zwalcz-przeziebienie-naturalnie

W sezonie jesienno-zimowym nasza odporność zdecydowanie się obniża. Zmęczenie, przemarznięcie, niesprzyjająca pogoda sprawiają, że jesteśmy bardziej narażone na przeziębienie. Aby choroba nie zwaliła nas z nóg musimy się bronić. Najlepiej naturalnymi i niezawodnymi sposobami naszych babć.

Każdego roku lekarze namawiają nas na szczepienie się przeciw grypie. Reklamy telewizyjne prześcigają się, aby nakłonić odbiorców na zakup najlepszego i najszybszego leku zwalczającego objawy przeziębienia oraz grypy. A może zamiast łykania garści tabletek, warto byłoby odwołać się do tradycyjnych metod leczenia? Naturalne preparaty nie tylko mogą uchronić przed niechcianym przeziębieniem, ale także zmienić nasze nawyki na zdrowsze.

Po pierwsze – ubieraj się ciepło
Zwykle przeziębienie atakuje nas, gdy już zmarzniemy lub przemokniemy. Wychodząc na zewnątrz powinnyśmy się dostosować do pogody, czyli tak, żeby było nam ciepło. Niewskazane dla naszego organizmu jest wyziębienie, ale także zbytnie przegrzanie się. Ubiór „ na cebulkę” to złota zasada. Bardzo ważne – nie zapominajmy o naszej głowie! Przez głowę ucieka najwięcej ciepła, więc w chłodne dni nie wychodźmy z domu bez czapki.

Zuzanna Górka