Dieta O dietach
Błonnik i ananas – dobrana para?

Z wiekiem nasz metabolizm jest coraz wolniejszy i ciężej nam zgubić nadprogramowe kilogramy. Producenci suplementów w walce z tym problemem proponują często połączenie błonnika z ananasem. Czy faktycznie jest ono skuteczne?
Błonnik nierozpuszczalny stymuluje pracę jelita przez naturalny proces drażnienia jego ścian. Przyspiesza w ten sposób eliminację niestrawionych resztek pokarmu i zapobiega zaparciom. Poprzez ułatwienie trawienia i wchłaniania, błonnik zmniejsza wykorzystanie energii z pożywienia, zwiększając jednocześnie ilość tłuszczu, który zostaje z nim wydalony.
Niestety, obecne na rynku produkty są bardzo ubogie w ten składnik. Kupując ciemne pieczywo nie możesz być pewna, ile błonnika zawiera. Coraz częściej bowiem chleby razowe lub bułki z ziarnami pieczone są z oczyszczonej mąki, która później barwiona jest karmelem lub kawą zbożową. Jeżeli nie masz sprawdzonej piekarni, a Twoja dieta jest uboga w surowe warzywa i owoce drobnopestkowe, Twojemu organizmowi potrzebny jest błonnik. Na szczęście istnieje możliwość dostarczenia go w postaci suplementu diety.
Jak działa suplement z błonnikiem?
Zgodnie z informacją na produkcie połykamy wskazaną ilość tabletek i obficie popijamy wodą. Zawarty w nich błonnik rozpuszczalny wchłania wodę, pęczniejąc i zwiększając swój ciężar. Do mózgu natomiast dociera informacja, że jesteśmy już syci. Takie „oszukanie organizmu” będzie idealnym rozwiązaniem dla tych Pań, które są przyzwyczajone do nazbyt obfitych posiłków. Dzięki „skurczeniu żołądka” zyskają zgrabniejszą figurę i lepsze samopoczucie.
AJ
Z wiekiem nasz metabolizm jest coraz wolniejszy i ciężej nam zgubić nadprogramowe kilogramy. Producenci suplementów w walce z tym problemem proponują często połączenie błonnika z ananasem. Czy faktycznie jest ono skuteczne?
Dlaczego błonnik i ananas?
Owoc ananasa jest naturalnym źródłem błonnika, dlatego coraz częściej wchodzi w skład diet i suplementów odchudzających. Ma też inne zalety. Co takiego w sobie kryje? Zarówno w świeżym ananasie, jak i jego ekstrakcie znajduje się bardzo duża dawka witaminy C, mniejsza ilość witamin A, B, PP oraz wapń i żelazo. Tajemniczy wyszczuplający składnik, który zawiera esencja naszego suplementu to bromelina, czyli enzym ułatwiający rozkład białka. Poza tym ananas doskonale ujędrnia skórę i ma działanie antycellulitowe. Naukowo potwierdzono także jego korzystne działanie na nerki, naczynia wieńcowe, pracę serca i wątrobę.
Warto więc uwierzyć w połączenie tych dwóch składników. Decydując się jednak na stosowani suplementu w trakcie odchudzania, pamiętajmy – nie zastąpi on ani bogatej w składniki odżywcze diety, ani codziennej porcji ruchu!
AJ
« Pierwotny seks
filodendron
11 lat temu
Ja też uwielbiam ananasy,Kiedyś kupiłam tabletki ananas z błonnikiem,parę zjadłam ,potem o nich zapomniałam ,a szkoda trzeba było zjeśc do końca.
janka
11 lat temu
no to bardzo się cieszę, że to jednak http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/68/ananasy-odchudzaj%C4%85/ nie mit!
pati25
11 lat temu
Bardzo interesujący artykuł.Błonnik i ananas to idealne połączenie.Ma dużo dobroczynnych właściwości.Ananas uwielbiam.I taki z puszki i na surowo
mejgosia
11 lat temu
A czy ananas z puszki może być? Czy ma te właściwości po takiej obróbce? Za surowym nie przepadam, a przydałoby się go polubić!
drobina
11 lat temu
Ananasy bardzo lubię, więc jadam je od czasu do czasu. Myślę, że nie muszę stosować suplementów diety zawierających błonnik, bo nie brakuje go w produktach, które jadam – kasze, płatki, musli, owoce, warzywa… Aktualnie zajadam się malinami (bogatymi w błonnik) z mojej działki 🙂
dulcynea
11 lat temu
Połączenie ananas i błonnik to dla mnie również dobrana para . Bardzo lubię i chętnie stosuję . Przy zespole jelita drażliwego to konieczność. Lubię preparat Colfarmu.
Polecam:)
Danusiate
11 lat temu
Ja też jakoś nie przepadam za suplementami wspomagającymi odhudzanie.Natomiast ananasy uwielbiam, rzadko się zdarza, żeby coś było smaczne, zdrowe, a przy tym – nie tuczyło 🙂
aga335
11 lat temu
Przyznam ze stosowanie blonnika w suplementach jakos do mnie nie przemawia . Hmm ananas piekny owoc i to tyle bo niestety go nie lubie , ale przyznac musze ze szkoda bo ma bardzo duzo wartosci odzywczych .