Miłość i związki

10 rzeczy w zachowaniu mężczyzn, które szczególnie cenimy

jakie cechy cenimy w mężczyznach

Są takie cechy, które w sposób szczególny cenimy w facetach, ponieważ zaspokajają nasze potrzeby emocjonalne. Przedstawiamy 10 rzeczy w zachowaniu mężczyzn, które szczególnie cenimy.

Opanowanie

Kobiety są bardzo emocjonalne i często łatwo się denerwują rzeczami, które wcale nie są takie straszne, jak mogłoby się wydawać. Mężczyznom dużo częściej udaje się zachować zimną krew i podejść do sprawy na chłodno. Ich opanowanie udziela się także nam, gdy jesteśmy zdenerwowane i mamy przy sobie racjonalnie myślącego faceta, to dużo łatwiej przychodzi nam okiełznanie emocji oraz spojrzenie na sprawę z innej perspektywy. Może problemy w pracy wcale nie są tak straszne, jak wydają się na pierwszy rzut oka? Warto czasem posłuchać swojego mężczyzny i nieco wyluzować oraz poszukać rozwiązania problemu.

Docenienie gry wstępnej

Facet, który sam z siebie pamięta o grze wstępnej i nie przechodzi od razu do rzeczy, jest na wagę złota.  Kobiety mają nieco inne potrzeby niż mężczyźni, dla nich czułości przed są bardzo ważne, ponieważ rozbudzają w nich pożądanie i sprawiają, że dzięki nim nabierają ochoty na seks. Namiętne pocałunki i delikatne pieszczoty piersi oraz mocniejsze pośladków potrafią zdziałać naprawdę wiele dobrego. To właśnie one czynią seks w naszym odczuciu fascynującym przeżyciem.

Czułość „po”

Nie ma chyba nic gorszego od faceta, który „po” w ogóle nie interesuje się kobietą i albo się jej pozbywa z sypialni, albo nie okazuje jej czułości.  Doceniamy mężczyzn, którzy po seksie potrafią nas przytulić, pocałować. To normalne, że chce im się spać, ale nie musi to od razu oznaczać całkowitego braku zainteresowania. Pocałunki i przytulanie po seksie są dla kobiet bardzo ważne, podobnie jak komplementy i miłe słowa pod adresem kobiety – panie chcą wiedzieć, że podobają się facetowi. Jeśli mężczyzna o nie zadba, to naprawdę bardzo wiele zyskuje w oczach kobiety i ma duże szansę na powtórkę.

Okazywanie czułości w miejscach publicznych

Kobiety lubią, gdy mężczyzna okazuje im czułość nie tylko w sypialni, ale też w miejscach publicznych takich jak pubu, rynek czy park. Oczywiście wiadomo, że gesty te będą się nieco różnić od tego, na co możemy sobie pozwolić, gdy przebywamy sam na sam. Niemniej nigdy nie ma nic złego w złapaniu kobiety za rękę, objęciu jej w pasie czy pocałowaniu w usta/policzek/włosy.

10 rzeczy w zachowaniu mężczyzn, które szczególnie cenimy. Umiejętność rozmowy

W sposób szczególny cenimy sobie mężczyzn, z którymi można swobodnie porozmawiać na różne tematy.  Wymiana informacji stanowi dla nas doskonały sposób na budowanie bliskości. Mężczyzna, z którym można porozmawiać i pożartować, wydaje się idealnym materiałem na partnera. Wbrew pozorom niełatwo jest znaleźć faceta, z którym można po prostu porozmawiać.

Szybkie odpowiedzi na wiadomości

Kobiety lubią, gdy mężczyzna od razu, bez zbędnej zwłoki, odpisuje na wiadomości, odbiera telefon etc. Oczywiście, nie zawsze może to zrobić, co jest w pełni zrozumiałe, niemniej dobrze, gdy odpowiada lub oddzwania zaraz, gdy tylko pozwala na to sytuacja – wyjdzie z pracy, od lekarza, zakończy spotkanie z przyjaciółmi, zobaczy, że dostał wiadomość etc.

Bycie zabawnym

Poczucie humoru to podstawa, pozwala rozładować napięcie oraz przejść nad dobrą wpadką do porządku dziennego.  Kobiety lubią zabawnych mężczyzn, którzy potrafią je rozśmieszyć i tym samym odegnać od nich zmartwienia. Przy takich facetach po prostu czujemy się swobodniej.

Delikatność

To cecha, która sprawdza się w różnych aspektach życia. Nie chodzi nam wcale o to, że mężczyzna koniecznie musi z nami płakać, oglądając komedie romantyczną. Zależy nam na tym, aby facet dotykał nas w delikatny sposób, gdyż mamy od niego znacznie cieńszą skórę i po prostu subtelne gładzenie dostarcza nam mnóstwo przyjemności. Delikatność jest dla nas też ważna, gdy źle się czujemy przez PMS i chodzimy rozdrażnione. Przy zespole napięcia przedmiesiączkowego bolą nas piersi i podbrzusze, dlatego ważne, aby mężczyzna delikatnie nas przytulał.

Wyrozumiałość

Zarówno mężczyznom, jak i kobietom zdarzają się różnego rodzaju wpadki, nikt z nas nie jest perfekcyjny, choć chciałby wypaść jak najlepiej, nie zawsze mu się to udaje.  W takich sytuacjach sprawdza się wyrozumiałość. Kobiety cenią sobie tę cechę w męskim wykonaniu, ponieważ daje im poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję, że gdy nam coś nie wyjdzie, facet nas nie zruga, tylko przytuli, pocieszy i zachęci do tego, żebyśmy spróbowały jeszcze raz.

Empatię

Wbrew pozorom można czasem spotkać empatycznych facetów, czyli takich, którzy rozumieją, że mamy okres, czujemy się niekomfortowo i nie mamy ochoty na seks. Natomiast chciałybyśmy, żeby mężczyzna nas przytulił, pocałował, porozmawiał z nami na różne tematy etc.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (3)

pati25

6 lat temu

Są to rzeczy w zachowaniu mężczyzn,które kobiety bardzo cenią.I takich rzeczy szukają u swojego partnera z którym chcą założyć szczęśliwą rodzinę

dulcynea

6 lat temu

Wiele z tych cech posiada także mój mąż ,zaspokaja moje emocjonalne potrzeby . Ale , żeby nie było że to taki ideał , ma też mnóstwo wad .

Irena

6 lat temu

Pani Magdo mam wrażenie, że Pani zna mojego mężczyznę 🙂
Wszystkie cechy tutaj wymienione są cechami, które posiada mój mężczyzna. Za te właśnie cechy go uwielbiam 🙂

Zostaw komentarz