Miłość i związki

Co sprawia, że kobieta zakochuje się w mężczyźnie?

co sprawia że kobieta zakochuje się w mężczyźnie

Miłość to uczucie, o którym każdy marzy. Niestety, nie tak łatwo się zakochać. To uczucie pojawia się znienacka i znajduje się poza naszą kontrolą. Nie wpłyniemy na nie siłą woli. Nie da się zakochać na siłę ani zapomnieć o kimś, kto budzi w nas ciepłe uczucia. Co sprawia, że kobieta zakochuje się w mężczyźnie?

Umiejętność stworzenia fajnej rozmowy

Kobiety mają słabość do mężczyzn, z którymi dobrze i w miarę swobodnie im się rozmawia. To ogromny atut faceta. W końcu skoro lubimy z nim rozmawiać, to lubimy też spędzać z nim czas. Poznajemy go coraz lepiej i budujemy tę specyficzną więź, która sprawia, że mężczyzna staje się coraz bliższy naszemu sercu. Wiele kobiet twierdzi, że poczuło, że to ten facet, gdy przystojniak okazał się też świetnym rozmówcą, z którym gadało im się swobodnie jak z dobrym kolegą.

Ciepło, które z niego bije

Czasem trafiasz na faceta i czujesz, że emanuje z niego specyficzne ciepło. Może być czasem trudny, chłodny i szorstki, ale mimo to jego dobra cecha zawsze jakoś się przebije. Widzisz to, w jaki sposób odnosi się do innych ludzi. Jak lubi zwierzęta i dzieci, w rezultacie przepadasz.

Opiekuńczość i troska

Gdy widzisz, że mężczyzna nie boi się zająć dzieckiem. Ciebie zawsze odprowadza do domu. Interesuje się, gdy w twoim życiu dzieje się coś złego. To bardzo dobrze o nim świadczy, czujesz, że trafił ci się prawdziwy skarb, o który trzeba dbać.

Wrażliwość skryta pod skorupą

Mężczyźni dość dobrze maskują swoją wrażliwość, gdyż boją się zranienia i posądzenia o bycie zniewieściałym. Jednak gdy widzisz w facecie tę wrażliwość, czasem niespodziewanie z niego wychodzi w jakiejś sytuacji, to zaczynasz czuć, że jest ci bliski.

Poczucie bezpieczeństwa

Najważniejsze jest to, jak czujesz się w jego towarzystwie. Kobiety często podkreślają, że nie umieją znaleźć faceta, bo żaden nie budzi w nich zaufania. Brak poczucia bezpieczeństwa to najczęściej spotykana przeszkoda. Czasem jednak trafiasz na mężczyznę, przy którym od początku czujesz się bezpiecznie. Trudno to wytłumaczyć. Twoje odczucia mają charakter subiektywny i tutaj do gry wchodzi intuicja, która działa na poziomie podświadomości.  Tu liczy się wszystko, począwszy od mowy ciała, poprzez tembr głowy, na oczywistym zachowaniu skończywszy. Jeśli mężczyzna odprowadza kobietę do domu, nigdy na nią nie krzyczy, nie mówi jej nic przykrego, do niczego nie zmusza, ona czuje się przy nim bezpiecznie.

Inteligencja

Tak, kobiety zakochują się w inteligentnych mężczyznach, z którymi mają o czym porozmawiać. Jeśli ona sklasyfikuje faceta jako niezbyt bystrego, nie będzie chciała z nim podtrzymywać kontaktu. Tak kobiety ukształtowała ewolucja. One pragną wiązać się z inteligentnymi facetami.

Poczucie humoru

Kobiety zakochują się też w mężczyznach, z którymi mogą się pośmiać. Krótko mówiąc, ważne jest podobne poczucie humoru. Przy kimś, kto potrafi żartować, po prostu czujemy się swobodniej. I trudno się temu dziwić.

Poczucie wyjątkowości

Gdy kobieta się zakochuje, twierdzi, że ten facet jest całkowicie wyjątkowy. Na ową wyjątkowość składa się w każdym przypadku coś innego. Ale to właśnie ona sprawia, że chcemy tylko tego faceta i wszyscy inni mężczyźni stają się nieważni.  Dla zakochanej kobiety powiedzenie: tego kwiatu jest pół światu, nie ma racji bytu. Może i jest sporo, ale on jest jeden i absolutnie wyjątkowy.

Atrakcyjny wygląd

Żeby kobieta chciała bliżej poznać wyjątkowość i pozostałe zalety mężczyzny, musi na niego zwrócić uwagę. Tutaj już do gry wchodzi atrakcyjny wygląd. Oczywiście dla każdej pani oznacza co innego. Jedna marzy o dobrze zbudowanym blondynie w typie Tomasza Ciachorowskiego, a druga o brunecie z zarostem szczupłym niczym Ivan Rakitić.

Dodaj komentarz