Styl życia

4 ćwiczenia, które pomogą utrzymać ciało w dobrej kondycji i sprawności

4 ćwiczenia, które pomogą utrzymać ciało w dobrej kondycji i sprawności

GRAHAM MANSFIELD z Unsplash

Nie od dziś wiadomo, że sport, który niejedno ma imię, to doskonały przepis na dobre zdrowie, doskonałe samopoczucie i bezgraniczną energię każdego dnia. Nasze ciała zostały zaprogramowane do aktywności fizycznej, dlatego najlepsze, co możesz dla siebie zrobić, to… postawić na regularną dawkę ruchu. Sprawdź, jakie ćwiczenia w domowym zaciszu przybliżą Cię do wymarzonej sylwetki, poprawią Twoją kondycję i sprawność, a tym samym pozytywnie naładują do codziennych działań!

Mountain Climber, czyli wspinaczka górska w Twoim domu!

Jedno ćwiczenie, które daje wiele korzyści — tak w jednym zdaniu można podsumować Mountain Climber, czyli tak zwaną wspinaczkę górską. Uwzględnienie go w planie treningowym nie tylko pozwoli skutecznie uporać się ze zbędną tkanką tłuszczową i wyrzeźbić ciało, ale także poprawić wydolność oraz wytrzymałość. Musisz wiedzieć, że to jeden z najlepszych sposobów na zaangażowanie do pracy Twoich mięśni brzucha! Choć nazwa sugeruje górskie wspinanie, w praktyce ćwiczenie niewiele ma z nim wspólnego. Na czym zatem polega i jak wygląda jego technika? Pozycja wyjściowa to podpór przodem — wyobraź sobie, że przygotowujesz się do pompki. Gdy dłonie znajdą się już dokładnie pod barkami, czas na to, co najważniejsze, czyli ruch, który polega na naprzemiennym przyciąganiu kolan do klatki piersiowej. By cieszyć się wyjątkowymi efektami, wspinaczkę wykonuj na czas, wkładając w nią maksymalną ilość pracy.

Solidny wycisk? Postaw na Burpees!

Zabójczy wycisk i… zabójcze efekty — właśnie z tego słyną Burpees. To wyjątkowe ćwiczenie to sportowe 4w1, bowiem stanowi połączenie pompki, planku, przysiadu oraz energicznego wyskoku w górę. Za sprawą tak wymagającej kombinacji ruchów, Burpees stają się sprzymierzeńcem każdego, komu zależy na solidnym przepracowaniu całego ciała. Płaski brzuch, wzmocnione ramiona, ujędrnione nogi oraz pośladki czy chociażby podkręcony metabolizm i lepsza zwinność — to i wiele więcej zagwarantuje Ci regularne wykonywanie tego intensywnego ćwiczenia.

Mini sprzęt, maxi efekty — zaprzyjaźnij się ze stepperem
Alexandra Tran z Unsplash

Mini sprzęt, maxi efekty — zaprzyjaźnij się ze stepperem!

W walce o lepszą kondycję oraz smukłe ciało nieocenionym wsparciem są także różnorodne maszyny fitness. Obok masywniejszych sprzętów, na sklepowych półkach nie brakuje także tych kompaktowych, które sprawiają, że ograniczona przestrzeń w domu nie stanowi problemu do wykonania efektywnego treningu. Na liście mniejszych urządzeń znajduje się chociażby stepper, dzięki któremu Twoje domowe ćwiczenia zaowocują znakomitymi efektami. Co powiesz na wyszczuplone uda, łydki czy pośladki, rozprawienie się ze zbędnymi kilogramami oraz lepszą kondycję? Ten niepozorny sprzęt to klucz do wymarzonej sylwetki. Szukaj go w ofercie sprawdzonych sklepów.

Intensywne spalanie tłuszczu? Wybierz orbitrek!

Jeśli o sprzętach fitness mowa, warto także poświęcić chwilę niezawodnemu orbitrekowi, który pozwoli Ci na wykonanie zarówno dłuższego cardio, jak i krótkiego, niezwykle intensywnego treningu HIIT. Smuklejsza sylwetka, jędrniejsza skóra czy doskonała sprawność to jedne z wielu korzyści ćwiczeń na orbitreku, które jednocześnie sprawiają, że urządzenie to od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród trenujących. Jaki najlepiej wybrać? Wszystko zależy od Twoich potrzeb — na przykład jeśli dysponujesz ograniczonym miejscem w swoim domu, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup nieco mniejszego modelu. Pamiętaj przy tym, by wybierać sprzęt z asortymentu renomowanych marek, co zagwarantuje Ci jego wysoką jakość i niezawodność. Co więcej, aby trening był dla Ciebie niezwykle komfortowy i przyjemny, upewnij się, czy orbitrek posiada dodatkowe akcesoria, jak na przykład podpórkę na tablet lub telefon, a także przydatne funkcje, jak chociażby pomiar spalonych kalorii czy przebytego dystansu.

Dodaj komentarz