makijaż

Podkreślone brwi stały się ważnym elementem codziennego makijażu. Jednak ich makijaż to konieczność poświęcenia cennego czasu. Jest na to rozwiązanie, czyli makijaż permanentny brwi. Czy trwały makijaż to dobry pomysł?

Brwi dawniej i dziś

Makijaż permanentny jeszcze do niedawna nie miał zbyt dobrej sławy. Mimo popularności, kojarzony był z przerysowanymi kreskami, niebieskimi śladami tuszu, który już dawno stracił swoją pierwotną barwę. Obecnie taki makijaż nie może być nazwany profesjonalnie wykonanym. Dziś już makijaż permanentny nie wygląda tak, jak dawniej. Żadne błędy nie są dopuszczalne, gdyż klienci są wymagający, a kosmetologia idzie z duchem czasu. Stosowane techniki pozwalają uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, co za tym idzie, coraz więcej kobiet decyduje się na takie rozwiązanie. Przede wszystkim ze względu na wygodę i brak konieczności codziennego makijażu od podstaw.

Dla kogo makijaż permanentny brwi?

Trwały makijaż jest odpowiedni dla wszystkich, którzy cenią sobie czas i nienaganny wygląd. Ze względu na trwałość i praktyczność, taki make-up będzie idealny dla kobiet zajmujących się tańcem czy sportem. Wówczas nawet po intensywnym wysiłku brwi pozostaną nienaruszone. To właśnie brwi mogą odmienić cały wygląd twarzy. Wystarczy, że dobierzemy odpowiedni kolor i kształt, pasujący do twarzy. To właśnie brwi są najczęstszym wyborem kobiet, które decydują się na makijaż permanentny.

Trendy w makijażu brwi

makijaż permanentny brwiW przypadku makijażu permanentnego brwi, raczej odpuszczamy sobie kolorowe, oryginalne wykończenie brwi. Kobiety wybierają naturalną formę, metodę włoskową czy microblanding. Modne są wyraziste brwi, jednak wszystko zależy od kobiecych preferencji. Efekt makijażu permanentnego brwi utrzymuje się od 1,5 roku do 3 lat. Możemy więc cieszyć się pięknymi brwiami przez długi czas. Po kilku tygodniach od pierwszej aplikacji należy ją powtórzyć. Zaś po upływie 1,5 roku warto odświeżyć makijaż, by znów zachwycał wszystkich wokół. Szukając odpowiedniego salonu kosmetycznego, gdzie wykonywany jest makijaż permanentny brwi najlepiej sprawdzić opinię i dowiedzieć się więcej na temat metod makijażu w nim stosowanych.

Uważacie, że makijaż permanentny brwi to dobry pomysł, czy niekoniecznie?

Katarzyna Antos