zasady podczas seksu

Seks to świetna zabawa, ale tylko wtedy, gdy przestrzega się pewnych elementarnych zasad. Inaczej bowiem może dostarczyć nam samych zmartwień.  Przedstawiamy 5 zasad podczas seksu, których należy przestrzegać.

Zero przymusu

Nikogo nie można zmuszać do seksu ani do szczególnych form współżycia. Jeśli kobieta nie ma ochoty na seks analny, to nie można jej zrobić niespodzianki z „pomyleniem” dziurki. To naganna praktyka, która jest też ścigana przez polskie prawo z artykułu o gwałt.  Jeśli druga strona nie lubi podduszania, klapsów, ciągnięcia za włosy, to należy uszanować jej granice i pod żadnym pozorem ich nie przekraczać. Tak samo kobieta nie powinna zmuszać faceta np. do seksu oralnego lub pieszczot prostaty, skoro on nie jest zainteresowany taką formą erotycznych igraszek.

Wyrozumiałość

Każdemu może coś nie wyjść podczas seksu. Nie możesz obwiniać kobiety o problemy z erekcją, przedwczesnym wytryskiem czy o to, że penis nie wchodzi w jakiejś pozycji. Kobieta nie może z kolei oczekiwać od mężczyzny, że będzie kilkukrotnie bisował, miał erekcję na zawołanie etc. Jesteśmy ludźmi, każdemu czasem coś nie wychodzi, każdy ma problemy zdrowotne i zmaga się niedyspozycjami własnego ciała. Zamiast nad tym ubolewać, wykrzykiwać oskarżenia pod swoim adresem etc., należy okazać sobie wyrozumiałość.  Każda ze stron może robić coś nieporadnie, mylić się. Nie jest to żaden powód do krytyki czy, co gorsza, śmiechu.

Zero przemocy

Nie bij swojego faceta, nie drap i niech on odwdzięczy ci się tym samym. Chyba że obydwoje umawiacie się na elementy przemocy, które was kręcą. Jeśli taka rozmowa nie odbyła się wcześniej, to zakładamy, że druga osoba nie chce być bita, duszona etc. Uszanuj jej granice i nie rób jej krzywdy.

Otwarcie na potrzeby drugiej osoby

Nie rób niczego wbrew sobie, ale są pewne rzeczy, które nie są wbrew twojej naturze, ale po prostu nigdy ich nie robiłaś. Może warto spróbować, zwłaszcza że druga strona ma akurat na to ochotę. Wtedy przekonasz się, czy naprawdę taka forma pieszczot ci nie pasuje. Niewykluczone, że odkryjesz w niej źródło obustronnej przyjemności. Bo fajnie jest zarówno otrzymywać, jak i dawać coś od siebie;)

Zabezpieczenie

Bezpieczny seks to podstawa, dlatego powinniście stosować prezerwatywy, chyba że obydwoje macie pewność, że jesteście zdrowi. Jednak najlepiej to sprawdzić, wykonując stosowne badania. Niemniej seks bez zabezpieczenia zawsze wymaga szczerej rozmowy na ten temat, nie można po prostu przejść do rzeczy, zapominając o gumce.