Styl życia

Blanka Lipińska pokazała Polkom, jak reagować na próby molestowania!

Blanka Lipińska pokazała Polkom, jak reagować na próby molestowania

Gdy świat obiegła informacja o reżyserach i przedstawicielach wpływowych mediów, którzy latami bezkarnie molestowali kobiety, wiele osób nie rozumiało, dlaczego panie nie zareagowały zdecydowanie. Najwyraźniej brak im było pewności siebie, wychowano je też na grzeczne dziewczynki, które nie potrafią stawiać jasnych granic. Wczoraj Blanka Lipińska pokazała Polkom, jak reagować na próby molestowania.

Blanka Lipińska – autorka bestsellerowych powieści erotycznych

Blanka Lipińska jest autorką bestsellerowych powieści erotycznych – 365 dni, Ten dzień i Kolejne 365 dni. Jej książki spotkały się z ogromnym zainteresowaniem Polek, w rezultacie od 7 lutego w kinach będzie można zobaczyć ekranizację 365 dni.  Jest to film, który elektryzuje społeczeństwo od kilku ostatnich miesięcy.

Blanka Lipińska zdecydowanie zareagowała na seksistowski komentarz fotoreportera

Blanka Lipińska we wtorek brała udział w gali Empiku, podczas której wręczano nagrody twórcom najpopularniejszych książek minionego roku. Pisarka została wyróżniona za swoją twórczość. Niestety, sama gala z pewnością nie zapisze się w pamięci Blanki Lipińskiej jako miłe wspomnienie. Wszystko przez jednego z fotoreporterów, który podczas pozowania na ściance zwrócił się do pisarki w wulgarny sposób.  Blanka Lipińska zdążyła jednak zareagować na seksualną zaczepkę, pytając, który z panów taki mądry. Następnie w kulturalny sposób zwróciła mu uwagę, że nie życzy sobie takich określeń. Wypominając fotoreporterowi brak kultury, zwróciła mu uwagę, że urodziła go kobieta i jego zachowanie jest tym bardziej niestosowne. Blanka Lipińska postawiła wyraźną granicę i nie pozwoliła na to, aby ktokolwiek ją obrażał.  Całe zajście zostało zarejestrowane i można prześledzić na filmiku udostępnionym przez pisarkę.

View this post on Instagram

To niestety nie jest „film ze ścianki”. To próba obrażenia kobiety. Jeden z fotografów, skomentował moje przywitanie z kolegą fotografem słowami „nie takie dupy miał”….🤦🏼‍♀️ Reszta jest na filmie…. Pan przeprosił…bo chyba głupio mu się zrobiło, ze koledzy nie stanęli za nim murem, a wręcz byli zażenowani 🙄 Tylko niestety to przepraszam, mogłam sobie w buty wsadzić, bo po chwili, kiedy nie zapozowały mu do zdjęcia usiłował obrazić mnie w bardziej „wyszukany” sposób… Takie zachowania są powszechne i niestety tolerowane, a osoby, które to dotyka nie walczą o swoje dobre samopoczucie i godność! Kochani….szanujmy się 🙏🏼 Nawzajem i samych siebie !

A post shared by Blanka Lipinska (@blanka_lipinska) on

Uczmy się od Blanki Lipińskiej stawiania wyraźnych granic

Blanka Lipińska niewątpliwie jest kobietą, której nie można odmówić odwagi i bezkompromisowości. Jest to dobry przykład, jak reagować na wulgarne zaczepki panów. Na pewno nie powinnyśmy zgadzać się na takie traktowanie, bo to tylko nakręca spiralę przemocy seksualnej, także słownej. Im więcej kobiet będzie stawiało jasną granicę tak jak Blanka, domagając się dla siebie szacunku, tym takich chamskich komentarzy będzie mniej. Wynika to z faktu, że panom będzie je zwyczajnie wstyd wypowiadać.

Filmik Blanki Lipińskiej powinien być wskazówką dla wszystkich kobiet, jak radzić sobie z tego typu atakami słownymi.  Pisarka nie była wulgarna, ale dosadna i zdecydowana w swojej relacji. Fakt, że pisze powieści erotyczne, nikogo nie uprawnia do nazywania ją „d*pą”.  Nie bądź bierną ofiarą, gdy ktoś cię obraża lub dopuszcza się molestowania, reaguj zdecydowanie. Nie przepraszaj, nie bądź grzeczna.

Dodaj komentarz