Miłość i związki

Co oddala kobietę od mężczyzny?

Co oddala kobietę od mężczyzny

Czasem kobieta zainteresowana facetem zaczyna się od niego dystansować, a nawet całkowicie urywa kontakt. Dlaczego tak się dzieje? Co oddala kobietę od mężczyzny?

Olewanie jej

Kobiety najbardziej na świecie nie znoszą być olewane. Faceci, którzy notorycznie nie odpisują na wiadomości, nie odbierają telefonu i nie oddzwaniają, nie interesują się ich życiem, nie potrafią dać nawet głupiego komentarza pod zdjęciem, w końcu tracą swoją atrakcyjność. W miejscu zainteresowania pojawia się irytacja. Ile można się interesować i kontaktować z osobą, która pokazuje swoim zachowaniem, że ma nas gdzieś. Czy facet odzywałby się non stop do kobiety, która w tak jawny sposób go ignoruje. Pewnie nie. To dlaczego liczy, że w odwrotnej sytuacji dokona się cud?

Złe traktowanie

Czasem facet po prostu źle traktuje kobietę. Nie potrafi być dla niej miły, zainteresować się jej życiem, złożyć jej życzeń, zabrać na imprezę. Jednocześnie dla wszystkich dookoła jest milutki, a ją traktuje jak największego wroga. W ogóle nie poświęca jej swojej uwagi i czasu. Nie chce z nią rozmawiać. Nie mówi nic miłego, nie polubi nawet głupiego zdjęcia, gdy wszystkim innym dookoła lajkuje jak szalony. Kobieta nie lubi być traktowana jak największy wróg lub ktoś mało ważny.

Wzbudzanie zazdrości

Kobiety nie znoszą wzbudzania w nich zazdrości. Prędzej dojdą do wniosku, że trzeba dokumentnie olać delikwenta niż się do niego odezwą, będą za nim latać i walczyć o jego uwagę. Kobieta, która zna swoją wartość, nie zrobi mu też sceny zazdrości.

Złośliwe komentarze

Kobiety nienawidzą słów krytyki, zwłaszcza gdy są one wymierzone tylko przeciwko im. Jeśli facet np. ciągle czepia się części garderoby, którą one chętnie noszą, a jednocześnie jest hipokrytą i lajkuje zdjęcia swoim koleżankom w tej samej części garderoby. Jak tu nie być wściekłą? Czy to jakaś zakamuflowana sugestia, że tylko ja wyglądam w tym kiepsko? A może chęć zrobienia mi na złość i wciśnięcia mnie w ubrania, w których będę wyglądać jak strach na wróble?

Porównania z innymi

Kobieta tego nienawidzą. Faceci zresztą też. Wystarczy, że ona wspomni, że jej tatuś składał tę szafę z użyciem odpowiedniego narzędzia, to on poczuje się urażony. Kobieta też nie chce słuchać, że jego koleżanka ubiera się lepiej, lepiej gotuje etc. Jeśli jest taka perfekcyjna, to niech startuje do niej, a nie nam zawraca głowę.

Ciągłe odmowy

Nic tak nie zniechęca do faceta jak jego ciągłe odmowy. Ona proponuje spacer, on jest na nie. Wyjście na piwo, zaś nie może. W końcu ma dość i nic nie proponuje. Bo i po co? Aby po raz setny poczuć się jak natrętna akwizytorka?

Brak inicjatywy z jego strony

Gdy facet w ogóle się nie odzywa, nie pisze, nie dzwoni, nie proponuje spotkań, to jak ona ma go odebrać? Oczywiście, że odbiera jako niezainteresowanego i daje sobie z nim spokój.

Etykietka babiarza

Wbrew temu, co sądzą mężczyźni, nie czyni ich niezwykle pożądanym obiektem, lecz facetem, od którego ucieka się i trzyma z daleka. Żadna kobieta nie chce spotykać się z babiarzem, który traktuje ją tak samo przedmiotowo jak setki kobiet przed nią.

Zachowanie, że jemu chodzi tylko o jedno

On dzwoni tylko w środku nocy, chce nagie fotki, chce się spotkać itp. Co w takiej sytuacji ma pomyśleć kobieta? Tylko tyle, że traktuje ją przedmiotowo, ale z pewnością nie chce niczego więcej. Z automatu od takich osób się dystansujemy, nawet jak się spotkamy na seks, to mamy świadomość, że to tylko seks. Bardzo dobrze ten mechanizm został opisany w powieści Zapach miłości. Gdy on tak traktuje kobietę, to ona też jest wobec niego pełna dystansu.

Niewysyłanie sygnałów zainteresowania jako kobietą

Czasem problem leży też w tym, że on nie mówi żadnych komplementów i w rezultacie traktuje ją tylko jak koleżankę. To także sprawia, że ona staje się zdystansowana i przenosi znajomość na koleżeńskie tory. To skutkuje mniejszym zaangażowaniem z jej strony.

Jeśli popełniłeś większość opisanych tutaj grzeszków, nie masz się co dziwić, że ona jest zdystansowana w stosunku do ciebie. Oczywiście możesz to zmienić. Ale to wymaga inicjatywy z twojej strony. Może nadeszła pora, aby się do niej odezwać, zaproponować spacer o jakiejś ludzkiej porze? Powiedzieć jakiś komplement, okazać zainteresowanie, przytulić podczas spotkania lub, gdy powie coś uroczego, pocałować w policzek? Na pewno ona nie zaproponuje ci spotkania, ale jeśli już z nią jakimś cudem rozmawiasz, to ty powinieneś skorzystać z okazji i wyjść z inicjatywą.

Dodaj komentarz