Miłość i związki

3 zalety związku z przyjacielem

zalety związku z przyjacielem

Miłość często zaczyna się od przyjaźni. To piękny i mocny budulec związku. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że najbardziej wartościowych ludzi mamy tuż obok siebie. Może więc warto dać sobie szansę na miłość? Na potwierdzenie przedstawiamy wam 3 niezwykle istotne zalety związku z przyjacielem.

Znajomość od lat

Z przyjacielem znasz się od lat. Razem przeszliście wiele, zarówno dobrych i złych chwil. Znacie się jak mało kto i wiecie o sobie praktycznie wszystko. Taka relacja jest trwała i zazwyczaj szczera. W przyjaźni ważne jest bowiem zaufanie i wzajemne wsparcie. Wieloletnia znajomość może procentować w związku. Dzięki temu parę omija etap poznawania się, jak w przypadku osób, które wcześniej nie miały ze sobą żadnego kontaktu. Wiesz dokładnie, co lubi twój przyjaciel, więc unikniesz jakiejkolwiek wpadki. Znasz jego humory i zachowania, co ułatwia komunikację. Znajomość od lat może nagle przerodzić się w głębsze uczucie. Przyjaciel może się w tobie zakochać. Sęk w tym, by to obie strony czuły podobnie, gdyż inaczej może dojść do zerwania przyjaźni, czyli budowanego przez lata zaufania.

Wspólni znajomi

Kolejną zaletą związku z przyjacielem są wspólni znajomi. W życiu człowieka odgrywają oni ważną rolę, tak samo jak rodzina. Na początku związku wprowadzamy partnera w swój krąg towarzyski. W tym przypadku już go znamy, więc omijamy ten etap. Nie stresujemy się i możemy być w pełni naturalni. Wszystko jest jakby takie samo, jedynie zmienia się relacja. Z przyjaźni przeradza się w miłość. Znajomi pozostają, więc wciąż można spędzać z nimi miły czas. Nikt nie każe ci dostosowywać się do czyjeś ekipy, specjalnie się pod nią podporządkować. Znasz tych ludzi, lubisz ich i dobrze bawisz się w ich towarzystwie. A to najważniejsze, by czuć się wśród znajomych w pełni komfortowo i pozostawać sobą.

Podobne zainteresowania

Wieloletnia przyjaźń skutkuje wspólnymi zainteresowaniami. Możecie uwielbiać długie spacery, wakacje nad morzem czy niedzielne treningi w parku. A zainteresowania zbliżają ludzi. Takich pasji możesz mieć wiele i być może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Zastanów się, z kim zawsze chodzisz na koncerty czy do teatru. Kto podobnie jak ty, lubi wędrówki po górskich szlakach. Często szukamy podobnych do siebie partnerów, wspólnego mianownika, który mógłby nas połączyć. To czego szukamy, może być bardzo blisko.

miłośćMoże to właśnie twój przyjaciel mógłby stać się dla ciebie tym najważniejszym facetem w życiu? Nigdy nie wiadomo, co przyniesie nam przewrotny los. Miłość rodząca się z przyjaźni to nie tylko filmowy scenariusz czy fabuła obyczajowej powieści. To nasze życie, które jeszcze wiele razy może nas zaskoczyć. Związek z przyjacielem zdecydowanie ma swoje zalety. Wady zapewne także, ale nie ma przecież związków idealnych. Jeśli coś więcej może wykiełkować z przyjaźni między kobietą a mężczyzną, a oboje tego pragną, to nie mamy nic przeciwko. Co więcej, chętnie będziemy kibicować takim parom.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Irena

3 lata temu

Przyjaciel to ktoś kto nas dobrze rozumie, może nawet najlepiej. Ale to dlatego właśnie jest przyjacielem. Gdy jednak przyjaźń zamienia się w miłość nagle widzimy tą drugą osobę w zupełnie innym świetle. Jako przyjaciel może się sprawdzał, ale czy jako partner życiowy też będzie? Może wtedy zaczniemy dostrzegać w przyjacielu wady, które do tej pory nam nie przeszkadzały, albo raczej ich nie widzieliśmy, bo nie zwracaliśmy na to uwagi. Bo patrzeliśmy na tego przyjaciela z innego punktu widzenia.
A z kim porozmawiamy jeśli pokłócimy się z chłopakiem? Skoro nasz najlepszy przyjaciel to właśnie ten chłopak?
Jeśli związek się nie uda do przyjaźni można jeszcze wrócić, ale nigdy już nie będzie się tak blisko jak wcześniej. Te relacje nigdy już nie będą takie jakbyśmy tego chcieli. A często jest tak, że kończy się miłość i kończy się przyjaźń.

dulcynea

3 lata temu

Związek z przyjacielem jawi się idealnie.
Szkoda , że rzadko się udaje. Bardzo rzadko 🙂
To jak związek z bratem ?!

Zostaw komentarz