Menopauza Menopauza w umyśle

Menopauza nie taka straszna

menopauza nie taka straszna

Menopauza jest dla niektórych kobiet jak zły sen, który pojawia się na pewnym etapie życia. Ale czy musi tak być w rzeczywistości? Udowadniamy, że menopauza nie taka straszna, jak o niej mówią!

Menopauza

Przekwitanie wzbudza u wielu kobiet niepokój i strach. Co to będzie? Jak będę się czuła? Jak zachowa się moje ciało? To całkiem zrozumiałe. W końcu menopauza to okres zmian, początek nowego etapu życia. Organizm zaczyna produkować znacznie mniejszą ilość hormonów, aż do całkowitego uśpienia aktywności jajników. Kobieta przestaje być płodna. Zmiany towarzyszące menopauzie mogą objawiać się w różny sposób. Jednak nie oznacza to, że każda kobieta będzie cierpieć z powodu uderzeń gorąca czy nocnych potów. Książkowe dolegliwości omijają niektóre z pań, a nawet jeśli się pojawiają, to zwykle nie są tak dotkliwe, jak się tego spodziewamy.

Menopauza nie taka straszna – sposób na przekwitanie

Kto powiedział, że menopauza musi być straszna? Przecież możemy potraktować ją jak dobrą przyjaciółkę, która wpadła w odwiedziny. Pamiętajmy, że menopauza to nie choroba. Jej objawy spokojnie możemy zmniejszyć lub całkowicie wykluczyć. Okres przekwitania to naturalna zmiana funkcjonowania naszego organizmu. Dlaczego więc mamy zamartwiać się czymś, co jesteś zwykłą częścią naszego życia. Kluczem do spokojnego przebrnięcia przez czas menopauzy jest nasze nastawienie. Pozytywne myślenie pomaga we wszystkim. Ludzie pełni optymizmu i dobrego humoru żyją dłużej, więc nie pozostaje nam nic innego jak żyć z wielkim uśmiechem na ustach, Wtedy wszystko wydaje się lepsze i łatwiejsze, nawet ta straszna menopauza. Podczas tego okresu warto mieć blisko siebie przyjaciółki. Nikt, tak jak one nie poprawią nas nastroju. Kobieta potrafi najlepiej zrozumieć drugą kobietę, więc przy wsparciu przyjaciółek, żadne objawy nie będą dla nas przeszkodą. Wiadomo, że niektóre dolegliwości menopauzy mogą wywołać dyskomfort i spadek nastroju. przekwitanieW takiej sytuacji najlepiej udać się do lekarza, który dobierze nam odpowiednie środki, zmniejszające przykre objawy. Oprócz wszelkiego rodzaju tabletek dostępnych bez recepty, skuteczną formą leczenia jest hormonalna terapia zastępcza, z której chętnie korzystają panie w okresie menopauzy. Warto zadbać także o zdrową dietę i aktywność fizyczną. Sport to wspaniałe lekarstwo. Oprócz energii i zdrowia zapewni nam dużą dawkę endorfin i przy okazji piękną figurę. Nic, tylko korzystać i żyć aktywnie, nawet z menopauzą.

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

Tess

7 lat temu

Różnie było w czasie przekwitania. Wahania nastrojów, uderzenia gorąca i zimne poty. Nie pisało się o tym, bardzo martwiłam się swoim zdrowiem. Przy tym jednak miałam coraz więcej czasu bo dzieci się usamodzielniły, dbałam o siebie, dużo czytałam i odpoczywałam. Co ważne zapisałam się do związku rencistów i zaczęłam chodzić na spotkania i wyjeżdżać na wycieczki i sanatorium. Mam dzieci, które dbały o mnie po śmierci męża. Myślę, że to dobry czas w moim życiu.

Mindi

7 lat temu

Czy menopauza jest straszna czy nie zależy wszystko od stanu zdrowia i warunków życiowych. Jeśli jesteśmy zdrowe, objawy zmian hormonalnych nie są trudne do zniesienia i mamy warunki aby się realizować to wtedy może to być bardzo dobry czas w naszym życiu.

Emilly27k

7 lat temu

Miłe jest kiedy słyszy się ,że już menopauza nie stanowi takiego problemu jak kiedyś. Wstydzono się poruszać ten temat, a teraz rozmawia się luźniej, spokojniej.

pati25

7 lat temu

Menopauza wcale nie jest taka straszna.Tzeba się do niej pozytywnie nastawić.Możemu przecież pomóc sobie w złagodzeniu jej przykrych objawów.Nie rezygnujmy z aktywności fizycznej,dbania o siebie.Wykonujmy to co lubimy najbardziej.I bądźmy uśmiechnięte 🙂

dulcynea

7 lat temu

To świetnie, że menopauza nie kojarzy się już z tylko z końcem kobiecości.
Że kobiety radzą sobie z przykrymi dolegliwościami , że dbają o siebie.
O swój rozwój zarówno fizyczny jak i duchowy 🙂
I ciągle się rozwijają , a najważniejsze , czerpią z tego radość.

filodendron

7 lat temu

Ja muszę przyznać ,że moja menopauza była troche straszna, zaburzenia hormonalne , krwotok, polipy macicy – operacje i spotkanie z rakiem. To nie są sprawy łatwe do przeżycia. W całym życiu nie miałam tylu kłopotów co w czasie tych kilku ostatnich lat. Ale z tego jakoś wyszłam – cieszę sie życiem , ładnie wyglądam, daję z siebie dużo dla innych – chorego męża i mamy z demencją i po zawale. Wszystko można pogodzić, prowadzę dom, pisuję na portalach, maluje obrazy, robię na drutach i dbam o swoja urodę.Nie jest to z uszczerbkiem dla moich domowych chorych, bo opowiadam im o tym co piszę , towarzyszą mi w malowaniu obrazów, pomagaja w robieniu posiłków.Są to dla nich przyjemności i rozrywka. Podzieliśmy się pracą domową , każde z nas ma coś do zrobienia i jakoś to leci , oby nie było gorzej 🙂 Najważniejsze to życzliwość, dobre słowo i dobra organizacja, dbałość o duszę i ciało – ruch, kosmetyka i ciagły rozwój umysłu.

Zostaw komentarz