irydologia-oczy-zwierciadlem-duszy-i-ciala

Czasem diagnoza choroby jest bardziej czasochłonna niż samo leczenie. Od lekarza ogólnego odsyłane jesteśmy na badania, po zrobieniu badań – do lekarza specjalisty -po nim znów badania, potem idziemy do kolejnego specjalisty… i tak bez końca. A gdyby tak wystarczyło, żeby ktoś spojrzał nam w oczy i odkrył wszystkie nasze dolegliwości? Tak właśnie bada irydolog.

Choroba odbija się w oczach

Irydologia to dziedzina medycyny alternatywnej, do której sami zielarze czy ekolodzy podchodzą często z rezerwą. Może dzieje się tak dlatego, że nikt nie chce wierzyć, iż ustalenie trapiącej nas dolegliwości jest wręcz banalne? Wszak wystarczy tylko, aby doświadczony irydolog przestudiował stan tęczówki naszych oczu. To z jej wyglądu i ogólnej struktury oka potrafi on ustalić aktualnie gnębiące człowieka choroby, stwierdzić w jakiej kondycji jest organizm oraz ostrzec nas przed chorobami, z którymi możemy borykać się w przyszłości. Irydolog potrafi wskazać schorzenia, na które możemy zapaść z uwagi na genetyczne predyspozycje naszego ciała.

Jak to wszystko jest możliwe? Badanie całego organizmu na podstawie samego oka możliwe jest dlatego, iż tęczówka poprzez nerwy połączona jest ze wszystkimi narządami organizmu. Jej budowa opiera się na tkance łącznej, czyli tej samej, która tworzy mięśnie, kości, stawy oraz naczynia krwionośne. Jako bardzo wrażliwa część naszego ciała, oko reaguje na wszelkie zmiany w organizmie, uwidaczniając je w postaci plamek czy dyskretnych zmian barwy tęczówki.

A. Złotkowska