Kultura Styl życia

Dlaczego mi nie odpisuje. Jak randkować, żeby nie zwariować – Girard Anne-Sophie i Girard Marie-Aldine

Dlaczego mi nie odpisuje. Jak randkować, żeby nie zwariować

Girard Anne-Sophie i Girard Marie-Aldine są autorkami bestsellerowych poradników dla kobiet. Dotychczas brały pod lupę relacje damsko-damskie oraz złośliwości, którymi nawzajem częstują się panie. Tym razem przyjrzały się znajomościom kobiet z mężczyznami. Dlaczego mi nie odpisuje. Jak randkować, żeby nie zwariować to poradnik pełny ironii, który należy odczytywać jako satyrę.

Dlaczego facet nie odpisuje?

Kobiety często martwią się, dlaczego mężczyźni nie odpisują na wiadomości, chociaż ich zdaniem znajomość zmierzała w dobrą stronę. Girard Anne-Sophie i Girard Marie-Aldine pokazują, że choć tłumaczymy sobie ich zachowanie na różne sposoby, to najprostsze odpowiedzi są najbliższe odpowiedzi. On nie odpisuje, bo nie chce się angażować w tę znajomość.

Jak kobiety zrażają do siebie mężczyzn na pierwszej randce?

W poradniku Dlaczego mi nie odpisuje. Jak randkować, żeby nie zwariować autorki biorą pod lupę zachowanie samych kobiet podczas pierwszych spotkań. Pokazują, jakie gesty, zachowania i tematy rozmów zniechęcają mężczyzn do kobiet.  Autorki dzielą się także cennymi informacjami, na które nigdy by nie wpadły, gdyby nie ich koledzy i znajomi. Jeden z nich stwierdził, że poszedł z kobietą do łóżka na pierwszej randce, ponieważ ta mu się nie podobała. Dziwna i pokrętna logika, prawda? Okazuje się jednak, że gdy mężczyźnie zależy na głębszej znajomości, nie będzie zbyt szybko dążył do seksu.

Randki w krzywym zwierciadle satyry

Dlaczego mi nie odpisuje. Jak randkować, żeby nie zwariować to książka, która w satyryczny sposób opisuje różne typy męskich zachowań. Autorki przestrzegają czytelniczki przed psychopatami, narcyzami oraz wiecznymi playboyami. Zauważają też, że kobiety w stanie zakochania często gubią gdzieś zdrowy rozsądek i postępują irracjonalnie. Zadaniem ich przyjaciółek jest sprowadzenie zakochanych pań na ziemię.

Poradnik wymagający od czytelnika poczucia humoru

Girard Anne-Sophie i Girard Marie-Aldine napisały książkę, której lektura wymaga poczucia humoru. Nie należy się obrażać, warto natomiast spojrzeć z dystansem na pewne wzorce zachowań i zastanowić się, czy nie znamy ich z własnego życia. To zabawna książka, napisana  z przymrużeniem oka, która porusza wiele istotnych tematów, o których rozmawiamy w babskim gronie. Czyta się ją naprawdę lekko i przyjemnie. Książkę można kupić m.in. tutaj.

Komentarze (3)

Rosia58

11 miesięcy temu

Randki bywają różne, mniej lub bardziej udane, nie ma się tym, co zamartwiać. Najważniejsze to mieć umocowanie w przyjaciołach i krewnych:)

Zostaw komentarz