Higiena okolic intymnych Intymnie

Znaczenie pałeczek kwasu mlekowego dla kobiet

znaczenie-paleczek-kwasu-mlekowego-dla-kobiet

Pałeczki kwasu mlekowego spełniają w organizmie kobiet bardzo pożyteczną rolę. Bez tych dobroczynnych bakterii nasze zdrowie intymne byłoby poważnie zagrożone.

Czym są pałeczki kwasu mlekowego?

Lactobacillus, to rodzaj bakterii kwasu mlekowego, tworzą właściwą mikroflorę pochwy. Szacuje się, że zdrowa kobieta ma w pochwie ponad 100 gatunków tych bakterii. Odpowiadają one przede wszystkim za równowagę biologiczną stref intymnych. Prawidłowa flora bakteryjna pochwy, w której dominują pałeczki kwasu mlekowego, stanowi naturalną barierę ochronną przed rozprzestrzenianiem się złych bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Bakterie z rodzaju Lactobacillus odpowiadają za kwaśny odczyn pochwy, co utrudnia namnażanie bakteriom patogennym.

Jaką rolę pełnią bakterie z rodzaju Lactobacillus?

Pałeczki kwasu mlekowego odpowiadają przede wszystkim za ochronę pochwy. Dzięki swoim właściwościom mają bardzo szerokie zastosowanie:

  • zakwaszają środowisko pochwy
  • wydzielają substancje pomocne przy utrzymaniu równowagi biologicznej pochwy
  • hamują rozwój bakterii chorobotwórczych przez konkurencję o substancje odżywcze
  • ograniczają kolonizację złych bakterii przez konkurencję o miejsca przytwierdzenia na ściankach pochwy
  • regulują układ immunologiczny

Milena L.

Pałeczki kwasu mlekowego spełniają w organizmie kobiet bardzo pożyteczną rolę. Bez tych dobroczynnych bakterii nasze zdrowie intymne byłoby poważnie zagrożone.

Kiedy warto przyjmować pałeczki kwasu mlekowego?

Wbrew pozorom pałeczki kwasu mlekowego są bardzo wrażliwe i łatwo doprowadzić do ich niedoboru, a tym samym zakłócić równowagę flory bakteryjnej pochwy. Najczęściej dochodzi do tego w trakcie antybiotykoterapii, częstej irygacji pochwy, nieodpowiedniej higieny osobistej, stosowania antykoncepcji, w trakcie menopauzy i po operacjach ginekologicznych.

Aby zapobiec przerwaniu ochrony pochwy warto w takich sytuacjach przyjmować probiotyki, czyli preparaty zawierające szczepy bakterii Lactobacillus. Idealnym rozwiązaniem jest suplement diety ProFemin Intima{nofollow} zawierający aż 5,4 miliarda żywych kultur bakterii pochodzących z trzech szczepów pałeczek kwasu mlekowego. Dzięki temu w naturalny i bezpieczny sposób można na nowo zasiedlić pochwę dobroczynnymi bakteriami.

Milena L.

Komentarze (6)

elle@elle

10 lat temu

Dla mnie idealny jest zel z paleczkami kawsu mlekowego do higieny intymnej Lactacid femina ,i nie jest drogi za to jest wydajny .

pati25

10 lat temu

Jak ważne są pałeczki kwasu mlekowego wiedzą chyba
wszystkie kobiety.Gdy ich brakuje to mamy jakiś problem intymny.Aby wzrosła liczba to najlepiej przyjmować suplement diety ProFemin Intima

mejgosia

10 lat temu

Warto wiedzieć o takich nowinkach! Tylko jak sprawdzić czy mam dosyć tych bakterii, czy może za mało?No i czy można je przedawkować? Muszę poszukać info na ten temat!

filodendron

10 lat temu

Kiedyś po kuracji antybiotykowej byłam bardzo osłabiona z powodu braku dobrych bakterii. Podobno też pomaga jogurt naturalny rozcieńczony w wodzie i trzeba w tej mieszaninie troche posiedzieć ,a bakterie stworzą się tam gdzie trzeba.No i oczywiście trzeba jogurt pić ,żeby dobre bakterie powstały w jelitach,gdzie są bardzo potrzebne. Naturalnie najlepszy jest Pro femin intima – pomaga szybko i skutecznie.

Mindi

10 lat temu

Probiotyki wspaniale wspomagają nasz organizm w czasie osłabienia. Nie wyobrażam sobie kuracji antybiotykowej bez takich preparatów, każda moja choroba z antybiotykiem związana byłaby z wizytą u gastrologa i ginekologa.

Zostaw komentarz