zmyslowe-masowanie-cz-ii

Czas kontynuować naszą przygodę z niezwykle przyjemnym, zmysłowym masażem erotycznym, który jest niewątpliwą przyjemnością dla obojga partnerów.

W pierwszej części artykułu skończyliśmy masaż na pośladkach.

Masaż krok po kroku

Teraz, gdy już trochę rozgrzaliśmy ciało partnera, prosimy go, aby obrócił się na plecy. Najpierw masujemy delikatnie brzuch i ramiona, by dotrzeć do głównego punktu programu,
czyli klatki piersiowej. Jest to niezwykle erogenne miejsce, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Zaczynamy od dołu, głaszcząc przy okazji boki, po których wspinamy się coraz wyżej. Następnie pieścimy delikatnie sutki – najlepiej językiem. Możemy je także ssać, a nawet lekko podgryzać. Ciekawą opcją jest operowanie temperaturą w tych rejonach. Najpierw nawilżamy okolice sutków, by potem lekko dmuchając, ją osuszać. Jak w innych przypadkach ważna jest intensywność oraz naprzemienność ruchów. Przyśpieszaj i zwalniaj, a doprowadzisz partnera do szału. Warto jest masować palcami brodawki i wykonywać okrężne ruchy wokół nich. Można spróbować również nieco intensywniejszych ruchów, lecz obserwujmy partnera, bo nie każdemu to się podoba.

W masażu erotycznym nie zapominamy również o stopach. Na niektóre osoby pieszczenie tej części ciała działa szczególnie. Musimy pamiętać, że stopy są jednym z najbardziej eksploatowanych obszarów, o który warto dbać. Często masaż stóp przynosi niesamowitą ulgę, ponieważ rozluźniamy w ten sposób wszystkie obszary ciała. Najpierw zajmiemy się wgłębieniem w podbiciu, które musimy intensywnie rozmasować. Nie zapominamy też o palcach i piętach, masując je równomiernie. Oczywiście możemy również spróbować włączyć język do masażu, co sprawi jeszcze większą przyjemność.

Na koniec pieścimy uda partnera oraz miejsce najbardziej erogenne – krocze. Najlepiej zrobimy to językiem, ale tutaj sprawdzą się również wcześniejsze metody. Ważne, by robić to stopniowo, a metaforyczną wisienkę na torcie zostawić sobie na koniec. Pieszczoty miejsc intymnych zależą jednak od preferencji pary.

Masaż dla wymagających kochanków

Jest jeszcze alternatywna wersja masażu, stosowana według potrzeb. Wykonujemy go nie rękami, ale narządami płciowymi. Kobieta wykonuje go rozwartymi wargami sromowymi oraz łechtaczką, mężczyzna – penisem. Jest to niezwykle zmysłowy rodzaj masażu, który daje wspaniałe doznania. Ważne jest, aby nie omijać ani centymetra ciała partnera, muskając je powoli. Ta metoda wymaga ogromnego zaufania, bo nie wszyscy zgodzą się na coś takiego.

Masaż erotyczny może dać wiele radości. Pamiętajmy jednak, że opisany tutaj sposób, jest tylko wskazówką. Jeśli nasz partner będzie zadowolony, masaż na pewno zostanie odwzajemniony. Tak naprawdę to od Was zależy, jaki on będzie. Musimy zaufać sobie i intuicji, wtedy uda nam się osiągnąć najlepszy efekt. Należy też ciągle obserwować partnera, aby wiedzieć co sprawia mu największą przyjemność, a co go drażni. Do masażu możemy użyć rożnych akcesoriów, takich jak delikatne tkaniny, piórka, a nawet lód. Wszystko zależy od naszych fantazji i upodobań. Warto poeksperymentować, bo masaż erotyczny może pomóc nam pozbyć się rutyny oraz zrelaksować się wzajemnie. Skoro więc wiążą się z nim same pozytywy, to warto wprowadzić go do naszej sypialni.

B.M