Uroda

Wakacyjne trendy – french pedicure

french pedicure

Andrea Piacquadio z Pexels

Lato to czas, kiedy zakładamy nie tylko bardziej skąpe ubrania, ale też buty odsłaniające stopy. Nic dziwnego, że w wakacje przykładamy ogromną wagę do pedicure. Chcemy bowiem, aby nasze stopy prezentowały się efektownie i stylowo. Wakacyjne trendy obejmują nie tylko sukienki, szorty i sandały, ale też modne stylizacje paznokci. W tym sezonie stawiamy na french pedicure.

Spis treści:

  1. French manicure – idealne rozwiązanie dla minimalistek
  2. Spiłowanie paznokci na kwadratowo – dlaczego jest ważne?
  3. French pedicure, czyli najmodniejsza stylizacja paznokci u stóp
  4. Pastelowy francuski pedicure
  5. Zdobienie paznokci w stylu glamour – kryształki
  6. Stylizacje paznokci u stóp z elementem kwiatowym
  7. Francuski pedicure z pionową kreską

French manicure – idealne rozwiązanie dla minimalistek

French manicure podbił serca milionów kobiet na całym świecie. Prezentuje się bardzo efektownie, choć ma minimalistyczny charakter. Jako kwintesencja elegancji pasuje do dowolnej stylizacji, french manicure możemy nosić nawet do pracy w banku czy urzędzie, gdzie obowiązuje dress code. Choć tego typu stylizacje paznokci wydają się bardzo proste do wykonania, to w gruncie rzeczy wymagają ogromnej precyzji. Wystarczy jeden nieprzemyślany ruch, by całość prezentowała się mało efektownie.

Spiłowanie paznokci na kwadratowo – dlaczego jest ważne?

O ile french manicure jest nam doskonale znany, to french pedicure może nas nieco zaskakiwać. Niewątpliwie wymaga on odpowiedniego przygotowania stóp i paznokci. Zaczynamy od spiłowania paznokci na kwadratowo, na takiej płytce pasek białego lakieru prezentuje się bowiem najbardziej efektownie. Poza tym piłowanie na kwadratowo zmniejsza ryzyko wrastania paznokci.

French pedicure, czyli najmodniejsza stylizacja paznokci u stóp

Choć french pedicure może wydawać się nudny, otwiera przed nami wiele ciekawych możliwości. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Oczywiście miłośniczki klasyki mogą postawić na standardowy french pedicure. W takiej sytuacji wystarczy namalować białe paseczki w górnej części płytki, a następnie pokryć całość beżowym lub różowym lakierem o półtransparentnym wykończeniu.

Pastelowy francuski pedicure

Letnie trendy obejmują w tym sezonie pastelowe looki. W takiej sytuacji wykonujemy tradycyjny biały, poziomy pasek u szczytu paznokcia, a resztę pokrywamy liliowym, pistacjowym, cytrynowym lakierem o półtransparentnym wykończeniu. Taki french pedicure inspirowany pastelami pokazuje, że orientujemy się w bieżących trendach. Jednocześnie wprowadza powiew świeżości do stylizacji paznokci u stóp.

Zdobienie paznokci w stylu glamour – kryształki

Nie zawsze musimy szaleć z kolorami, aby uzyskać efektowny pedicure. Niektóre z nas preferują styl glamour. Aby przemycić go do french pedicure wystarczy niewiele. Wykonujemy standardową stylizację paznokci u stóp, a następnie na paznokciach największych palców przyklejamy specjalne kryształki. Tego typu akcesoria do stylizacji paznokci znajdziemy w wielu drogeriach internetowych i stacjonarnych. Ich aplikacja nie jest trudna, a pozwala uzyskać efekt wow.

Stylizacje paznokci u stóp z elementem kwiatowym

Kwiatowy french pedicure to największy hot trend tego sezonu, na który stawia wiele renomowanych stylistek paznokci. Same wykonamy go tylko wówczas, gdy dysponujemy ponadprzeciętnymi zdolnościami manualnymi. Namalowanie chabra, piwonii, róży, bzu czy stokrotki to nie lada wyzwanie. Jest to niezwykle precyzyjna praca, za którą w profesjonalnym salonie zapłacimy zdecydowanie więcej niż za standardową usługę. Dla efektu wow warto jednak czasem zaszaleć.

Francuski pedicure z pionową kreską

Niestandardowy french pedicure to ten, który opiera się na pionowym białym pasku. Zazwyczaj wykonujemy go poziomo u szczytu płytki. Tymczasem przebiega on przez całą jej długość i stanowi spore urozmaicenie. Jeśli nie boisz się mieć własnego zdania, lubisz niestandardowe rozwiązania, to wydanie francuskiego pedicure przypadnie ci do gustu.

Dodaj komentarz