blonnik-i-ananas-dobrana-para

Z wiekiem nasz metabolizm jest coraz wolniejszy i ciężej nam zgubić nadprogramowe kilogramy. Producenci suplementów w walce z tym problemem proponują często połączenie błonnika z ananasem. Czy faktycznie jest ono skuteczne?

Błonnik nierozpuszczalny stymuluje pracę jelita przez naturalny proces drażnienia jego ścian. Przyspiesza w ten sposób eliminację niestrawionych resztek pokarmu i zapobiega zaparciom. Poprzez ułatwienie trawienia i wchłaniania, błonnik zmniejsza wykorzystanie energii z pożywienia, zwiększając jednocześnie ilość tłuszczu, który zostaje z nim wydalony.

Niestety, obecne na rynku produkty są bardzo ubogie w ten składnik. Kupując ciemne pieczywo nie możesz być pewna, ile błonnika zawiera. Coraz częściej bowiem chleby razowe lub bułki z ziarnami pieczone są z oczyszczonej mąki, która później barwiona jest karmelem lub kawą zbożową. Jeżeli nie masz sprawdzonej piekarni, a Twoja dieta jest uboga w surowe warzywa i owoce drobnopestkowe, Twojemu organizmowi potrzebny jest błonnik. Na szczęście istnieje możliwość dostarczenia go w postaci suplementu diety.

Jak działa suplement z błonnikiem?

Zgodnie z informacją na produkcie połykamy wskazaną ilość tabletek i obficie popijamy wodą. Zawarty w nich błonnik rozpuszczalny wchłania wodę, pęczniejąc i zwiększając swój ciężar. Do mózgu natomiast dociera informacja, że jesteśmy już syci. Takie „oszukanie organizmu” będzie idealnym rozwiązaniem dla tych Pań, które są przyzwyczajone do nazbyt obfitych posiłków. Dzięki „skurczeniu żołądka” zyskają zgrabniejszą figurę i lepsze samopoczucie.

AJ