piekne-usta-jak-angelina

Zmieniające się w świecie mody i urody trendy, nie ominęły tak subtelnej części ciała jaką są usta. Kreowany przez media ideał, który reprezentuje między innymi wymieniona w tytule gwiazda Hollywood, są pełne i duże. Świadczą również o młodości i witalności naszego ciała.

Jednak nie wszystkie Panie mogą poszczycić się takim darem natury. I właśnie tym z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej, mające w ofercie zabiegi powiększania ust.
Należy również pamiętać, że kształt ust zmienia się, niestety na nasza nie korzyść, wraz z wiekiem. Po zmarszczkach pojawiających się w konturach oraz kształcie przypominającym grymas, można łatwo odczytać nasz wiek.

Gabinety medycyny estetycznej prześcigają się w innowacyjnych pomysłach, jak najmniej inwazyjnych, które miałyby poprawić kontur naszych ust.
Jeszcze parę lat temu zabieg polegał na wycięciu części górnej wargi i w celu poprawienia kolorytu oraz objętości, metodą chirurgiczną wprowadzenia do ust np. tkanki tłuszczowej bądź części skory.
Zabieg był bolesny a skorygowana część ciała była sztywna i mało naturalna. Na chwilę obecną najpopularniejszą metodą jest wstrzykiwanie w usta kwasu hialuronowego bądź kolagenu. Przy użyciu tego drugiego preparatu należy wcześniej zbadać, czy organizm nie będzie reagował alergicznie na jego obecność. Natomiast gdy używamy pierwszego wymienionego środka, jest on całkowicie naturalny i może być stosowany bez żadnych przeciwwskazań.
Zabieg powiększania ust jest wykonywany przy użyciu znieczulenia miejscowego. A okres jego trwania to zaledwie 30 minut. Jeżeli chodzi o dolegliwości po zabiegu, to można spodziewać się typowych reakcji organizmu, na podrażnienie skóry. Dochodzi do obrzęków, zaczerwienień, bólu czy wzmożonej wrażliwości.

Efekt zabiegu utrzymuje się od sześciu do dziewięciu miesięcy. Pamiętajmy również, że przy wyborze kliniki należy sprawdzić wszelkie dostępne recenzję, ponieważ usta są tak delikatna i widoczna częścią ciała, że ich nie prawidłowa korekta może przynieść okropne efekty.
Reasumując proponuję wszystkim Paniom, które chcą skorzystać z zabiegu chirurgicznego, aby przeanalizowały jak często zmieniają się trendy, jeżeli chodzi o usta.
W latach sześćdziesiątych za ideał uchodził kontur subtelny i jasny, w następnym dziesięcioleciu liczył się tylko i wyłącznie kształt a nie kolor. I tak z roku na rok, jak moda zmieniał się ideał ustnej części naszej twarzy. Właśnie dlatego, zanim zdecydujemy się na ingerencję chirurgiczną warto zastanowić się, czy może w przyszłym sezonie nasze usta już nie będą na topie.

Anna 14-stek