Kultura Styl życia

Hashtag – Remigiusz Mróz

hashtag mróz

Remigiusz Mróz to pisarz, który pomimo młodego wieku, ma na swoim koncie już kilkadziesiąt książek, w tym liczne bestsellery. Zdobył sympatię czytelników serią o komisarzu Froście oraz cyklem przygód Joanny Chyłki. Teraz nadeszła pora na jego najnowszą powieść niepowiązaną z poprzednimi utworami. Dlaczego warto sięgnąć po Hashtag autorstwa Remigiusza Mroza?

Tesa – kobieta pełna kompleksów i trudnych emocji

Głównymi bohaterami powieści Hashtag jest Tesa oraz jej były wykładowca, Krystian. Tych dwoje łączy jednak dużo więcej niż zamiłowanie do ekonomii, socjologii i zarządzania. Tesa jest inteligentną kobietą, ale boryka się z ogromnym bagażem kompleksów. Jej największy problem stanowi znaczna nadwaga, z którą nie potrafi walczyć. Zamiast jeść mniej i zdrowiej, zdecydować się na jakąś aktywność fizyczną, Tesa woli siedzieć w domu i zajadać stres wysokokalorycznymi przekąskami. Kobieta od lat ma ogromny problem z nawiązywaniem relacji międzyludzkich, myśl o wyjściu z domu napawa ją strachem. Jednocześnie kobieta marzy o prowadzeniu własnego, ambitnego programu w telewizji. Zdaje sobie jednak sprawę, że przy jej fobii społecznej i warunkach fizycznych jest to po prostu niemożliwe.

Hashtag – powieść o przesyłce, która zmienia dotychczasowe życie

Gdy pewnego dnia Tesa otrzymuje powiadomienie o przesyłce, która czeka na nią w Paczkomacie, nie przypuszcza nawet, że jej odbiór zmieni jej życie o 180 stopni. Zawiera ona wprawdzie kulę z czaszką i list opatrzony hashtagiem asyda. Po jego wpisaniu do sieci okazuje się, że kobieta zaginiona przed laty zamieściła przed chwilą wpis na Twitterze o takiej właśnie treści. Czy to oznacza, że ona żyje? A może ktoś postanawia zemścić się na Tesie?

Wszystkie tropy prowadzą do dawnej miłości Tesy…

Wszystkie tropy prowadzą do Krystiana, byłego wykładowcy Tesy. Kobieta ukrywa przed swoim partnerem informację, że ma numer do tego mężczyzny. Igor szczerze bowiem nienawidzi Krystiana za to, co ten zrobił przed laty. Jest też zazdrosny o relacje Tesy z Krystianem. Ten ostatni był wykładowcą zaginionej kobiety.

Następnie Tesa dowiaduje się, że kolejną zaginioną osobą, która zamieściła wpis z hashtagiem asyda jest mężczyzna, z którym Krystian biegał przed zajęciami na uczelni Koźmińskiego.  Kolejny wpis pochodzi od Ilony, tragicznie zmarłej żony byłego wykładowcy. Następny zostaje zamieszczony na koncie zaginionej córki byłego ministra, jednak po chwili znika z sieci.

Porwanie Igora

Po tym ostatnim wydarzeniu Tesa otrzymuje kolejną informację o przesyłce czekającej na nią w Paczkomacie. Ma jednak odebrać ją sama, w związku z tym Igor zostaje w domu.  Gdy kobieta wraca do mieszkania, odkrywa, że partner zniknął. W jej paczce natomiast znajduje się informacja o tym, że zabawa dopiero się rozpoczyna.

Remigiusz Mróz – mistrz nagłych zwrotów akcji

Czytając Hashtag Remigiusza Mroza, należy przygotować się na nagłe zwroty akcji.  Sama podczas lektury zastanawiałam się, kto jest gorszy i bardziej skrzywiony psychicznie – Tesa czy jej oprawca? Co się stało ze wszystkimi zaginionymi osobami? Czy Ilona rzeczywiście żyje? Hashtag to mroczny thriller, który trzyma w napięciu do ostatniej strony. Czytając go, można poczuć przeszywający nas strach. Hashtag kończy się w zaskakujący sposób, co stanowi wspólny mianownik dla wszystkich dotychczasowych powieści Remigiusza Mroza.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz