Biżuteria hand made
Saeed Anahid z Unsplash

Choć wciąż chętnie robimy zakupy w sieciówkach, które mieszczą się w galeriach handlowych i oferują dany model kolczyków czy bransoletki w wielu identycznych egzemplarzach, to biżuteria hand made cieszy się coraz większą popularnością. Stanowi ona idealne rozwiązanie dla wymagających kobiet, które pragną wyróżnić się, zakładając odpowiednie dodatki.

Spis treści:

  1. Biżuteria ręcznie robiona zaspokoi oczekiwania wymagających kobiet
  2. Biżuteria hand made klasy premium jako inwestycja w dobie inflacji
  3. Kolczyki ręcznie robione jako rodzinna pamiątka
  4. Efektowna biżuteria odmieni bazowe stylizacje
  5. Pierścionek ręcznie robiony wymaga ogromu pracy
  6. Dlaczego warto inwestować w biżuterię ręcznie robioną?

Biżuteria ręcznie robiona zaspokoi oczekiwania wymagających kobiet

Biżuteria hand made często wykonana jest z wysokiej jakości kruszców i kamieni. Oczywiście nie jest to regułą. Z metali nieszlachetnych też powstaje wiele pięknych dzieł. Często czujemy się znudzone powtarzalnością. Gdy zdajemy sobie sprawę, że dany model kolczyków czy naszyjnika nosi pół YouTube`a, swoje myśli kierujemy w kierunku oryginalnej biżuterii. Chcemy, aby ta wyróżniała nas z tłumu. Jednocześnie przykładamy ogromną wagę do starannego wykonania precjozów. Jeśli interesują cię kolczyki, naszyjniki i pierścionki najwyższej jakości, które przetrwają lata, postaw na biżuterię hand made w wersji premium. Ta często może pochwalić się oryginalnym wzornictwem, które dość mocno odbiega od tego, które znamy z sieciówek.

Biżuteria hand made klasy premium jako inwestycja w dobie inflacji

Czy wiesz, że biżuteria hand made stanowi dobrą inwestycję w dobie inflacji? Oczywiście mamy tutaj na myśli szlachetne kruszce takie jak platyna czy złoto. Także szlachetne kamienie, w tym rubin czy diamenty nieustannie zyskują na wartości. Gdy  pieniądz traci na wartości szybciej niż wzrasta stopa procentowa, to oszczędzanie na lokacie traci opłacalność. Dziś nie warto też inwestować w nieruchomości. Ceny mieszkań i domów mocno poszybowały w górę. Nieruchomości nie są aż tyle warte, za jakiś czas stracą na wartości, a wówczas także i my stracimy środki finansowe. Biżuteria ręcznie robiona klasy premium stanowi doskonałe zabezpieczenie kapitału.

Kolczyki ręcznie robione jako rodzinna pamiątka

Jeśli postawiasz na biżuterię hand made wysokiej jakości, to ta przetrwa długie lata. Będzie służyła nie tylko tobie, ale też twojej córce czy wnuczce. Biżuteria ręcznie robiona z platyny czy złota może stać się cenną, a zarazem przepiękną pamiątką rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie. To kolejny powód, dla którego warto w nią zainwestować.

Efektowna biżuteria odmieni bazowe stylizacje

Znane stylistki przekonują od lat, że warto inwestować w bazowe ubrania wysokiej jakości. Biała marynarka z lnu, beżowe cygaretki, czarny płaszcz z wełny o klasycznym kroju to tylko niektóre ubrania, które posłużą nam na wiele okazji i przetrwają długie lata. Jednak noszenie prostych fasonów w neutralnych kolorach z czasem staje się nudne. Dzieje się tak, gdy nie zadbamy o odpowiednie dodatki. Jeśli chcemy dodać charakteru naszemu outfitowi, to biżuteria ręcznie robiona stanowi rozwiązanie idealne.  Często ma oryginalny design i bogate zdobienia, W rezultacie to ona stanowi wisienkę na torcie i przykuwa uwagę otoczenia.

Pierścionek ręcznie robiony wymaga ogromu pracy

Biżuteria ręcznie robiona wymaga ogromu pracy, ale też wiedzy i doświadczenia. To branża, która wiąże się z ogromną precyzją. Nic dziwnego, że za pierścionek hand made trzeba zapłacić więcej niż w galerii handlowej. To praca artysty-rzemieślnika, który dzięki wiedzy i kreatywności jest w stanie stworzyć małe dzieło sztuki. Praca ze złotem i kamieniami szlachetnymi jest niezwykle wymagająca. Wystarczy drobny błąd, by któryś z surowców uległ uszkodzeniu.

Dlaczego warto inwestować w biżuterię ręcznie robioną?

Biżuteria hand made to spory wydatek. Czasem jednak warto go ponieść. Efektowny pierścionek zaręczynowy czy zjawiskowa para kolczyków na ślub to dodatki, w które warto zainwestować. Nie musimy od razu wymieniać całej zawartości swojej szkatułki z biżuterią. Wystarczy jeden dodatek klasy premium, aby nasze stylizacje wzniosły się na wyższy poziom.