Novakid prowadzony jest w formie grywalizacji i pełnej immersji. 

kursy angielskiego dla dzieci

Grafika dostarczona przez partnera

Czy satysfakcja z nauki wpływa pozytywnie na wyniki?

Angielski dla dzieci to podstawa, aby przygotować je na wyzwania – nie tylko na uczelni czy w pracy. Gdy dziecko będzie kojarzyło pozytywnie cały proces edukacji, z pewnością będzie chętniej rozwijało się w przyszłości i podejdzie do nauki z pozytywnych nastawieniem. Da to z pewnością o wiele lepsze efekty! Nauka bez stresu i nudy sprawia, że uczniowie są odprężeni i w naturalny sposób opanowują materiał. 

Wybierając angielski dla dzieci, z pewnością trzeba zwrócić uwagę na to, by ich oferta opierała się na nowoczesnym podejściu. Zapewnienie przyjaznych warunków nauki gwarantuje satysfakcję i pozytywny efekt.

nauka angielskiego dla dzieci

Grafika dostarczona przez partnera