nieśmiały facet

…… ale wstydzi się wykonać pierwszy krok. Nie wszyscy mężczyźni są tak pewni siebie, że bez trudu podchodzą do kobiety, która im się podoba i proponują randkę. Niektórzy wstydzą się zrobić pierwszy krok, ponieważ nie chcą się ośmieszyć lub zakładają, że kobieta nie jest z ich ligi. Paradoksalnie to właśnie ci faceci często okazują się najbardziej wartościowi i idealni na naszych partnerów, trzeba tylko dać im szansę. Ci, którzy bez trudu podchodzą i zagadują, mają duże doświadczenie w podrywaniu kobiet i często robią to dla zabawy. Ewentualnie należą do kategorii „buraka”, czyli do podpitego faceta po czterdziestce, który podchodzi do kobiety z chamskim tekstem w stylu: „chętnie bym cię przeleciał”. Cóż, doświadczenie naszych redaktorek pokazuje, że takie typy najczęściej podrywają. Przedstawiamy 9 znaków, że bardzo mu się podobasz, ale wstydzi się wykonać pierwszy krok.

Denerwuje się gdy jest blisko ciebie

Tak naprawdę zdradza go mowa ciała. On może się czerwienić, nerwowo przeskakiwać z nogi na nogę, drapać po nosie, ręce itp. Jeśli dostrzeżesz takie objawy zdenerwowania, a nie wydarzyło się nic złego, tylko spędzacie miło czas, możesz być pewna, że bardzo mu się podobasz, ale jednocześnie czuje się onieśmielony twoją osobą.

On bardzo chce dzielić się tym, co lubi

Znasz jego ulubioną potrawę, autora, drużynę piłkarską i markę samochodów? Mężczyźni dzielą się takimi informacjami tylko z tymi kobietami, które chcą bliżej poznać i które mają szansę stać się kimś ważnym w ich życiu. W końcu informacja, że on lubi pizzę z oliwkami, przyda się tobie w przyszłości, jeśli zostaniesz jego partnerką.

Podczas rozmowy nie potrafi utrzymać kontaktu wzrokowego

Mówi się, że gdy spotykamy mężczyznę zainteresowanego naszą osobą, ten utrzymuje kontakt wzrokowy. Na pewno jest w tym sporo prawdy, jeśli założymy, że facet jest z tych mega pewnych siebie.  Jeśli natomiast go onieśmielasz, będzie ci uciekał wzrokiem, a spojrzenia prosto w oczy będą zdecydowanie krótsze. Po prostu go krępujesz, bo tak mocno mu się podobasz.

Przypomina o swoim istnieniu

Taki mężczyzna będzie przypominał o swoim istnieniu, wysyłając wiadomości lub dzwoniąc. Niemniej ty będziesz miała problem ze zrozumieniem jego zachowania, ponieważ przyzwyczaiłaś się, że zainteresowany facet proponuje konkretne spotkanie. Takiego mężczyznę ciężko rozgryźć. Nie wiesz, czy pisze do ciebie z nudów i nie zależy mu na podtrzymaniu znajomości,  traktuje cię jak koło zapasowe, które warto mieć w odwodzie, czy liczy na to, że sama wykażesz się inicjatywą. Niepewni siebie faceci często mają duży problem z nawiązaniem relacji z kobietą, która naprawdę im się podoba.  Ich zachowanie jest tak dziwne, że na pewno niejedna z twoich przyjaciółek przekreśliłaby go już na samym starcie jako niezainteresowanego. Tymczasem on może się wstydzić wyjść z inicjatywą i bać odrzucenia.  Na dwoje babka wróżyła, dlatego spójrz, czy współwystępują inne symptomy z naszego artykułu.

Często opowiada o swoim hobby i pracy

Taki mężczyzna prawdopodobnie chce ci zaimponować, pokazując, że ma swoje zainteresowania  i jest doceniany w pracy. To tak naprawdę dobry sygnał, ponieważ pokazuje, że zależy mu na tym, abyś go pozytywnie postrzegała.

Przedstawia cię znajomym

Jeśli byłabyś kimś nieistotnym, na pewno nie dostąpiłabyś zaszczytu poznania jego znajomych. To rzecz zarezerwowana dla kobiet, które facetowi naprawdę wpadły w oko. Może jego zachowanie bardziej wskazuje na koleżeństwo niż na relację damsko-męską, ale jeśli jest niepewny siebie, to swoje zainteresowanie będzie wyrażał za pomocą drobnych gestów, w tym przedstawiania cię znajomym.

Przyłapujesz go, że patrzy na ciebie

Facet, który jest niepewny siebie, ale mu się podobasz, będzie się na ciebie patrzył wtedy, gdy ty nie będziesz tego widziała.  To naturalny odruch, że patrzymy na atrakcyjnych ludzi i ciekawe zjawiska na ulicy. Jeśli coś jest niespecjalne, to nie poświęcamy temu uwagi.

Inicjuje dotyk, ale musi mieć do tego pretekst

Mężczyzna, któremu bardzo się podobasz, ale jest onieśmielony twoją osobą, będzie szukał pretekstu do zainicjowania dotyku. Przytuli cię, mówiąc, że jest zimno. Z tego samego powodu złapie cię za rękę, argumentując to chęcią sprawdzenia, czy nie zmarzłaś.  Generalnie taka delikatność i subtelność podoba się kobietom, więc jeśli facet w końcu dotrze do etapu inicjowania dotyku, to zazwyczaj ma już u kobiety spore szanse na sukces. Naprawdę, panie nie lubią nachalnych facetów, którzy rzucają się na nich już na pierwszej randce. O wiele wyżej oceniają wartość mężczyzny, który je przytuli pod jakimś pretekstem.

Pamięta szczegóły waszych rozmów

Tak naprawdę  niewiele zapamiętujemy z rozmów z przypadkowymi osobami, ale gdy trafiamy na faceta, który nam się podoba, chcemy wiedzieć o nim dosłownie wszystko. Tak samo postępują mężczyźni. Jeśli facet pamięta, jak nazywa się informatyk z twojej firmy, to dobry znak.