Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Czoła w górę

czola-w-gore

W senniku czoło gładkie i zdrowe oznacza szczerość, mądrość oraz dzielność. Z kolei pomarszczone i chore, jest symbolem wstydu i straty. Jednak z wiekiem, to ta druga wersja sennikowych mądrości , zaczyna towarzyszyć naszej codzienności. Na szczęście są sposoby aby nasze czoło, nawet po latach było symbolem mądrości oraz młodość.

Okolice czoła i oczu najbardziej ze wszystkich elementów twarzy zdradzają nasz wiek oraz kondycje naszej skóry. To właśnie te miejsca, skupiają nasze emocje i poprzez gestykulacje i mimikę, narażone są na tworzenie się zmarszczek poziomych oraz pionowych. Skóra wiotczeje, a obniżające się brwi sprawiają, że zamiast promiennego wyglądu, twarz wykazuje oznaki zmęczenia a w niektórych przypadkach, wręcz smutku.
W takich przypadkach radzimy udać się na konsultację do salonu medycyny estetycznej i rozważyć operację, której celem jest podniesienie linii naszych brwi oraz odmłodzenie naszego czoła.

Tradycyjnie – inwazyjnie!
Metodą inwazyjną wykonywaną przy całkowitym znieczuleniu jest lifting endoskopowy. Zabieg polega na wprowadzeniu poprzez uprzednio wykonane nacięcia w okolicach obwoluty włosów, malej kamerki endoskopowej oraz manipulatorów, które odseparowują skórę czoła.
Obraz, uzyskany dzięki kamerce, pozwala na precyzyjna prace chirurga nad tkankami u pacjentki.
Następnie chirurg przecina mięsień, który jest odpowiedzialny za marszczące się czoło. Poprzez wcześniej wywiercone dziurki, umieszcza trzy implanty w kształcie trójkąta. Są one zakończone haczykami, które mocuje się na skórze. Ostatnią fazą zabiegu jest umieszczenie opatrunków, które przez około siedem dni chronią zoperowane miejsce. Po upływie tego czasu, lekarz usuwa wszystkie śrubki i klamry.
Implant rozpuszcza się po około roku czasu, a po zabiegu pozostaje jedynie prawie niewidoczna blizna, pokryta włosami. Koszt takiego liftingu waha się w granicach 6000 zł.
Wada zabiegu jest bez wątpienie długi okres rekonwalescencji, ponieważ planując zabieg musimy liczyć się z przynajmniej dwutygodniowym pobytem w domu. Nie należy również zapomnieć i lekach przeciwbólowych, które pozwolą nam zneutralizować ból.

Bez cięć!
Kolejną, mniej inwazyjna metoda jest umieszczenie pod skorą specjalnych nici, których zadaniem jest podniesienie opadających części naskórka i przywrócenie ich do odpowiedniej pozycji. Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że unikamy operacji i długiego okresu rekonwalescencji.

Trudno znaleźć alternatywę dla zaprezentowanych wyżej zabiegów. Można oczywiście inwestować w drogie kremy czy maseczki, ale żaden producent kosmetyków nie zapewnie nam efektu porównanego z interwencją chirurgicznego skalpelu.

Anna 14-stek

Komentarze (8)

pati25

12 lat temu

Nie chciałam i nie chcę poprawiać urody jakimiś zabiegami chirurgii plasycznej.Są jednak sytuacje gdy takie operacje mogą okazać się dobre.Np aby poprawić nos gdy jest skrzywienie przegrody nosowej,aby łatwiej było ooddychać.Na poprawę urody są różne kremy,maseczki,masaże twarzy.To wolę stosować

linet

12 lat temu

Nie miałabym odwagi na chirurgiczne poprawianie urody.Raz – w obawie przed bólem i ew. powikłaniami, a dwa -ze strachu przed efektem, na który nikt nie daje gwarancji.
Nie stać mnie na takie poświęcenie, nawet za cenę znacznie młodszej twarzy.
Tym bardziej, ze dziś mozna znacznie udoskonalić wygląd, bez takich drastycznych ingerencji, a korzystając jedynie z bogatej oferty całkiem przyjemnych zabiegów w salonach kosmetycznych.

ell@

12 lat temu

Ala – miesiąc po zabiegu masz opuchniętą twarz i szyję ?
Czy jesteś pod opieką jakiegoś lekarza ? Dzieje się coś niedobrego, jakiś stan zapalny czy co.. Napisz, czy ktoś się Tobą teraz zajmuje, bada ?
Matkooo! to straszne. Ten program z Bakułą też widziałam. Ale przeżyła perturbacji po tym upiększaniu ..

Marta

12 lat temu

Witam,
Chce sie podzielic moim doswiadczeniem po operacji „lifting”. Kilka lat temu po duzej utracie wagi, moja twarz nie wygladala najlepiej, zdecydowalam sie wiec na operacje. Wyiezdzalam na stale do Canady i chcialam dobrze wygladac. Zabieg byl zrobiony w w gabinecie prywatnym / nie zadna klinika/ przez pania doktor, bardzo sympatyczna, rezultat byl nieprawdopodobny, beda to dobrze wspominac do konca zycia. Niestety nie moge znalesc jej nazwiska, bo z przyjemnoscia wrocilambym do niej po 10 latach, bylam bardzo, bardzo zadowolona, odjela mi wiele lat. Pozdrawiam

Emilly27k

12 lat temu

Alu to co przeszłaś po operacji nie jest za wesołe.Masz rację należy się zastanowić zanim będzie się chciało podjąć decyzję o operacji plastycznej.Ja zdecydowanie mówię ie.Nie twoja wina,że chciałaś zobaczyć jak to ,gdy zrobi się zabieg.Dziękuję,że ostrzegłaś dziewczyny przed podjęciem ostatecznej decyzji przed operacją.

GloriaVictis

12 lat temu

Alu to straszne co piszesz! Konsultowałaś się po tym zabiegu? Co mówi chirurg, który Ci go robił? Może jeszcze za wcześnie na efekty…

brysia

12 lat temu

Ogladałam kiedyś ” Rozmowy w toku” Pani Ewy Drzyzgi w programie wystąpiła Pani Hanna Bakuła która opowiadała o nieudanej operacji plastycznej i powikłaniach .
Program skutecznie wyleczył mnie z myslenia o poprawianiu czegokolwiek.

ala

12 lat temu

Miałam ten lifting. Nie wiem czy trafiłam na złego chirurga,czy mój organizm jest jakiś specyficzny( obstawiałabym jednak to pierwsze).Nie ma żadnych pozytywnych efektów tego zabiegu, a powikłania odebrały mi chęć życia. Minął miesiąc od liftingu, a moja twarz wygląda koszmarnie. Opuchniętą mam całą twarz,łącznie z szyją, a powieki opadają bardziej niż przed zabiegiem. Implanty są wprawdzie ukryte pod włosami, ale brzydko odstają i nie wyobrażam sobie nawet wizyty u fryzjera.Ja jestem zdruzgotana . Wszystkim kobietom myślącym o takim sposobie odmłodzenie serdecznie radzę głębokie zastanowienie się czy warto tyle ryzykować w imię niepewnych efektów.

Zostaw komentarz