Nowa Ja Zabiegi estetyczne
Cena gładkiej skóry – depilacja laserem

Depilacja to absolutny wymóg dzisiejszych czasów dla kobiet, ze względów higienicznych, jak i estetycznych. Jest jej kilka mniej i bardziej bolesnych sposobów, jednak najbardziej skutecznym okazuje się zastosowanie laseru.
Laserowa moc
Depilacja laserowa (IPL) to usunięcie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest powszechnie za bezpieczną, bezinwazyjną i najbardziej skuteczną metodę. Energia, która jest wytwarzana przez laser pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa.
Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów.
Cena gładkiej skóry
Jeżeli jesteśmy zmęczone częstym używaniem maszynki do golenia, bolesnym woskiem lub depilatorem, to warto przemyśleć kwestię laserowego usunięcia zbędnego owłosienia. Wizja zawsze gładkich nóg i pach to marzenie większości kobiet. Marzenie, którego jedynym minusem może okazać się… cena.
W różnych miastach i w różnych gabinetach ceny nieco się wahają. Koszt jednego seansu zależy od obszaru skóry (np. pachy, uda, łydki, bikini, wąsik itd.) poddanego naświetlaniu i zamykają się w przedziale od 140 do 1000 zł. Warto jednak spróbować „polować” na różne okazje i promocje, które stosują gabinety kosmetyczne w celu przyciągnięcia klienta.
Trwałe efekty
Podstawową kwestią jest skuteczny i zadowalający efekt. Ile zabiegów należy wykonać, aby cieszyć się gładką skórą?
Praktyka potwierdza, że dla osiągnięcia trwałego rezultatu i całkowitego pozbycia się owłosienia zalecane jest wykonanie od 3-5 zabiegów. Po każdej serii naświetlania odrastające włosy są cieńsze i słabsze, natomiast już po 3 zabiegach można na stałe usunąć od 80-92% włosów. U niektórych osób zalecane jest jednak wykonanie tak zwanych zabiegów utrwalających, zazwyczaj po upływie około 2 lat od ostatniego naświetlania. Pozwala to na zniszczenie pojedynczych włosów, które gdzieniegdzie mogą pojawiać się na skórze.
Równie ważna jest częstotliwość. Kolejne zabiegi depilacyjne należy powtarzać co 4–8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego, satysfakcjonującego efektu.
Zuzanna Górka
Depilacja to absolutny wymóg dzisiejszych czasów dla kobiet, ze względów higienicznych, jak i estetycznych. Jest jej kilka mniej i bardziej bolesnych sposobów, jednak najbardziej skutecznym okazuje się zastosowanie laseru.
Po zabiegu
Warto przygotować się na to, że po zabiegu naturalnym objawem jest obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach lub do 2–4 dni. W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie.
- Bezpośrednio po zabiegu nie można stosować mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów,
- ciało należy myć żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą;
- nie wolno stosować dezodorantów ani antyperspirantów (jeżeli depilacja dotyczyła pach), zamiast tego można stosować zasypkę lub kremy z alantoiną lub dekspantenolem.
- Po myciu skórę należy delikatnie osuszać, absolutnie nie wolno jej trzeć!
- preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi) można stosować dopiero po upływie przynajmniej dwóch tygodni od zabiegu,
- miejsc depilowanych przez dwa tygodnie po zabiegu nie można też opalać.
Drogie Panie, czy korzystałyście z takich zabiegów? Jeżeli tak, to czekamy na Wasze opinie – warto czy nie warto inwestować fundusze w usuwanie zbędnych włosków na ciele?
Zuzanna Górka
« Węgorz – jeść, czy nie jeść?
elle@elle
8 lat temu
jestem zwolenniczka laserowej depilacji ,efekt jest dlugotrwaly ,cena moze byc i bezbolesna ,a dla mnie depilacja to wymog neizbedny higieny osobistej i estetyka :)))
Dariusz
11 lat temu
Prostszym a zarazem o wiele tanszym sposobem, na gladka jedrna aksamitna o mlodym wygladzie skore jest, oczywiscie Olej kokosowy ten produkt na poczatku jak czytamy wydaje sie zbyt proste zeby w to uwierzyc, ale po zastosowaniu wewnetrznie i zewnetrznie z woda czyni z Naszego Ciala, wlasnie zeby to zobaczyc trzeba spojrzec w lustro, przed i po miesiacu nadmienie, ze dobrze jest zrobic zdjecie przed i po miesiacu, zeby zobaczyc i poczyc roznice w samopoczuciu wewnetrznym oraz wygladzie zewnetrznym.
pati25
12 lat temu
Artykuł o depilacji laserowej http://drogerienatura.pl/pielegnacja_ciala/851,Depilacja+laserowa…+w+domu.html
GloriaVictis
12 lat temu
„Depilacja laserowa (IPL)”- BŁĄD na wstępie, ponieważ IPL NIE JEST LASEREM!!!
IPL- czyli Intense pulsed light (Intensywne światło impulsowe)
Laser- czyli Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation (wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania)
„Często zabiegi wykonywane za pomocą światła IPL mylone są z laserem. Światło IPL, to zupełnie inna technologia niż laser. IPL powstało w odpowiedzi na potrzebę stworzenia urządzenia do tzw. światłoterapii wysokoenergetycznej, która jest prostsza i tańsza w wykonaniu niż laser.
Laser wytwarza światło monochromatyczne, zaś IPL wykorzystuje specjalną xenową lampę błyskową wraz z systemem luster i filtrów. IPL wytwarza światło polichromatyczne, które nie jest spoiste.”
Korzystałam zarówno z lasera jak i z IPL’a. Laser dla mnie okazał się skuteczny, włoski do tej pory nie odrastają. IPL działał dopóki był robiony, po skończeniu serii włoski odrosły praktycznie w takiej samej ilości z jaką zaczynałam.
mickey
12 lat temu
Depilacja ciała to faktycznie nie tylko wymóg dzisiejszej „mody” na piękne ciało ale też względy higieniczne, szczególnie latem. Jednak z doświadczenia wiem, że depilatory „domowe” nie są niestety skuteczne, więc często zakup takowego to wyrzucone pieniądze. Dlaczego tak się dzieje? Z prostej przyczyny, mianowicie nie mają one odpowiedniej mocy by móc porazić cebulkę włosa. Małą moc „zawdzięczają” ostrożności producentów w obawie przed pozwami, które mogłyby się im przytrafić gdyby użytkownik zrobił sobie krzywdę a mógłby sobie zrobić bo przykładowo takie domowe urządzenie IPL ma moc 5J/cm2, natomiast moc impulsu w urządzeniu w salonie kosmetycznym np u nas (http://www.Yasoda.pl) to energia od 25 J/cm2, niektórzy otrzymują dawkę nawet 35 J/cm2 i więcej. Zapraszam do zapoznania się z krótką analizą domowego urządzenia do fotoepilacji: http://www.yasoda.pl/blog-koszty-depilacji-w-domu.php
filodendron
12 lat temu
te depilatory domowe -to bardzo dobry pomysł.
pati25
12 lat temu
Ten tekst bardzo mnie zainteeresoował gdyż sama zastanawiam się nad poddaniemm się temu zabiegowi.Mam na nogach włoski .Myślę,że mi nie wystarczą 3-4 zabiegi..Znalazłam informacje,że na rynku dostępne są depilatory laserowe do użytku domowego „Domowe depilatory laserowe działają na takiej samej zasadzie jak depilatory, które można znaleźć w salonach kosmetycznych. Poprzez zamianę promieniowania laserowego w energię cieplną przyczyniają się do degradacji mieszków włosowych. W ten sposób, włoski znajdujące się w fazie wzrostu już nie odrastają. I to jest główną zaletą depilacji laserowej powodującą, że coraz więcej kobiet decyduje się tym sposobem usuwania zbędnego owłosienia z nóg.
Depilatory laserowe, które dostępne są na rynku nie kosztują mało. Jednakże cały czas jest to koszt dużo mniejszy, aniżeli koszt depilacji laserowej przeprowadzanej w salonie kosmetycznym. Najtańsze urządzenia (usuwające pojedyncze włoski) kosztują niewiele ponad 500 złotych. Najdroższe (depilatory IPL) zaś – ok. 1900 złotych. Niemniej jednak, dane szacunkowe jednoznacznie wskazują, że koszt depilatora laserowego – nawet tego najdroższego – zwraca się już po 2-3 seansach depilacji laserowej nóg w salonie kosmetycznym. A chyba nie muszę dodawać tego, że taki depilator domowy można wykorzystać do depilacji także pozostałych części ciała?
Depilacja laserowa przeprowadzana w domu jest bezpieczna. Ale tylko pod warunkiem, że będziemy postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi w instrukcji urządzenia. Nie jest to dość bolesny zabieg, ale wiele też zależy od naszej wrażliwości na ból. Niektórzy dyskomfort depilacji laserowej porównują do delikatnego szczypania skóry, ale są też tacy, którzy w ogóle nic nie odczuwają”.Ja jednak bałabym się używać